Recenze a test žehličky na vlasy ETA Fenité 6337 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Fenité 6337

92,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Funguje bezdrátově
  • Slušná výdrž baterie
  • Skladná

Zápory

  • Nelze použít zapojená do zásuvky
  • Žehlení trvá déle
  • V balení není adaptér
850 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Mini žehlička na vlasy ETA Fenité 6337 je naprosto ideální na cestování nebo pro rychlou úpravu účesu během párty, focení nebo kdekoliv venku. Funguje totiž na nabíjecí baterii, nepotřebujete ji tak mít napojenou do elektřiny. Reálně jsme ji otestovali v září roku 2021 a hned na úvod můžeme prozradit, že nás příjemně překvapila.

Jedná se o kompaktní model, pohodlně se vám vejde do kabelky a příliš vás nezatíží, váží totiž jen 246 gramů. Má keramické destičky o velikost 75×18 mm, čímž se sice nemůže rovnat klasickým velkým žehličkám, vzhledem k jejímu určení to ovšem považujeme za dostačující.

Unboxing a video z testování

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

75

Šířka žehlicích destiček (mm)

18

Zaoblené okraje

Ano

Hmotnost (g)

246

Nastavení teplot a rychlost zahřátí

Teplotu můžete nastavit ve třech různých variantách na 160, 180 a 200 °C. Po důkladném testování a přeměření jsme zjistili, že se jí daří držet konstantní teplotu, která nijak výrazně nekolísá. Reálná teplota se sice od té udávané vždy lišila zhruba o 2-3 stupně, to ale může být způsobeno nepřesností měření a lze to považovat za zanedbatelné. Důležité je, že zvládne nastavenou teplotu držet stále na stejné hodnotě.

V následující tabulce se můžete podívat na přesné hodnoty měření při reálném testování.

Parametr Tento produkt
Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

3

Minimální teplota (°C)

160

Maximální teplota (°C)

200

Reálná doba nahřátí na 200 °C (s)

173

Maximální naměřená teplota (°C)

192-197

Minimální naměřená teplota (°C)

157

Naměřeno při nastavení na 180 °C

173

Uživatelský komfort

Žehlička na vlasy je uzpůsobena svému účelu, má tedy vše, co by přenosný model měl mít. Nechybí jí zámek kleští, který zajistí kompaktní tvar a uložení. V balení dostanete látkový ochranný obal odolný vůči teplu. Ovládá se pouze dvěma tlačítky. Velkým předním tlačítkem ji zapnete a nastavujete požadovanou teplotu, na vnitřní části se nachází posuvné tlačítko, tím si pojistíte celkové zapnutí nebo vypnutí přístroje. Nemůže se tak stát, že by se vám při přenášení žehlička nechtěně zapnula třeba v tašce.

Displej v tomto případě chybí, nahrazuje ho alespoň světelná signalizace. Ta vás mimo jiné upozorní i na vybitou baterii nebo stav nabíjení. Celkově je ovládání velmi jednoduché a intuitivní.

Nabíjení a výdrž baterie

Jak už bylo řečeno výše, žehlička funguje na nabíjecí baterii. Je ovšem potřeba zmínit, že funguje výhradně jen na ni. Zapojená do zásuvky se pouze nabíjí, nelze ji během toho zapnout nebo používat. Nabíjecí kabel je stejně docela krátký, takže byste toho s ní moc nezmohli. V balení dostanete pouze kabel s USB koncovkou, adaptér chybí, což je trochu nevýhoda. Na druhou stranu ho má téměř každý doma, takže by to neměl být takový problém.

Plné nabití trvá zhruba 2,5 hodiny. Výrobce udává, že akumulátor zvládne až 45 minut provozu. Při našem testování se žehlička vybila po zhruba 33 minutách, během používání jsme ale různě měnily teploty a nahřívali destičky na nejvyšší stupeň. Maximální výdrž 45 minut tak považujeme za reálnou, když vám stačí pouze nejnižší stupeň.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Dokonalé sevření kleští

Ano

Hodnocení žehlení a vlnění vlasů

Díky nízké váze a skromným rozměrům se se žehličkou pracuje pohodlně a jednoduše. Vlasy se s ní žehlí hezky, nikde se nezasekávají a netahá. Zvládne dobře udržet pramen vlasů, z kleští nijak nevyklouzává. Jde ale poznat, že se jedná o zmenšeninu klasických žehliček, destičky má menší, proto s ní žehlení trvá delší dobu. Žehlení bylo mnohem efektivnější, když jsme nabírali menší prameny vlasů, s těmi většími už by si nemusela poradit. Testování probíhalo na jemnějších vlasech, zcela dostačující tak byla střední teplota 180 stupňů. Pro méně poddajné a hrubší vlasy doporučujeme plotýnky nastavit na nejvyšších 200 °C.

Kromě žehlení zvládá Eta vlasy i navlnit. Prameny se na ní hezky namotávají, navíc vám nikde nezavazí kabel, což považujeme za velkou výhodu. Účes se ale zase dělal mnohem lépe, když jsme nabírali tenké pramínky. Větší už nezvládala, což ale bývá problém většiny žehliček s menšími destičkami. Při testování se nám potvrdilo, že oba úkony zkrátka trvají delší dobu než při použití velké klasické žehličky, to je ale vzhledem k jejím rozměrům pochopitelné.

 

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhoda žehličky ETA Fenité 6337 spočívá v jejím bezdrátovém fungování. To totiž zajišťuje opravdu různorodé využití a rozšiřuje její možnosti. Nejste totiž vázaní na zapojení do zásuvky, tím pádem si můžete svůj účes upravit například během párty nebo kdekoliv venku. Tomu odpovídají i její menší rozměry, na druhou stranu musíte ale počítat s tím, že s ní budete celou hlavu žehlit déle, než s klasickou žehličkou, která má vetší destičky. Oceňujeme také jednoduchost ovládání, nízkou váhu a pojistku zapnutí. Trochu nás zklamala absence adaptéru na nabíjení, ten musíte mít svůj.

Naše hodnocení a závěr

Jak už jsme naznačili na začátku této recenze, při testování nás tento malý pomocník opravdu mile překvapil. Pokud totiž přihlédneme k tomu, že funguje na baterii, má kompaktní rozměry, a navíc za tuto žehličku ani neutratíte balík, podává opravdu skvělý výkon. Určitě vám nenahradí klasickou žehličku na vlasy a nehodí se na každodenní žehlení, výborně ji ale zastoupí na cestách a na místech, kde nemáte možnost zapojení do elektřiny. Pokud tedy milujete dokonale upravený účes, ať už se jedná o rovné vlasy nebo vlny, a chcete mít možnost si ho upravit i po odchodu z domu, můžeme vám tento model jedině doporučit.

Chcete-li kompaktní model žehličky na vlasy a nepotřebujete, aby fungovala na baterii, pak si přečtěte také recenzi cestovní Moser 4480-0050.

 

850 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: ETA Fenité 6337 | Hodnocení: 92,5 %
Kamila Lorenzová zastává v našem týmu pozici redaktory a na webu má na starosti desítky různých témat. Žehličky na vlasy patří mezi její nejoblíbenější, jelikož je používá téměř denně a snaží se neustále hledat to nejlepší na trhu. Kromě průzkumu se vrhla i na reálné testování a vybrané modely ozkoušela. Dokáže vám tak poradit, zda jsou určité funkce v praxi užitečné, nebo naopak zbytečné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Fenité 6337

ETA Fenité 6337

850 Kč Orientační cena