Recenze a porovnání Loréal SteamPod 3.0 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Loréal SteamPod 3.0

92,5 % Celkové hodnocení

TOP produkt v kategorii Parní žehličky na vlasy

Klady

  • Parní funkce
  • Zabudovaný kartáč
  • Dlouhý přívodní kabel

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá displej
  • Vyšší hmotnost
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Loréal SteamPod 3.0 je už třetí generace parních žehliček od této značky. K úpravě vlasů využívá patentovanou technologii vypouštění páry. Na rozdíl od většiny ostatních parních žehliček tak funguje na trochu jiném principu a vypouští páru miniaturními otvory. I z toho důvodu do ní musíte lít výhradně destilovanou vodu. K naplnění slouží plastová nádobka, kterou dostanete v balení. Na jedno naplnění by měla zvládnout celkem 192 metrů vlasů, což bohatě vystačí na narovnání celé hlavy i v případě hustějších kadeří.

Teplotu lze nastavit podle potřeby, budete ovšem limitování výběrem pouze ze tří možností – 180 °C, 200 °C a 210 °C. Ve srovnání s ostatními modely to sice není moc, pro částečné přizpůsobení typu vlasů to stačí. Přesnou dobu nahřátí sice výrobce neuvádí, vzhledem k opravdu vysokému příkonu 158 W se dá ale odhadovat, že to bude rychlovka. Ionizační funkce v tomto případě chybí, u parních žehliček ji však považujeme za zbytečnou. Pára vlasy hydratuje a zajistí, že nebudou elektrizovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

3

Minimální teplota (°C)

180

Maximální teplota (°C)

210

Příkon (W)

158

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ano

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ano

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

V době zařazení do našeho srovnání (září 2021) měla tato žehlička jeden z nejdelších přívodních kabelů, ten má 220 cm. Oceníte jej především v případě, kdy nemáte zásuvku přímo u zrcadla. Kabel je navíc otočný, což ulehčuje celkovou manipulaci se žehličkou. Počítejte ale s tím, že má trochu větší rozměry a vyšší hmotnost, při delším používání by tak mohla v ruce nepříjemně ztěžknout. To je ale problém téměř všech parních žehliček, tyto technologie totiž vyžadují své místo a zvyšují hmotnost přístroje.

Žehličce chybí displej, což je u takto drahého produktu docela zarážející. Alespoň částečně ho nahrazují svítící indikátory z vnitřní strany kleští. Při nahřívání blikají, poznáte tak, zda jsou destičky už dostatečně nahřáté či nikoliv. Teplota by neměla příliš kolísat, to zajišťuje inteligentní kontrola, který probíhá 2x za vteřinu. Při cestování oceníte zámek kleští, ten už dnes nabízí většina modelů.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

220

Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Hodnocení uživatelů

Ohlasy na žehličku Loréal SteamPod 3.0 jsme prozkoumali opravdu důkladně, zajímalo nás totiž, zda za tak vysokou pořizovací cenu opravdu stojí. Většina uživatelů se shoduje na tom, že ano. Potvrzují, že žehlení vlasů je s ní mnohem rychlejší a snadnější než s jinými modely. Pochvalují si, že zanechává hladké a lesklé vlasy. Dle recenzí se žehlička rychle nahřívá a nádobka na vodu je zcela dostačující. Někteří v recenzích ovšem přiznávají, že si museli chvíli zvykat na trochu vyšší hmotnost, která dokáže být při delším žehlení trochu nepohodlná.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhoda této žehličky na vlasy spočívá v parní technologii, ta by měla zajistit vyšší šetrnost k vlasům a lepší výsledky. Páru navíc dávkuje trochu jinak, než většina jiných parních žehliček. Má mnohem menší „trysky“, díky tomu vám vydrží voda v nádržce déle a celkově se s ní lépe zachází. Kvůli tomu ale musíte používat výhradně destilovanou vodu, ta klasická by vám mohla miniaturní otvory po čase ucpat. Nevýhodu vidíme především v opravdu vysoké pořizovací cenně a trochu vyšší váze.

Naše hodnocení a závěr

Opravdu kvalitních parních žehliček na vlasy se na trhu příliš neobjevuje, Loréal SteamPod 3.0 mezi nimi vyniká svou technologií. Potvrzují to především ohlasy spokojených uživatelů, kteří si ji chválí. Na druhou stranu se musíte smířit s vysokou investicí. Pokud ale trváte na parní funkci a jste ochotni si za žehličku na vlasy připlatit, pak vám ji můžeme doporučit. Zejména pro milovníky předchozích generací SteamPod žehliček, bude tento model opravdu příjemným překvapením. Je totiž lehčí, kompaktnější a výkonnější, než předchozí modely.

Sháníte-li cenově dostupnější žehličku a nepotřebujete, aby měla parní funkci, pak doporučujeme přečíst si také recenzi na Bellissima Creativity Color Shine B22 100.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Loréal SteamPod 3.0 | Hodnocení: 92,5 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Loréal SteamPod 3.0

Loréal SteamPod 3.0

6 000 Kč Orientační cena