Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších Nerf zbraní

Ukázka produktu ve srovnání nerf zbraní

Pamatujete si, jak jste v dětství milovali hru na vojáky? Ženy mezi námi jí asi holdovaly v menší míře, ale mnohdy se zapojily také a užívaly si krásný pocit z intenzivního pohybu a pocitu nebezpečí. Jako zbraň mohlo posloužit cokoliv, co alespoň trochu připomínalo svým tvarem dlouhou hlaveň pušky. Zvukový doprovod jsme si dodali sami.

Pozornosti výrobců hraček tato oblíbená dětská kratochvíle rozhodně nemohla uniknout. Začali vyrábět plastové zbraně, jejichž municí bývaly obvykle kuličky nebo kusy molitanu. Oblíbené kuličkovky však postupně z trhu vymizely zejména pro riziko zranění. Nahradily je Nerf zbraně pocházející z dílny americké společnosti Hasbro, jejichž municí jsou pěnové šipky.

následujícím textu se těmto hračkám podíváme na zoubek a zhodnotíme, co je třeba pro jejich správný výběr. Důkladně si představíme klíčová kritéria, s nimiž byste měli počítat, když se svou ratolestí vyrazíte do obchodu.


Nejlepší Nerf zbraně dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled Název Druh Orientační cena Aktuální cena
Recenze NERF N-Strike Elite Stryfe NERF N-Strike Elite Stryfe střelné zbraně 400 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF elite pistole s laserovým zaměřováním NERF elite pistole s laserovým zaměřováním střelné zbraně 240 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF NStrike Elite RapidStrike NERF NStrike Elite RapidStrike střelné zbraně 1 100 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Modulus pistole B1538 NERF Modulus pistole B1538 střelné zbraně 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF elite kapesní pistole NERF elite kapesní pistole střelné zbraně 140 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Zombie kapesní NERF Zombie kapesní střelné zbraně 310 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Zombie Strike HammerShot NERF Zombie Strike HammerShot střelné zbraně 420 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Zombie kuše NERF Zombie kuše kuše 730 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Mega s rotačním zásobníkem NERF Mega s rotačním zásobníkem střelné zbraně 450 Kč Zobrazit nabídky
Recenze NERF Zomie puška s pákovým nabíjením NERF Zomie puška s pákovým nabíjením střelné zbraně 1 300 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat Nerf zbraň

Vzhledem k tomu, že na trhu je řada modelů určených pro děti širokého věkového rozpětí, vyplatí se zvolit odpovídající velikost a hmotnost. Taktéž se vyplatí zorientovat se v nabídce různých typů a sérií hraček a zvolit takovou, která odpovídá bezpečnostním hlediskům i preferencím vaší ratolesti.

Zásadními kritérii jsou rovněž způsob nabíjení a počet nábojů v zásobníků. Vždycky se vyplatí volit takovou zbraň, s níž se dítěti co nejjednodušeji manipuluje. V neposlední řadě nezapomeňte ani na různorodou dodatečnou výbavu.

Samozřejmě nesmí chybět ani rozčlenění jednotlivých hraček do odpovídajících pásem. Abyste věděli, co od které cenové relace můžete očekávat, popíšeme si, co mají společného.

A pokud po přečtení tohoto článku usoudíte, že to není ta ideální hračka, kterou sháníte, nebo pokud budete chtít zkrátka přikoupit ještě něco, začtěte se také do našeho článku Jak vybrat RC model, který obdobným způsobem popisuje výběr modelů (nejčastěji aut) na ovládání.

Velikost a hmotnost

Před výběrem konkrétního modelu byste měli zvážit věk svého dítěte. Zejména u mladších ratolestí se vyplatí volit raději menší zbraně, které je při pohybu příliš nezatíží. Pamatujte na to, že rozměrově výraznější produkty obvykle musí pevně třímat v obou rukou. A určitě si nepřejete, aby se množství pádů při hře zbytečně zvyšovalo.

Menším dětem se proto vyplatí zakoupit pro začátek pistoli. Nabízí praktické rozměry a drobnou hmotnost, díky nimž je snadno přenosná v jedné ruce. Díky tomu nedojde k negativnímu ovlivnění koordinace pohybů jako v případě velkých obouručních kusů.

Dalším benefitem menších ručních zbraní je fakt, že mohou posloužit i poté, co se rozhodnete zakoupit klasickou pušku. Každý voják má přeci po ruce vedlejší bouchačku pro případ, že selže ta hlavní.

Naproti tomu „velké“ zbraně mají výhody jiného charakteru. Vyznačují se vyšším dostřelem a přesností, navíc umožňují vložit do zásobníku více šipek najednou. Rozměrově výraznější modely bývají složeny z několika částí a jsou osázeny moduly pro připevnění dodatečného vybavení. Připravte se ovšem, že za jejich pořízení zaplatíte nemalou částku.

Typ a série

Firma Hasbro v posledních letech výrazně rozšířila svou nabídku Nerf zbraní a představila hned několik samostatných sérií. Kromě obligátních pistolí a pušek se navíc můžete setkat i s kušemi či luky. Pokud vás zajímají klasické luky, možná se vám bude hodit náš článek Jak vybrat luk. V současné době rozlišujeme tyto základní produktové řady:

  • Modulus
  • Mega
  • Elite
  • Rebelle
  • Zombie Strike
  • Doomlands
  • AccuStrike
  • Super Soaker

Modulus

Jako první spatřila světlo světa série Modulus, jež si dodnes udržuje takřka ikonický status. Asi každý znalec zbraní zná kombinaci světlých barev se zřetelnými oranžovými detaily. Z cenového hlediska se však jedná o nákladnější produkty určené náročnějším zákazníkům.

Velkou výhodou série je univerzálnost jednotlivých dílů. Vytvořit můžete až 1 000 různých kombinací a vyrobit si s jejich pomocí unikátní hračku.

Mega

Pro výrobky z řady Mega je typická červená barva, která koresponduje s jejich výraznějšími rozměry. Náboje jsou širokého průměru, čímž zajišťují vyšší efektivitu. Zkrátka je s nimi jednodušší zasáhnout cíl. Kromě klasických pistolí a pušek se můžete v rámci této produktové řady setkat třeba s luky. Ty se sice vyznačují pomalejší manipulaci, mají však výrazně vyšší dostřel.

Největším nedostatkem této řady je její nekompatibilita s ostatními Nerf zbraněmi. Široký průměr patron a zásobníků se zkrátka musí na něčem projevit.

Elite

Jak již název napovídá, pod označením Elite se skrývají ty nejvýkonnější modely. Jejich důmyslná konstrukce se postará o dlouhý dostřel a přesnost střelby. Charakteristická je pro ně kombinace modré, oranžové a šedé barvy. Jednotlivé díly jsou mezi sebou kompatibilní, nemusíte se tedy bát případného selhání.

V této kategorii se nacházejí jak těžké a rozměrově výrazné pušky, tak i menší pistole sloužící jako vedlejší zbraň. Na své si tak přijde skutečně každý, včetně náročných dětí, jež chtějí mít na svými rivaly vždy výhody.

Rebelle

Miluje vaše holka hru na vojáky? Potom zcela jistě nalezne zalíbení v produktové řadě Rebelle, vyznačující se typicky „holčičím“ designem. Použité odstíny fialové a růžové jsou doplněny o zajímavé ornamentální malůvky. Třešničkou na dortu jsou potom pestrobarevné patrony.

V dané sérii naleznete jak klasické pistole a pušky, tak i luky nebo kuše. Vaše slečna dostane k dispozici široký arzenál a je jen na ní, co si vybere.

Zombie Strike

Zombiemánie, která svět zasáhla v posledních letech, stála za vznikem zeleno-oranžové řady Zombie Strike. V postapokalyptickém světě nesou všechny modely označení v podobě písmene Z v kruhu.

Pro optimální likvidaci oživlých mrtvol dostanete k dispozici širokou nabídku pokročilých zbraní. Příkladem za všechno jsou bubnové pistole nebo kuše, osazené prostorným zásobníkem.

Doomlands

Přáli jste si někdy v rukou třímat kulomet s jeho ohromující palebnou silou? Dopřejte tento pocit alespoň svým dětem v podobě výrobku z produktové řady Doomlands. Využití oranžové a žluté, spolu s odpovídající stylizací jim napomohou vžít se do rolí nesmlouvavých strážců pořádku.

Již výše zmíněnou vysokou rychlost střelby zajišťuje rotační zásobník. Do něj umístíte až 7 nábojů, takže stačí vlastně jen držet spoušť.

AccuStrike

Accu – zkratka anglického slova Accuracy – přesnost. Na tu především se hledělo při tvorbě řady AccuStrike. Jednotlivé modely jsou odstřelovacími puškami se vším všudy. Připravit se tak musíte na výrazné rozměry a hmotnost. Proto není divu, že se jedná o zbraně pro nejstarší děti.

Odměnou vám naopak jsou speciálně upravené náboje, které perfektně zasáhnou i velmi vzdálený cíl. Pocit z ostřelování znásobuje i provedení zaměřovače.

Super Soaker

Milují vaše děti cákání v bazénu? V tom případě si rozhodně zamilují sérii Super Soaker, z níž pochází pistole navržené pro vodní bitvy. Jsou vybaveny nádrží, která se plní vodou, přičemž ty největší mohou pojmout i jeden litr. Kvalitní písty se postarají o dostřel do vzdálenosti několika metrů.

Na rozdíl od předcházejících výrobků pro starší děti mohou pistole řady Super Soaker využívat již ratolesti od 6 let.

Způsob nabíjení

Čím jednodušší, tím lepší. Tak by se dal jednoduše charakterizovat ideální způsob nabíjení. Vzhledem k tomu, že zásobníky mají jen omezenou kapacitu, bude tato činnost při bitvě velmi častá. A asi nikdo nechce být zaskočen v momentě bezbrannosti. Myslete též na své vlastní pohodlí – asi by vás příliš nepotěšilo, kdybyste svému dítěti museli neustále přebíjet vy.

Nabíjení by mělo být v ideálním případě prováděno zepředu. Díky tomu jsou náboje uloženy přímo do hlavně a nikde se nemusí nic napínat. Tento způsob je vhodný hlavně pro malé děti, které ještě nedisponují takovou silou, aby přenášely celé zásobníky střeliva.

V případě použití zásobníku by měla být jeho výměna co nejjednodušší. Obvykle lze prázdný klip jednoduše vytáhnout stisknutím tlačítka a do volného místa vložit nový.

Počet nábojů

Při nákupu dostanete v balení zhruba pět až deset šipek. Rozhodně doporučujeme ihned zakoupit další, aby děti nemusely neustále běhat a sbírat spotřebovanou munici. Při nákupu nezapomínejte na specifika jednotlivých sérií. Například náboje série Mega nebo AccuStrike nebývají kompatibilní s ostatními modely.

Stejně tak berte v potaz i počet nábojů v zásobníku. Drobné pistole mají standardně kapacitu pro jediný náboj. Velké pušky s bubnovými zásobníky pojmou až šest šipek najednou. Mnohdy se můžete setkat i s možností střelby více nábojů najednou případně lze do hlavní umístit šipky různých průměrů.

Jako doplněk lze zakoupit i samostatné zásobníky. Ty přispívají k výraznému zrychlení hry, protože stačí ten prázdný jednoduše vyměnit bez toho, aby probíhalo náročné doplňování šipek.

Dodatečná výbava a příslušenství

Koupí hračky zábava rozhodně nekončí! Výrobce totiž přišel s celou řadou doplňků, jejichž úkolem je hru zintenzivnit a zvýšit efektivitu zbraní. Kromě již výše zmíněných zásobníků a nábojů si můžete dokoupit třeba tlumiče nebo zaměřovače.

Pokud jde o provedení zaměřovače, tak ten hraje důležitou roli při zhoršené viditelnosti. Některé modely bývají vybaveny infračerveným hledím, díky němuž se nemusíte bát ani přítmí nebo mlhy.

Nezapomínejte však při nákupu brát ohled na odpovídající sérii. Ne všechny doplňky jsou totiž kompatibilní se všemi produkty. Nejširší nabídku dodatečného příslušenství lze nalézt u sérií Modulus a Elite.

Cena

Ceny hraček se obecně nepohybují v kdovíjak závratných výšinách. Proto se neobávejte, že by tomu bylo v případě kvérů od firmy Hasbro jinak. Hlavní vliv na požadovaný obnos má hlavně velikost hračky a případné dodatečné funkce. V zásadě rozlišujeme dvě cenová rozmezí:

Cena do 350 Kč

V kategorii do 350 korun se nachází naprostá většina jednoručních pistolí. Obvykle mají prostor pro jediný náboj a v některých případech jsou osazeny funkčním zaměřovačem. Nejdražší modely jsou tříhlavňové, takže umožňují vypálit několik nábojů najednou. V tomto cenovém pásmu též naleznete dodatečné balíčky s šipkami či zásobníky.

Cena od 350 Kč

V dražší cenové relaci se potom setkáte s různorodými druhy zbraní, od pušek, přes kuše a luky, až po kulomety. Ty jsou osazeny zásobníky, do nichž se vejde hned několik šipek najednou. Nejdražší ojedinělý výrobek z kategorie Elite svou cenou přesahuje 1 000 korun a je vybavena bubnovým zásobníkem s kapacitou 25 šipek.