Nejlepší Nerf zbraně | Recenze & Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší Nerf zbraně dle recenzí a testu 2023

Aktualizováno:
Autor:
Kamila Lorenzová

Pamatujete si, jak jste v dětství milovali hru na vojáky? Jako zbraň mohlo posloužit cokoliv, co alespoň trochu připomínalo svým tvarem dlouhou hlaveň pušky. Pozornosti výrobců hraček tato oblíbená dětská kratochvíle rozhodně nemohla uniknout. Začali vyrábět plastové zbraně, jejichž municí bývaly obvykle kuličky nebo kusy molitanu. Oblíbené kuličkovky však postupně z trhu vymizely zejména pro riziko zranění. Nahradily je Nerf zbraně pocházející z dílny americké společnosti Hasbro, jejichž munici tvoří pěnové šipky, a dětská bitva se tak stala naprosto bezpečnou. 

Pokud máte doma uličníka, který si rád hraje venku s kamarády a našel zalíbení právě ve střílení a hře na vojáky, můžete mu s klidným svědomím pořídit právě Nerf zbraň. Díky pěnové munici neublíží sobě ani svému okolí a navíc nemusíte mít strach z vyskleného okna. Zbraně mají průměrný dostřel 15-20 metrů, zpracování jejich těla je velmi kvalitní a navíc k nim lze dokoupit bohaté příslušenství pro zpestření. Nemusíte se tak bát, že hra s nimi vaše dítě přestane bavit po prvním použití. 

Zbraně nemusí být pouze výsadou kluků. Výrobce v tomto ohledu nezapomněl ani na holky. Ty zaujme zejména řada Rebelle, která je přímo určená pro mladé bojovnice. Hra ve skupině zlepší postřeh vašich dětí a posílí jejich týmového ducha. Nerf zbraně jim zajistí zábavnou a bezpečnou přestřelku, který je zabaví na dlouhé hodiny. 

V následujícím článku se těmto hračkám podíváme na zoubek a zhodnotíme, co je třeba pro jejich správný výběr. Přečtete si v něm, na co se zaměřit a s čím počítat, než se svou ratolestí vyrazíte do obchodu.


Nejlepší Nerf zbraně dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 96 %
Počet recenzí: 37
600 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 98 %
Počet recenzí: 10
1 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 98 %
Počet recenzí: 33
1 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 60 %
Počet recenzí: 1
200 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 100 % 800 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 89 %
Počet recenzí: 213
1 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 80 %
Počet recenzí: 3
1 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 Zatím nehodnoceno 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 92 %
Počet recenzí: 91
700 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 83 %
Počet recenzí: 10
1 900 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat Nerf zbraň

Vzhledem k tomu, že na trhu je řada modelů určených pro děti širokého věkového rozpětí, vyplatí se zvolit odpovídající velikost a hmotnost zbraně. Vždycky vybírejte takovou zbraň, s níž se dítěti co nejjednodušeji manipuluje. V neposlední řadě nezapomínejte ani na preference a zájmy vašeho dítěte. V nabídce kromě klasických sérií najdete i mnoho tematických řad inspirovaných například oblíbenými filmy nebo počítačovými hrami, které se trefí do vkusu téměř každému.

Zásadními kritérii výběru jsou rovněž způsob nabíjení a počet nábojů v zásobníků. Všechny zakoupené Nerf zbraně si domů přinesete společně se sadou pěnových nábojů. Lze je dokoupit i samostatně, nemusíte se tak bát, když je váš malý hrdina hned na první bitvě náhodou poztrácí. Munice má mnoho způsobů provedení, od klasických šipek až po variantu svítící ve tmě. 

Samozřejmě nesmí chybět ani rozčlenění jednotlivých hraček do odpovídajících cenových pásem. Abyste věděli, co od které cenové relace můžete očekávat, popíšeme si, co mají společného a na kolik vás taková zbraň přijde. Pokud vybíráte oblíbené hračky pro děti, podívejte se také například na srovnání RC modelů či stolních fotbálků

Obecná pravidla výběru Nerf zbraně

Před čtením samotného článku se seznamte s několika důležitými body, které vám pomohou s výběrem té správné Nerf zbraně. 

 • Řiďte se věkem dítěte. Pro mladší děti se budou hodit spíše zbraně s nízkou vahou a ručním nabíjením. Ty větší už určitě zvládnou i velké samopaly s bubínkovým zásobníkem. 
 • Nezapomínejte na jeho fyzické schopnosti. Kromě váhy zbraně zvažte i náročnost nabíjení, aby s ním dítě nemělo sebemenší problém. 
 • Berte ohled na zájmy a preference dítěte. V nabídce najdete modely mnoha barev, provedení i tematických zaměření. 
 • Pokud už doma jednu Nerf zbraň máte, ujistěte se o kompatibilitě. Ne všechna příslušenství jsou vhodná pro veškeré modely značky Nerf. Jestli tedy máte doma zakoupené nějaké další prvky k samotné zbrani, zjistěte si, jestli budou pasovat i na tu novou, ať nemusíte dokupovat další. 
 • Určete si, kolik chcete za hračku utratit. Menší modely pořídíte za pár stovek, za ty vychytanější zaplatíte i přes tisíc korun.

Velikost a hmotnost

Výběr konkrétního produktu byste měli přizpůsobit věku svého dítěte. Zejména u mladších ratolestí se vyplatí volit raději menší zbraně, které je při pohybu příliš nezatíží. Pamatujte na to, že rozměrově výraznější produkty obvykle musí pevně třímat v obou rukách. S větší a těžší zbraní by tak mladý hrdina mohl mít problémy například při běhání. Na druhou stranu jsou Nerf zbraně vyrobené primárně z plastu, takže o něco větší dítě rozměrnější model zvládne bez problému.

Pro nejmladší

Menším dětem se vyplatí zakoupit pro začátek pistoli. Nabízí praktické rozměry a nízkou hmotnost, díky nimž je snadno přenosná v jedné ruce. Nedojde tak k negativnímu ovlivnění koordinace pohybů jako v případě velkých obouručních kusů, mezi které patří například kanony nebo brokovnice.

Dalším benefitem menších ručních zbraní je fakt, že mohou posloužit i poté, co se rozhodnete zakoupit klasickou pušku. Každý voják má přeci po ruce vedlejší bouchačku pro případ, že selže ta hlavní. Fantazii se tak meze nekladou a vy si můžete domů klidně pořídit i celý arzenál a vybírat podle aktuální potřeby.

Pro starší

Naproti tomu „velké“ zbraně mají výhody jiného charakteru. Vyznačují se vyšším dostřelem a přesností, navíc umožňují vložit do zásobníku více šipek najednou. Rozměrově výraznější modely bývají složeny z několika částí a jsou osázeny moduly pro připevnění dodatečného vybavení. Připravte se ovšem, že za jejich pořízení zaplatíte nemalou částku. 

Typ a série

Firma Hasbro v posledních letech výrazně rozšířila svou nabídku Nerf zbraní a představila hned několik samostatných sérií. Kromě obligátních pistolí a pušek se navíc můžete setkat i s kušemi či luky. Jak už jsme zmínili výše, mimo klasické řady vydává i tematické modely, mezi které patří například zbraně s inspirací u Star Wars, Transformers, Marvel Comics a v poslední době velmi oblíbené Fortnite. (Zdroj: Wikipedia) V současnosti narazíte na těchto osm nejoblíbenějších základních řad:

 • Modulus
 • Mega
 • Elite
 • Rebelle
 • Zombie Strike
 • Doomlands
 • AccuStrike
 • Super Soaker

Modulus

Jako první spatřila světlo světa série Modulus, jež si dodnes udržuje takřka ikonický status. Asi každý znalec zbraní zná kombinaci světlých barev se zřetelnými oranžovými detaily. Z cenového hlediska se však jedná o nákladnější produkty určené náročnějším zákazníkům.

Velkou výhodou série je univerzálnost jednotlivých dílů. Vytvořit můžete až 1 000 různých kombinací a vyrobit si s jejich pomocí unikátní hračku. 

Mega

Pro výrobky z řady Mega je typická červená barva, která koresponduje s jejich výraznějšími rozměry. Náboje jsou širokého průměru, čímž zajišťují vyšší efektivitu, je s nimi jednodušší zasáhnout cíl. Kromě klasických pistolí a pušek se můžete v rámci této produktové řady setkat třeba s luky. Ty se sice vyznačují pomalejší manipulací, mají však výrazně vyšší dostřel. 

Největším nedostatkem této řady je její nekompatibilita s ostatními Nerf zbraněmi. Široký průměr patron a zásobníků se zkrátka musí na něčem projevit.

Elite

Jak již název napovídá, pod označením Elite se skrývají ty nejvýkonnější modely. Jejich důmyslná konstrukce se postará o dlouhý dostřel a přesnost střelby. Charakteristická je pro ně kombinace modré, oranžové a šedé barvy. Jednotlivé díly jsou mezi sebou kompatibilní, nemusíte se tedy bát případného selhání.

V této kategorii se nacházejí jak těžké a rozměrově výrazné pušky, tak i menší pistole sloužící jako vedlejší zbraň. Na své si tak přijde skutečně každý, včetně náročných dětí, které chtějí mít nad svými rivaly vždy navíc.

Rebelle

Miluje vaše dcera hru na vojáky? Potom zcela jistě nalezne zalíbení v produktové řadě Rebelle, vyznačující se typicky „holčičím“ designem. Použité odstíny fialové a růžové jsou doplněny o zajímavé ornamentální malůvky. Třešničkou na dortu jsou potom pestrobarevné patrony.

V dané sérii naleznete jak klasické pistole a pušky, tak i luky nebo kuše. Vaše slečna dostane k dispozici široký arzenál a je jen na ní, co si vybere.

Zombie strike

Zombiemánie, která svět zasáhla v posledních letech, stála za vznikem zeleno-oranžové řady Zombie Strike. V postapokalyptickém světě nesou všechny modely označení v podobě písmene Z v kruhu. 

Pro optimální likvidaci oživlých mrtvol dostanete k dispozici širokou nabídku pokročilých zbraní. Příkladem za všechno jsou bubnové pistole nebo kuše, osázené prostorným zásobníkem.

Doomlands

Přáli jste si někdy třímat v rukou kulomet s jeho ohromující palebnou silou? Dopřejte tento pocit alespoň svým dětem v podobě výrobku z produktové řady Doomlands. Využití oranžové a žluté spolu s odpovídající stylizací jim napomůže vžít se do rolí nesmlouvavých strážců pořádku.

Již výše zmíněnou vysokou rychlost střelby zajišťuje rotační zásobník. Do něj umístíte až 7 nábojů, takže stačí vlastně jen držet spoušť. 

AccuStrike

Accu, zkratka anglického slova Accuracy, znamená přesnost. Na tu především se hledělo při tvorbě řady AccuStrike. Jednotlivé modely jsou odstřelovacími puškami se vším všudy. Připravit se tak musíte na výrazné rozměry a hmotnost. Proto není divu, že se jedná o zbraně pro nejstarší děti. 

Odměnou vám naopak jsou speciálně upravené náboje, které perfektně zasáhnou i velmi vzdálený cíl. Pocit z ostřelování znásobuje i provedení zaměřovače. 

Super Soaker

Milují vaše děti cákání v bazénu? V tom případě si rozhodně zamilují sérii Super Soaker, z níž pochází pistole navržené pro vodní bitvy. Jsou vybaveny nádrží, která se plní vodou, přičemž ty největší mohou pojmout i jeden litr. Kvalitní písty se postarají o dostřel do vzdálenosti několika metrů.

Na rozdíl od předcházejících výrobků pro starší děti mohou pistole řady Super Soaker využívat již ratolesti od 6 let. 

Způsob nabíjení

Čím jednodušší, tím lepší. Tak by se dal jednoduše charakterizovat ideální způsob nabíjení. Vzhledem k tomu, že zásobníky mají jen omezenou kapacitu, bude tato činnost při bitvě velmi častá. A asi nikdo nechce být zaskočen v momentě bezbrannosti. Myslete též na své vlastní pohodlí – asi by vás příliš nepotěšilo, kdybyste svému dítěti museli neustále přebíjet vy, protože jemu by se se zásobníkem těžce manipulovalo.

Nabíjení by mělo být v ideálním případě prováděno zepředu. Díky tomu jsou náboje uloženy přímo do hlavně a nikde se nemusí nic napínat. Tento způsob je vhodný hlavně pro malé děti, které ještě nedisponují takovou silou, aby přenášely celé zásobníky střeliva. 

V případě použití zásobníku by měla být jeho výměna co nejjednodušší. Obvykle lze prázdný klip jednoduše vytáhnout stisknutím tlačítka a do volného místa vložit nový. 

Počet nábojů

Při nákupu dostanete v balení zhruba pět až deset šipek. I ti nejlepší střelci ale prohrají bitvu, pokud jim dojde munice. Rozhodně tak doporučujeme zakoupit další, aby děti nemusely po několika minutách hry neustále běhat a sbírat šipky po zemi.

Náboje navíc se budou hodit zejména u větších zbraní s objemnějším zásobníkem. Důležité jsou při hře s větším množstvím parťáků. Za další sadu zaplatíte kolem 200 korun. Při nákupu nezapomínejte na specifika jednotlivých sérií. Například náboje série Mega nebo AccuStrike nebývají kompatibilní s ostatními modely.

Zásobníky

Stejně tak berte v potaz i počet nábojů v zásobníku. Drobné pistole mají standardně kapacitu pro jediný náboj. Velké pušky s bubnovými zásobníky pojmou až šest šipek najednou. Mnohdy se můžete setkat i s možností střelby více nábojů najednou, případně lze do hlavní umístit šipky různých průměrů. 

Jako doplněk lze zakoupit i samostatné zásobníky. Ty přispívají k výraznému zrychlení hry, protože stačí ten prázdný jednoduše vyměnit za plný bez toho, aby probíhalo náročné doplňování šipek. 

Dodatečná výbava a příslušenství

Koupí hračky zábava rozhodně nekončí! Výrobce totiž přišel s celou řadou doplňků, jejichž úkolem je hru zintenzivnit a zvýšit efektivitu zbraní. Kromě již výše zmíněných zásobníků a nábojů si můžete dokoupit například některé z následujícího příslušenství:

 • Zaměřovače – Hrají důležitou roli zejména při zhoršené viditelnosti. Užitečné je například infračervené světlo, díky kterému se nemusíte bát přítmí nebo mlhy. Hru pak nezastaví ani špatné počasí nebo tma.
 • Vesta – Dodává hráči nejen pocit bezpečí, ale může být i skvělým taktickým doplňkem. Většinou v sobě skrývá množství kapes a držáků, do kterých umístíte například náhradní náboje.
 • Ochranné brýle – Většinou je pořídíte v plastovém provedení. Nejsou přímo nutností, při větších bitvách se silnějšími zbraněmi se ovšem můžou hodit.
 • Terč – Když zrovna není po ruce nějaký spoluhráč, poslouží k tréninku i samotné hře terč. Můžete na něm procvičovat svou přesnost. Na trhu narazíte například na elektronické terče, které po zasažení vydávají zvuky a podobně.
 • Opasek na náboje – Úložné prostory ve vestě může nahradit i samostatný opasek přes rameno, do kterého vložíte náhradní náboje a zásobníky.

Při nákupu příslušenství nezapomínejte brát ohled na odpovídající sérii. Ne všechny doplňky jsou totiž kompatibilní se všemi produkty. Nejširší nabídku dodatečného příslušenství lze nalézt u sérií Modulus a Elite. 

Cena

Ceny hraček se obecně nepohybují v kdovíjak závratných výšinách. Proto se neobávejte, že by tomu bylo v případě kvérů od firmy Hasbro jinak. Hlavní vliv na požadovaný obnos má hlavně velikost hračky a případné dodatečné funkce. V zásadě rozlišujeme dvě cenová rozmezí.

Cena do 500 Kč

V kategorii do 500 korun se nachází naprostá většina jednoručních pistolí. Obvykle mají prostor pro jediný náboj a v některých případech jsou osázeny funkčním zaměřovačem. Nejdražší modely jsou tříhlavňové, takže umožňují vypálit několik nábojů najednou. V tomto cenovém pásmu též naleznete dodatečné balíčky s šipkami či zásobníky. 

Cena od 500 Kč

V dražší cenové relaci se potom setkáte s různorodými druhy zbraní, od pušek přes kuše a luky až po kulomety. Ty jsou osázeny zásobníky, do nichž se vejde hned několik šipek najednou. Nejdražší výrobky zejména z kategorie Elite svou cenou přesahují i 1 000 korun. Takové modely už jsou většinou vybaveny bubnovým zásobníkem s kapacitou až 25 šipek.

Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila studuje magisterský stupeň oboru mediálních a komunikačních studií na Masarykově univerzitě. Kromě psaní ji baví hlavně cestování a objevování nových míst a kultur. Vyžívá se v zimních sportech, focení a sledování módních trendů v mnoha odvětvích. Když zrovna není v práci, tráví nejraději čas s přáteli a rodinou.

Použité a další zajímavé zdroje

www.fatherly.com/gear/most-powerful-nerf-guns-you-can-buy/

https://en.wikipedia.org/wiki/Nerf_war

DANIŠ, Petr. Svobodná hra – Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti. Smart Press. 2020.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 34 hlasů