Nejlepší airsoftové pistole | Recenze & Jak vybrat 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší airsoftové pistole dle recenzí a testu 2023

Aktualizováno:
Srpen 2022

Hráli jste si rádi v dětství na vojáky? Vězte, že ani v dospělosti nemusíte na svou milovanou zábavu rezignovat, a dokonce si ji užijete ve větším měřítku. Hra zvaná airsoft v posledních 20 letech zažívá obrovskou vlnu popularity zejména proto, že se jedná o v jádru adrenalinovou zábavu, která ale není nijak nebezpečná. Pokud tedy nepočítáme zranění způsobené rychlým pohybem nebo nešťastně vystřelenou kuličkou.

Na rozdíl od barevnějšího paintballu se airsoft snaží mnohem více napodobovat realitu. Zbraně jsou věrnými kopiemi svých skutečných protějšků a cílem často nebývá pouhá eliminace nepřátel. Celkové pojetí aktivity vychází z reálných vojenských scénářů. Zábava je to opravdu návyková, a tak není divu, že její milovníci si často hýčkají vybavení za desítky tisíc korun.

Ať již s airsoftem začínáte, nebo patříte mezi zkušené harcovníky, možná oceníte náš článek. Poradíme vám v něm, jak správně vybrat vhodnou pistoli a neopomeneme ani problematiku cen. Letmým přečtením tak získáte alespoň zběžnou představu o tom, co vlastně hledat.


Nejlepších 10 airsoftových pistolí dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze ASG CZ 75 D Compact
ASG CZ 75 D Compact 88 %
Počet recenzí: 62
2 000 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze ASG CZ SP-01 Shadow
ASG CZ SP-01 Shadow 89 %
Počet recenzí: 11
900 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze CYMA AK-47
CYMA AK-47 93 %
Počet recenzí: 11
6 100 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Well 1911
Well 1911 80 %
Počet recenzí: 11
490 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Umarex T4E HDR 50 11J
Umarex T4E HDR 50 11J 96 %
Počet recenzí: 80
3 000 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Umarex T4E HDP 50 11J
Umarex T4E HDP 50 11J 91 %
Počet recenzí: 38
2 800 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze CYBG Colt 1911
CYBG Colt 1911 Zatím nehodnoceno 4 200 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Atak Zoraki 914
Atak Zoraki 914 97 %
Počet recenzí: 24
2 900 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Umarex Walther P99
Umarex Walther P99 94 %
Počet recenzí: 11
5 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Flobertka Spielberg Brno 200F
Flobertka Spielberg Brno 200F 93 %
Počet recenzí: 5
11 400 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat airsoftovou pistoli

Návštěva obchodu s potřebami pro airsoft vám může zpočátku velmi zamotat hlavu. Kdo se má v obrovské nabídce nejrůznějších zbraní a modulů vyznat? Na druhé straně je nutné říct, že samotný výběr není tak obtížný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí sledovat několik základních parametrů.

Základem je volba vhodného modelu dle typu pohonu. Každý z nich nabízí odlišné vlastnosti, zejména se liší v tom, jak jsou přístupné začátečníkům. Významnou roli sehrávají také druh a délka zbraně, jejichž výběr by se měl odvíjet dle typu bojiště a vašeho bojového stylu. Důkladně ověřte i materiál, ze kterého je nástroj zkázy vyroben. Pokročilí válečníci potom rozhodně nepodceňují význam vhodného příslušenství, jež pomáhá zásadním způsobem zvýšit jejich bojeschopnost.

Poslední část článku vždy věnujeme cenovému okénku a ani v tomto případě neočekávejte nějakou výjimku. Seznámíme vás s výsledky cenové analýzy, které vám mohou poskytnout potřebnou představu o tom, jak velký finanční obnos budete potřebovat.

Typ dle pohonu

Prvním podstatným parametrem je typ zbraně podle pohonu, tedy způsobu, kterým je kulička vystřelena z hlavně. Dnes lze vybírat ze tří hlavních systémů:

  • manuální zbraně – nízká cena, nižší kvalita materiálu, snadné ovládání, nutnost natahování po každé ráně, nelze je zlepšovat, nízké riziko zranění
  • plynové zbraně – vyšší cena, nejrealističtější zážitek, vyšší dostřel, nutnost doplňování plynu, náročnější údržba, náchylnost na počasí, širší možnosti úprav
  • elektrické zbraně – vysoká cena, vysoký výkon, bohaté možnosti úprav, dostupnost náhradních dílů, spolehlivost, nevhodné pro děti, nutnost dobíjení.

Jestliže s aktivitou teprve začínáte, nic nezkazíte pořízením manuální zbraně. Díky snadné obsluze můžete trénovat střelbu i na zahradě, aniž byste se museli obávat, že někomu ublížíte. A pokud by vás náhodou airsoft přestal bavit, nebudete litovat zaplacených peněz.

Ve dvou vyšších řádech vybírají zkušenější hráči. Plynové modely jsou vhodné hlavně pro milovníky absolutního realismu. Vzhledem k tomu, že fungují na stejném principu jako skutečné zbraně, můžete se těšit na věrný zážitek ze střelby. Nejčastěji se ovšem setkáte s elektrickými kousky. Oceňovány jsou především pro svou spolehlivost, bohaté možnosti vylepšování a vysoký výkon. Díky nabídce levných asijských modelů navíc nezaplatíte příliš mnoho peněz.

Druh zbraně

Airsoft se snaží co nejvíce kopírovat reálnou výzbroj. Také proto zde naleznete hned několik skupin zbraní lišících se kadencí, dostřelem, přesností i dalšími parametry. Jedná se o pistole, brokovnice, odstřelovací pušky, samopaly, útočné pušky a kulomety. Jejich parametry zhruba odpovídají reálnému uplatnění. Zatímco odstřelovačky a útočné pušky se hodí na delší vzdálenosti, brokovnice naopak oceníte při bitvě na krátkou vzdálenost. Pistole potom poslouží jako vhodná záložní zbraň pro případ nouze.

Nabídka se liší zejména s ohledem na druh pohonu. Manuální a plynovou technologii využívají víceméně pouze pistole, brokovnice a samopaly, specifickou skupinu potom představují odstřelovací pušky, elektrický pohon naleznete u všech nabízených druhů zbraní.

Délka zbraně

Místem pro hraní airsoftu se může stát cokoliv od hlubokého lesa až po starý hotel nebo kravín uprostřed vesnice. Právě prostor, ve kterém se střetáváte s protivníky, ale hraje důležitou roli také při nákupu vhodného vybavení. I proto se lze setkat se dvěma skupinami zbraní. Takzvané CQB (Close Quarter Battle – boj na blízko) jsou určeny do uzavřených prostor. Jedná se o rozměrově menší a lehčí kousky. Jejich hlavní devíza spočívá ve snadné a rychlé manipulaci.

Boj v otevřené přírodě znamená nutnost střelby na další vzdálenosti. Proto je zapotřebí sáhnout po modelu s dostatečnou palebnou silou. Tou se standardně pyšní delší zbraně, jako jsou útočné pušky nebo manuální odstřelovačky. Při pohybu v otevřeném terénu se navíc nemusíte obávat, že byste se zbraní zavadili o překážku a poškodili ji.

Materiál

Vyžadujete nízkou cenu, nebo dáváte přednost odolnosti? V tom případě dbejte na výběr vhodného materiálu. Nabídka čítá plast a kov, přičemž v tomto případě neplatí, že by plast byl jen na okrasu a po prvním úderu se rozbil. Kovové zbraně však přeci jen vynikají svou robustností a mnohem realističtějším pocitem při střelbě.

Příslušenství

Výběr vhodné zbraně je jedna věc, ale opomenout nelze ani bohatou nabídku příslušenství. Zkušení hráči vynakládají za takzvané upgrady výrazně více peněz, než na kolik je přijde úplně nová zbraň. Vylepšení totiž pomáhají zvýšit přesnost, odolnost, účinnost, zkrátka všechny parametry, které na bojišti hrají klíčovou roli. Vše se montuje na takzvané weaver kolejnice umístěné na podpažbí. Často je bohužel nutné je dokoupit za dodatečné peníze, pokud tedy alespoň trochu můžete, sáhněte po modelu, který je tímto systémem vybaven. Příslušenství čítá:

  • kolimátor – reflexní zaměřovač zvyšující přesnost
  • optika – zaměřovač pro ostřelovací pušky umožňující přiblížení
  • svítilna – do špatně osvětlených vnitřních prostor
  • podvěsný granátomet – vystřeluje granáty, které vypálí několik kuliček najednou.

Cena

Pokud jde o cenu vybavení, řadí se airsoft mezi dražší hobby. Pořízení kvalitní pistole něco stojí, pokud se tedy nerozhodnete pro laciné napodobeniny z východní Asie, které ale svými vlastnostmi nemohou konkurovat prověřeným značkám. Pro lepší představu jsme více než dvě tisícovky dostupných zbraní rozčlenili do tří cenových intervalů, v nichž naleznete kousky podobných kvalit.

Cena do 2 500 Kč

Rozhodli jste se vyzkoušet airsoft s partou kamarádů, ale nevíte, co od něj čekat? Kupujete tréninkovou zbraň, se kterou se naučíte střílet a zjistíte, jak se věci mají? Poohlédněte se v nejnižší cenové relaci, kde naleznete některý z modelů přesně podle představ. Obvykle se jedná o manuální zbraně, které je nutné po každém výstřelu znovu natáhnout. Díky menší průraznosti se aspoň nemusíte obávat zranění způsobeného špatnou manipulací.

Nabídka obsahuje všechny druhy zbraní od pistolí přes brokovnice až po velký segment samopalů a odstřelovačích pušek. U horní hranice intervalu již naleznete i elektrický nebo plynový pohon určený zkušenějším bojovníkům. Maximální dostřel obvykle dosahuje zhruba 45 metrů, takže zbraně jsou určeny spíše pro boj zblízka.

Cena od 2 500 do 6 000 Kč

Jestliže se svou četou trávíte každý víkend na bojových misích, patrně nechcete zůstávat u základního vybavení. Střední třída již obsahuje pár velmi kvalitních kousků, přičemž manuální pohon bývá standardně vystřídán plynem nebo elektřinou. Zejména plynovky se mohou pyšnit značnou mírou realismu a svým projevem připomínají skutečné střelné zbraně.

V nabídce naleznete mnoho výkonných modelů, přičemž dominují útočné pušky, samopaly a brokovnice. Mnohem menší je zastoupení klasických pistolí. Dostřel obvykle přesahuje hranici 65 metrů, díky čemuž se modely hodí i do bitev sváděných v přírodě či na otevřených prostranstvích.

Cena nad 6 000 Kč

Obrážíte se svými spolubojovníky kolbiště po celé Evropě a všichni obdivují vaši luxusní výbavu? Jistě také věnujete velké množství času a peněz do nejrůznějších úprav a vylepšení, která dále zvyšují vaši bojeschopnost. Za sumu přesahující 6 000 Kč již můžete očekávat kvalitu, která si v ničem nezadá se skutečnými zbraněmi s jediným rozdílem – namísto skutečných nábojů budete stále střílet kuličky.

Zbraně z nejvyšší kategorie představují skutečná mistrovská díla. Na jejich tvorbě se obvykle podílejí designeři skutečných zbraní, kteří přímo zasahují do jejich vývoje. Za své peníze dostanete to nejlepší na trhu.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 76 hlasů