Recenze a test žehličky na vlasy Remington PROluxe S9100 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Remington PROluxe S9100

96,2 % Celkové hodnocení

TOP produkt v kategorii Klasické žehličky na vlasy

Klady

  • 9 teplotních stupňů
  • Rychlé zahřátí
  • Zaoblené okraje

Zápory

  • Chybí ionizace
  • Nemá napuštěné destičky
  • Nelze žehlit mokré vlasy
1 300 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Remington PROluxe S9100 je žehlička na vlasy s keramickými destičkami, které jsou navíc plovoucí, takže snižují tlak na vlasy a netahají je. Mají velikost 110×25 milimetrů, podobně jako u většiny ostatních klasických žehliček na vlasy. Kromě rovných vlasů se žehlička postará i o vlny či lokny, k jejich tvorbě pomůžou zaoblené okraje. Přístroj váží pouhých 295 gramů, což je výhoda především při delším používání, neztěžkne vám v ruce.

Tato žehlička značky Remington však postrádá některé pokročilé funkce, jako je například ionizace, která by mimo jiné bránila elektrizování vlasů. Destičky navíc nejsou ničím napuštěné, ačkoli se na trhu dají najít i modely s vpuštěnými kondicionéry či oleji, které se v průběhu žehlení uvolňují do vlasů. Zda to nějak žehličce při používání ubere na kráse jsme zjišťovali v reálném testování.

Unboxing a video z testování

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

110

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Hmotnost (g)

295

Nastavení teplot a rychlost zahřátí

Péče o vaše kadeře se vám dostane také v případě nastavení teploty. Máte zde na výběr z devíti stupňů v rozmezí od 150 do 230 °C, takže si můžete zvolit ideální teplotu podle zdraví a kvality vašich vlasů. Udávaná doba pro nahřátí je 15 sekund. V našem testování se destičky na 200 °C zvládly nahřát za 37 sekund, jedná se ovšem o jednu z vyšších teplot, takže to trvá déle. Stále to však považujeme za bleskovou rychlost, při reálném požívání je žehlička připravena k použití dřív, než si stihnete vůbec vlasy rozčesat.

Při našem testování jsme měřili vždy reálnou teplotu destiček při různých nastavení. Zjistili jsme, že teplota poměrně kolísá, což může způsobovat horší termostat. Od udávané teploty se ta reálná vzdalovala někdy i o 10 stupňů na obě strany. Při klasickém používání to ale nejspíš ani nepoznáte. Je však dobré myslet na to, že i když máte žehličku nastavenou například na 160 °C, může mít chvílemi reálně i 170 °C.

V tabulce níže si můžete prohlédnout všechny naměřené hodnoty.

Parametr Tento produkt
Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

9

Minimální teplota (°C)

150

Maximální teplota (°C)

230

Doba zahřátí (s)

15

Reálná doba nahřátí na 200 °C (s)

37

Maximální naměřená teplota (°C)

227

Minimální naměřená teplota (°C)

144-152

Naměřeno při nastavení na 180 °C

175-185

Uživatelský komfort

Práce s žehličkou Remington PROluxe S9100 je opravdu příjemná, žehlička má totiž téměř všechny parametry podporující uživatelský komfort. Dočkáte se otočného kabelu, který brání zamotávání šňůry při práci, dále displeje s indikací zahřátí nebo zámku kleští. Uzamknout můžete i nastavenou teplotu, abyste ji při žehlení omylem nezměnili. Délka kabelu je 180 cm, což je běžná hodnota, některé žehličky ale disponují i třímetrovým. Balení vedle žehličky najdete také hezké růžové pouzdro, ve které ji pak můžete skladovat nebo ji v něm převážet.

Tento model se dokáže sám vypnout, a to po hodině nečinnosti. Díky podpoře duálního napětí je možné jej používat kdekoli na světě. O nastavené aktuální teplotě i nahřátí vás bude informovat displej. Svítí modře, číslo na něm je velké a hezky viditelné. Celkově je žehlička velmi příjemná do ruky a pohodlně se drží. Nastavování považujeme za jednoduché a intuitivní. Oceňujeme, že si žehlička zvládne zapamatovat poslední nastavení a při dalším zapnutí se nahřeje na stejnou teplotu jako minule.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

180

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Dokonalé sevření kleští

Pouze při větším zatlačení

Hodnocení žehlení a vlnění vlasů

Žehličku jsme testovali na středně jemných vlasech, s těmi si poradila na výbornou. I přes chybějící ionizační funkci vlasy vůbec neelektrizovaly, destičky po nich krásně klouzaly a nikde netahaly. Žehlení s Remington PROluxe S9100 hodnotíme velmi kladně, vlasy byly po vyžehlení hezky hladké a lesklé. Celý proces trval opravdu jen pár minut, záleží ale na tom, jak husté vlasy máte. Manipulace s kleštěmi je také příjemná, pro dokonalé sevření destiček na ně však musíte trochu zatlačit.

Pro vytváření vln pomocí žehličky je vždy potřeba trocha zručnosti. Tahle vám to ulehčuje svou nízkou hmotností a zaoblenými okraji. Vlny tak zvládne opravdu každý, žehlička má na jejich dělání ideální velikost.

Hodnocení uživatelů

Žehlička se těší vysoké uživatelské oblibě, což dokazují desítky pozitivních hodnocení. Uživatelé chválí především rychlé nahřívání, možnosti nastavení teploty a úpravu jak do rovných, tak vlnitých vlasů. Vlasy prý navíc vydrží rovné dlouho a nechybí jim lesk. PROluxe S9100 si vede dobře i v otázce uživatelského komfortu, mimo jiné díky otočnému kabelu a jeho dostatečné délce. Žehlička je navíc podle uživatelů lehká.

Hlavní klady a zápory

Žehlička Remington je celkově kvalitně zpracovaná, v ruce se drží dobře a pohodlně se s ní pracuje. Testování nám potvrdilo, že po vlasech klouže krásně, a to i přes absenci ionizační funkce nebo napuštění destiček. Teplotu je možné nastavit v devíti krocích, nahřátí na požadovanou teplotu je navíc velice rychlé. Nemáme jí téměř co vytknout, svoji práci zkrátka zvládá na výbornou. Nevýhodou je akorát trochu vyšší cena, uživatelkám s hustými vlasy by pak mohla chybět právě i již zmíněná ionizační funkce, my jsme žehličku testovali pouze na jemnějších vlasech.

Závěr

Model Remington PROluxe S9100 disponuje keramickými plovoucími destičkami a devíti stupni nastavení teploty od 150 až do 230 °C. Na nahřátí nemusíte čekat dlouho, zvládne to v krátkém čase. Oceňujeme jednoduché ovládání, přehledný displej i snadnou manipulaci. Díky nízké váze a zaobleným okrajům s ní hravě vytvoříte na hlavě i vlny. Chybí jí ale funkce ionizace, parní funkce i napuštěné destičky. Ty nabízí například žehlička Remington S8500 Shine Therapy s arganovým olejem.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Remington PROluxe S9100 | Hodnocení: 96,2 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington PROluxe S9100

Remington PROluxe S9100

1 300 Kč Orientační cena