Recenze 10 nejlepších autoalarmů | Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze 10 nejlepších autoalarmů z testu 2023

Aktualizováno:
Srpen 2022

V dnešní době dbá na bezpečnost vlastního vozového parku stále více lidí. Kvalitního a efektivního zabezpečení lze samozřejmě docílit nejrůznějšími způsoby. Vedle mechanické ochrany v podobě značení skel a karoserie jsou tu také autoalarmy přinášející podstatně vyšší míru zajištění.

Autoalarmy jsou zařízení nabývající odlišných podob v závislosti na jejich instalaci, připojení a ovládání. Nenápadné doplňky vozů, které dokáží zloděje odradit za pomoci zvukového projevu a znemožní mu kupříkladu nastartování motoru. Zároveň o takovém stavu mohou informovat majitele automobilu. Pokud si chcete autoalarm pořídit, ale nejste si jistí, který bude ten pravý pro vás, začtěte se do následující článek, který vám výběr usnadní.


Nejlepší autoalarmy dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou
Flajzar EMA2 GSM Micro Autoalarm s klíčenkou 78 %
Počet recenzí: 4
2 600 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Autoalarm Tomahawk TW-9010
Autoalarm Tomahawk TW-9010 Zatím nehodnoceno 3 100 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Carvoxx DIYV2
Carvoxx DIYV2 Zatím nehodnoceno 3 500 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Autoalarm Jablotron CA 340
Autoalarm Jablotron CA 340 Zatím nehodnoceno 1 500 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Autoalarm Tytan ds512canGPS CAN-Bus GSM/GPS
Autoalarm Tytan ds512canGPS CAN-Bus GSM/GPS 100 %
Počet recenzí: 2
7 800 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Keetec Dálkové ovládání , CZ 100
Keetec Dálkové ovládání , CZ 100 64 %
Počet recenzí: 7
1 800 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Autoalarm Cobra CAN 4615 Pro
Autoalarm Cobra CAN 4615 Pro Zatím nehodnoceno 6 300 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Dálkový ovladač FAAC XT2 SLH
Dálkový ovladač FAAC XT2 SLH Zatím nehodnoceno 800 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Bezdotykový imobilizér SPY14
Bezdotykový imobilizér SPY14 94 %
Počet recenzí: 4
1 300 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Autoalarm Jablotron CA 2103
Autoalarm Jablotron CA 2103 100 %
Počet recenzí: 1
9 800 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat autoalarm

Autoalarmy lze dělit na základě několika kritérií. My začneme s popisem toho nejzákladnějšího rozdělení, které představuje samotné připojení autoalarmu. Následně vám sdělíme odlišnosti mezi jednotlivými typy alarmů podle celkové míry zabezpečení.

Seznámíme vás s poměrně známou metodou ve formě imobilizéru, ale také s jednocestnými a dvoucestnými autoalarmy. Jejich rozšířenou nadstavbou budou pak GSM autoalarmy a GPS autoalarmy. O všech se dozvíte vše podstatné.

V souvislosti s autoalarmy uvedeme i pár základních a rozšířených funkcí. Ty pro vás mohou hrát při výběru konkrétního modelu zásadní roli. Chybět nebude ani prezentace cenových nákladů.

Pokud se zajímáte i o další výbavu automobilu, mohlo by vás zajímat také naše srovnání vůní do auta.

Připojení autoalarmu

Na začátku přistoupíme k rozdělení autoalarmů z trochu jednoduššího úhlu pohledu. Je to připojení autoalarmu neboli způsob, jakým dochází k zakomponování tohoto bezpečnostního prvku do automobilu. Vybírat můžete ze dvou řešení, která se do jisté míry váží také k vybavení vozu a k jeho celkovému stáří.

 • Analogové zapojení
 • Zapojení na CAN BUS sběrnici

Analogové zapojení

Charakteristika tohoto typu zapojení je velice snadná. Vodič připojený na vodič. Ano, přesně takhle dochází k propojení autoalarmu s elektronikou vozu. Pokud má autoalarm hlídat například směrová světla, centrální zamykání, spínače dveří a podobně, musí být propojen s konkrétními vodiči. Jak už tento strohý popis naznačuje, jde o pracnější řešení. S tím souvisí i omezená realizace pouze u některých modelů aut. Vliv na to může mít i rok výroby. Analogové zapojení se týká spíše starších automobilů, kde není překážkou složitá elektroinstalace.

Zapojení na CAN BUS sběrnici

Většina moderních vozidel je v dnešní době vybavena CAN BUS sběrnicí nabízející druhý typ připojení. Jde o digitální propojení spjaté hlavně s jednoduchostí a krátkou dobou při samotné instalaci. V tomto případě nemusíte napojovat kabel po kabelu.

CAN BUS sběrnice sama o sobě dokáže poskytovat informace týkající se nejrůznějších částí vozu, které následně přenáší do instalovaného autoalarmu. Je to například údaj o otevřeném kufru, dveří, rozsvícených světlech a mnohé další.

Míra zabezpečení

To nejpodstatnější dělení autoalarmů vychází z požadované míry zabezpečení. Tato vlastnost je samozřejmě úměrná i pořizovací ceně. Na základě níže uvedených typů se můžete rozhodnout, co od zakoupeného zabezpečovacího prvku vlastně očekáváte a jak by měl fungovat.

V tomto směru přinášíme dělení autoalarmů od toho nejjednoduššího, až po to nejpropracovanější řešení s vyšší efektivitou.

 • Autoalarm DIY
 • Imobilizér
 • Jednocestný autoalarm
 • Dvoucestný autoalarm
 • GSM autoalarm
 • GPS autoalarm

Autoalarm DIY

Jedna z nejlevnějších variant na trhu. Autoalarmy DIY představují zařízení vybavená „pouze“ dvou zónovým otřesovým a proudovým snímačem. Do vozu vám bude instalována malá siréna. Její montáž je vzhledem k jednoduchosti použité technologie možná i svépomocí.

V okamžiku aktivace jednoho ze snímačů dojde ke zvukovému projevu v podobě výrazného houkání. To má za úkol polekat zloděje a přitáhnout pozornost kolemjdoucích. Aktivace/deaktivace autoalarmu DIY se provádí za pomoci malého dálkového ovladače. Žádné jiné funkce od tohoto řešení rozhodně neočekávejte. Možná i proto se pořizovací náklady pohybují do 1 000 Kč.

Imobilizér

Imobilizér představuje důmyslnější variantu zabezpečení vozu, se kterou se setkal jistě každý. Minimálně jste si všimli nenápadného problikávajícího světélka uvnitř interiéru, když je vůz zamknutý. Novější modely aut už sází na určitou „neviditelnost“, kdy použití imobilizéru nikdo zvenčí nepozná.

Tento prvek signalizuje to, že automobil může mít zablokovanou některou část elektronického obvodu, tudíž s ním nelze odjed. Aktivace a deaktivace imobilizéru je obvykle prováděna prostřednictvím dálkového ovladače od vozu. Pokud tento prvek nemáte ve svém voze z výroby, lze jej dodatečně doinstalovat, popřípadě si necháte aplikovat další imobilizér navíc. Ten ztíží zlodějům ukradení vozu.

Imobilizér lze používat ve třech pracovních režimech, během kterých dojde k odblokování a možnosti využití auta.

 • Automatické odblokování
 • Manuální odblokování
 • Protiúnosový režim

Automatické odblokování

Tento imobilizér funguje automaticky. Stačí být v dosahu vozu s klíčky od automobilu a imobilizér se automaticky deaktivuje, aniž byste vůz odemykali manuálně nebo v něm seděli. Každý výrobce udává trochu odlišnou vzdálenost, ale ta průměrná se může pohybovat mezi 10 – 15 metry. Tento popis fungování zároveň prozrazuje, že dochází k větší spotřebě baterií v dálkovém ovladači od vozu, protože funkce je aktivní nepřetržitě. Pokud je imobilizér spojen i se zámkem automobilu, probíhá po přiblížení automatické zamykání/odemykání.

Manuální odblokování

Jde pravděpodobně o nejčastější variantu imobilizéru. Ten je deaktivován pouze tehdy, dojde-li ke stisknutí tlačítka na ovladači od auta. Toto řešení není tak náročné na baterii v ovladači, na druhou stranu jej musíte ovládat manuálně. Obvykle je aktivace/deaktivace spojena s odemykáním/zamykáním vozu.

Protiúnosový režim

Jedná se o nadstandardní funkci imobilizérů umístěných v modernějších a novějších vozech. Tento režim je funkční především po nastartování vozidla, kdy dochází k přihlášení ovladače. Během jízdy je pak ověřována jeho přítomnost. Pokud by řidič opustil nastartovaný vůz, imobilizér takovou situaci vyhodnotí jako únos a bude na to v určitém časovém intervalu upozorňovat zvukovým signálem. Po uplynutí dané doby dojde k zablokování motoru.

Jednocestný autoalarm

Jednocestný alarm prezentuje propracovanější elektrické zabezpečení vozidla. Jak prozrazuje sám název, signál z dálkového ovladače je vysílán pouze jedním směrem. To znamená, že stisknutím tlačítka alarm aktivujete nebo deaktivujete. Výhodou tohoto řešení je provázanost s klasickým ovladačem od automobilu, kterým vůz zamykáte a odemykáte.

Moderní jednocestné autoalarmy pokrývají svými možnostmi hlavně standardní bezpečnostní funkce. Nenáročná a ekonomicky dostupná ochrana se týká odlišných částí vozu.

 • Blokování startu motoru
 • Ochrana otevření dveří, kapoty a kufru
 • Hlídání pohybu a otřesu uvnitř vozidla

V okamžiku, kdy se vám kdokoliv vloupá do vozu s jednocestným autoalarmem, způsobí to následující. Dojde k aktivaci sirény a začnou problikávat směrová světla. Tím vůz vzbudí pozornost okolí a měl by zahnat zloděje.

Dvoucestný autoalarm

Dvoucestné autoalarmy představují určitou nadstavbu alarmů jednocestných. V jejich případě jde o zařízení pracující se signálem ve dvou směrech. To znamená, že komunikace probíhá nejenom přes ovladač směrem k autoalarmu, ale autoalarm zároveň komunikuje s vaším ovladačem. Ten je vybaven speciálním pagerem pro příjem takového signálu. Výhodou oproti levnější jednocestné verzi je zpětná vazba.

Také v tomto případě dojde při narušení bezpečnosti vozu k sepnutí sirény a rozblikání směrových světel. Vedle toho ale navíc dostanete informaci o tom, co se s vaším vozidlem děje. K tomu slouží pagery s LCD displejem libovolné velikosti. Pořídit si můžete i prvky s větším barevným displejem, kde se kromě ikon zobrazují jiné textové informace.

 • Jaká část vozu vyvolala poplach – dveře, kufr, okénko, apod.
 • Aktivní funkce autoalarmu
 • Vnitřní teplota ve vozidle, atd.

U dvoucestného autoalarmu musíte počítat s tím, že tato zařízení mají omezený dosah mezi alarmem a dálkovým ovladačem. V závislosti na pořízeném modelu to může být až 1,5 – 2 kilometry na volném prostranství. V zástavbě mohou být hodnoty poloviční až třetinové. Tento typ autoalarmu je vhodný tehdy, když si auto zamknete a zabezpečíte před domem nebo kanceláří a díky optimálnímu dosahu máte nad ním neustálý přehled a kontrolu.

GSM autoalarm

Jestliže vás u dvoucestného autoalarmu omezuje funkční vzdálenost mezi vozidlem a dálkovým ovladačem, zaměřte se na GSM autoalarmy. Ty mohou bez sebemenšího problému fungovat s jednocestným ovladačem. Jejich kouzlo totiž spočívá v něčem trochu jiném. Je to využívání GSM služeb, prostřednictvím kterých dochází ke komunikaci s autoalarmem.

Co se týče viditelné signalizace při narušení zabezpečeného prostoru vozu, bude stejná, jako u výše popisovaných variant. Hlučná siréna a blikání směrových světech. O takovém stavu však získáte potřebnou informaci, ať už se nacházíte kdekoliv. V autoalarmu je vsazena SIM karta některého z mobilních operátorů. Právě ta vám pošle SMS zprávu o tom, co se děje nebo bude sdělovat informace vámi nainstalované aplikaci v chytrém telefonu.

GSM autoalarmy mají praktické funkce.

 • Obdržet můžete klasická hlasová hlášení
 • Oznámení narušení vozu ihned po nalezení ztraceného signálu

U GSM autoalarmu si pohlídejte aktivaci roamingu u SIM karty vložené ve vozidle. To vám přijde vhod v okamžiku, kdy dojde k porušení vozu a pokusu o krádež v zahraničí.

GPS autoalarmy

Nadstavba GSM autoalarmů přinášející mnohem více než jenom informace o zabezpečení vozidla prostřednictvím SMS zprávy. Tyto moderní autoalarmy obsahují mimo jiné také GPS modul, který dokáže s vysokou přesností lokalizovat aktuální polohu automobilu. Při krádeži tak můžete díky SMS zprávě dostat GPS souřadnice místa, kde se vůz právě nachází. Využívány jsou samozřejmě i propracovanější možnosti prezentace polohy. Například přesné zobrazení v mapě.

Aplikovaný GPS modul lze využívat i k dalším věcem, jakými jsou historie polohy a vytváření knihy jízd. Často využívané je napojení na PCO neboli pult centralizované ochrany.

Z hlediska pořizovacích nákladů patří GPS alarmy pravděpodobně k těm nejnákladnějším.

Snímače

Pod pojmem autoalarm si musíte představit komplexní elektronické řešení skládající se z několika prvků. Mezi ně patří i řada senzorů, vstupů a výstupů chránících odpovídající části vozu. Počet a užití konkrétních snímačů rozhoduje o celkové míře zabezpečení vozidla. Pro příklad uvádíme nejpoužívanější z nich.

 • Mikrovlnný snímač – Snímač vyhodnocující jakýkoliv pohyb uvnitř vozidla, a to nejenom u klasického vozu s pevnou střechou, ale také u kabrioletu.
 • Polohový snímač – Kontroluje polohu vozidla a při sebemenším náklonu vyhodnocuje poplach. Neobvyklý náklon může být už od 1,5°.
 • Ultrazvukový snímač – Další prvek přispívající k lepšímu zaregistrování pohybu v interiéru.
 • Otřesový senzor – Je schopen detekovat i malé záchvěvy vozidla, například při kopnutí do karoserie.
 • Tlakový senzor – Dokáže zaznamenat otevření dveří u vozidla. Během tohoto úkonu totiž dochází ke změně tlaku v interiéru.

Funkce

Ať už se rozhodnete pro pořízení jakéhokoliv autoalarmu s odlišnou mírou zabezpečení, vždy přihlížejte u konkrétního modelu k jeho funkční výbavě. Setkat se totiž můžete s řadou prvků nejenom v základu, ale i za příplatek, které budou vyhovovat vašim potřebám. Níže se můžete inspirovat prostřednictvím několika z nich.

 • Tichá aktivace autoalarmu – Autoalarm můžete aktivovat bez jakékoliv zvukové nebo vizuální signalizace.
 • Autoalarm s dálkovým nastartováním vozu – S pomocí dálkového ovladače nastartujete vůz ještě dříve, než k němu dojdete. Ten zůstává po celou dobu zamčený a zabezpečený. Podobným způsobem lze běžící motor také zhasnout.
 • Dovřená okna – Při uzamčení vozu ovladačem dojde k automatickému zavřením všech oken.
 • Signalizace otevřených dveří – Při aktivaci alarmu budete informováni o tom, že některé dveře nejsou dovřeny. Může to být zvukově, vizuálně nebo na dálkovém ovladači.
 • Vyhledání vozidla – Tato funkce je přínosná hlavně na přeplněných parkovištích, když nemůžete nalézt svůj vůz. Ten vám o sobě dá vědět po vyslání příslušného signálu blikáním nebo houkáním.
 • Otevření kufru – Dojde k otevření kufru, ale alarm zůstane stále aktivní. Vy si do něj vložíte věci, zavřete a můžete odejít, aniž byste se starali o cokoliv dalšího.
 • Nouzový poplach – Vynucené spuštění autoalarmu na váš popud.
 • Plovoucí kód – Při každé komunikaci mezi autoalarmem a dálkovým ovladačem dochází ke změně vysílací kódu. To stěžuje odposlouchávání potenciálním zlodějům.

Cena

Náklady na pořízení autoalarmu se různí v závislosti na tom, zda pořizujete autoalarm samostatně nebo i s montáží. Cena instalace se pohybuje od 1 500 Kč výše podle typu autoalarmu a rozsahu zabezpečení. O investici do konkrétního zařízení vám mnohé vypoví následující dělení. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model autoalarmu, vždy volte jen z prověřených výrobců – Jablotron, Magicar, Cobra, Keetec, STU Alarm a TSS Group.

Cena do 1 000 Kč

Tato ekonomická třída je určena především zákazníkům, kteří si vystačí s obyčejnými autoalarmy DIY. To znamená pořízení obyčejné sirény se dvěma dálkovými ovladači. Ty slouží pouze pro aktivaci/deaktivaci autoalarmu, k ničemu jinému je nevyužijete.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Za tuto cenu budete vybírat hlavně jednocestné autoalarmy s elegantními dálkovými ovladači. Značkové výrobky se pyšní plovoucím kódem, umožňují blokování chodu motoru a ovládání zavazadlového prostoru.

Cena od 3 000 Kč do 5 000 Kč

Vedle propracovaných jednocestných autoalarmů se do vašeho výběru dostanou také ty dvoucestné. Ty lze pohodlně připojit za pomoci CAN BUS sběrnice využívající digitální zapojení. Součástí takových autoalarmů je vyšší stupeň ochrany, ale i multifunkční dálkové ovladače s velkým grafickým displejem.

Cena nad 5 000 Kč

Při investici nad 5 000 Kč dostáváte možnost nákupu autoalarmu s GSM a GPS modulem. Pořizovací náklady se mohou u těch lepších zařízení šplhat k částce až 10 000 Kč. Takový autoalarm budete schopni ovládat prostřednictvím svého chytrého mobilního telefonu.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 45 hlasů