Recenze a porovnání Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A
Menu

Recenze a srovnání Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

72,0 % Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Kotle na plyn

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Vysoká účinnost
  • Nízké emise

Zápory

  • Nižší výkon
28 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A můžete využívat nejen k vytápění, ale také k průtokovému ohřívání vody. V obou těchto oblastech je kotel energeticky velmi účinný, získal shodně známku A, tedy druhou nejlepší. Spalování paliva, zemního plynu nebo propanu je vysoce účinné, a to až na 108,5 %. Výkon kotle je až 25,2 kW, jestli je pro vaši nemovitost dostatečná hodnota, vám vypočítá odborný topenář. K ekologickému způsobu vytápění přispívá také třída NOx 5, která vypovídá o nízké emisi oxidů dusíku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Protherm

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

25,2

Příkon (W)

105

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

104

Hlučnost (dB)

52

Rozměry a hmotnost

Kotel značky Protherm je konstruován jako závěsný, tomu odpovídá i jeho nízká hmotnost. Bez vody váží pouze 31,6 kg a je tak nejlehčí v našem srovnání (v červnu 2019). Díky krytí IPX4D se nemusíte bát umístit jej do koupelny nebo místnosti s vyšší vlhkostí. Je totiž odolný vůči stříkající vodě a také dotyku drátu. Rozměrově se v kategorii závěsných kotlů řadí do středních hodnot. Na výšku měří 74 cm, na šířku 42 cm a do hloubky zabere 30 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

31,6

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

74

Šířka (cm)

41,8

Hloubka (cm)

30

Objem zásobníku vody (l)

Nerelevantní

Závěr

Výhodou kondenzačního kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A je možnost nejen vytápět, ale také ohřívat vodu při průtoku kotlem. Díky tomu je k dispozici vždy dostatečné množství teplé vody. Spalování zemního plynu nebo propanu je ekologické, což dokazuje 5. třída emisí NOx, a také účinné. Účinnost kotle je až 108,5 %. Topení i ohřev vody je navíc energeticky efektivní, kotel si vysloužil dvě známky A. Lehká konstrukce se umisťuje na stěnu a šetří tak místo v kotelně či koupelně.

Pokud problémy s prostorem neřešíte a preferujete ohřátou vodu v zásobníku, mohl by vás zaujmout stacionární kotel Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT.

28 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A | Hodnocení: 72,0 %
Jakub Gulec se v naší redakci dlouhodobě specializuje na technickou tématiku. Díky své technické orientaci při studiu a samostudiu se v problematice kotlů dobře orientuje. V článku vám například vysvětlí bezpečnostní požadavky na provoz plynových kotlů, ale také jejich konstrukční rozdíly s ohledem na umístění zásobníku. Na jeho články narazíte také v kategoriích bojlerů, aku vrtaček či pneumatik.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

28 500 Kč Orientační cena