Recenze Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Baxi Nuvola Duo-tec+ 24

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kotle na plyn

Klady

  • Snadné ovládání na displeji
  • Zabudovaný 40l zásobník
  • Třída NOx 6 (standardem je 5)

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Lehce nižší účinnost
45 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový kotel Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 patří mezi moderní kondenzační modely. Od konkurenčních produktů se liší jednak svou vyšší kvalitou (společnost dodává kotle přes 150 let), ale také zabudovaným 40l zásobníkem na vodu. Jmenovitá účinnost kotle je 105,8 %, co je ale důležitější, je jeho průměrná roční účinnost ohřevu vody. Ta se pohybuje na úrovni 81 %. Kotel tak patří mezi lepší na trhu, nijak zvlášť nadprůměrný ale není.

S ohledem na vysokou efektivitu má v obou parametrech na energetickém štítku tento model známku A, tedy nejvyšší. Příkon kotle je 88 wattů, tedy hodnota lehce pod průměrem (v pozitivním slova smyslu). Výkon kotle dosahuje až 24 kW, je tak vhodný k vytápění i větších nemovitostí včetně rodinných domů bez zateplení. Velice kladně hodnotíme třídu úniků oxidů dusíku na úrovni 6, tedy aktuálně nejlepší (leden 2023).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Baxi

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

24

Příkon (W)

88

Ohřev teplé užitkové vody

Zásobník

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

105,8

Energetická účinnost ohřevu vody (%)

81

Hlučnost (dB)

49

Rozměry a hmotnost

Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 se může pochlubit poměrně kompaktními rozměry, nehrozí proto, že by se někam nevešel. Nadstandardní je oproti konkurenci krytí elektroniky proti vodě na úrovni IPX5D. Jak jsme již uvedli výše, zásobník pojme 40 litrů vody.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

62

Krytí

IPX5D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

95

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

46,6

Objem zásobníku vody (l)

40

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktů

Hlavními výhodami modelu Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 je zejména celková konstrukční kvalita. Ať už se zaměříme na třídu NOx, izolaci proti zkratu nebo spokojenost uživatelů s životností bojlerů Baxi, tyto charakteristiky jsou nadprůměrné. Kotel navíc obsahuje 40 litrovou nádrž, nejedná se tedy čistě o průtokový ohřívač. Ovládání na displeji je snadné.

Vytknout můžeme snad jen o něco málo nižší účinnost, než jakou slibuje konkurence, konkrétně v řádech jednotek procent. To ovšem díru do rozpočtu rozhodně neudělá. Bohužel jsou kotle Baxi typické také svou vyšší pořizovací cenou.

Porovnání s alternativami

Zajímavou, leč podstatně dražší alternativou může být vyšší model této řady. Jedná se o Baxi Nuvola Platinum+ 24. Celá řada Platinum se vyznačuje vyšší vybaveností. Kotel má oproti modelu Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 navíc odnímatelný displej, který můžete umístit v dosahu kdekoliv a ovládat tak kotel na dálku. Integrovaný zásobník navíc pojme 45 litrů vody a kotel lze připojit do solárního systému. Jinak se zařízení nijak zásadně neliší.

Závěr

Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 je zajímavý kondenzační plynový kotel pro náročnější uživatele. Splňuje ty nejvyšší standardy kvality a jeho účinnost při ohřevu vody není nízká (byť se mezi šampiony neřadí). Kotel pojme 40 litrů vody, pracuje s výkonem 24 kW a jeho obsluha na displeji je snadná a za výhodu lze považovat i nejvyšší třídu NOx 6 definující minimální úniky oxidů dusíku. Jestliže chcete kotel do opravdu velkých prostor a pokročilé funkce nevyžadujete, zvažte také levnější a výkonnější Baxi Prime 28.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina detailně zjišťuje parametry plynových kotlů a porovnává informace od výrobců s reálnými zkušenostmi zákazníků. Dokáže poradit, pro koho se hodí plynový kotel a podle čeho byste jej měli vybírat. Plynové kotle studuje také z pohledu uživatele, který chce co nejvýhodnější a zároveň spolehlivý a praktický způsob vytápění. Její články najdete také v kategorii parních čističů, sporáků na tuhá paliva nebo fotopastí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Zajímalo by mě, zdali lze u kotle Baxi Nuvola Duo-tec+ 24 nastavit spínání ohřevu vody v zásobníku během dne jen v určitých časovych intervalech, popř. kolik kolik jich je během dne/týdne k dipozici. Např. v práci. dny ráno před odchodem z domu a potom až navečer při návratu a o víkendu třeba od 8 do 20 h.
Děkuji za odpověď. Tomáš

Tomáš Bayer

Dobrý den, tato záležitost se standardně řeší termostatem, respektive prostorovým přístrojem s časovým programováním. Při shánění instalatéra jej informujte, že požadujete také termostat. Teplotu respektive ohřev lze standardně nastavit v hodinových intervalech pro každý den zvlášť.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baxi Nuvola Duo-tec+ 24

Baxi Nuvola Duo-tec+ 24

45 000 Kč Orientační cena