Menu

Recenze a srovnání Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červen 2019

75,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Vysoká účinnost
  • Nižší výkon
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A můžete využívat nejen k vytápění, ale také k průtokovému ohřívání vody. V obou těchto oblastech je kotel energeticky velmi účinný, získal shodně známku A, tedy duhou nejlepší. Spalování paliva, zemního plynu nebo propanu je vysoce účinné, a to až na 108,5 %. Výkon kotle je až 25,2 kW, jestli je pro vaši nemovitost dostatečná hodnota, vám vypočítá odborný topenář. K ekologickému způsobu vytápění přispívá také třída NOx 5, která vypovídá o nízké emisi oxidů dusíku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Protherm
Spalované palivo Zemní plyn, Propan
Třída NOX 5
Maximální výkon (kW) 25,2
Ohřev teplé užitkové vody Průtokový
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění A
Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV A
Účinnost (%) až 108,5

Rozměry a hmotnost

Kotel značky Protherm je konstruován jako závěsný, tomu odpovídá i jeho nízká hmotnost. Bez vody váží pouze 31,6 kg a je tak nejlehčí v našem srovnání (v červnu 2019). Díky krytí IPX4D se nemusíte bát umístit jej do koupelny nebo místnosti s vyšší vlhkostí. Je totiž odolný vůči stříkající vodě a také dotyku drátu. Rozměrově se v kategorii závěsných kotlů řadí do středních hodnot. Na výšku měří 74 cm, na šířku 42 cm a do hloubky zabere 30 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 31,6
Krytí IPX4D
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 74
Šířka (cm) 41,8
Hloubka (cm) 30

Závěr

Výhodou kondenzačního kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A je možnost nejen vytápět, ale také ohřívat vodu při průtoku kotlem. Díky tomu je k dispozici vždy dostatečné množství teplé vody. Spalování zemního plynu nebo propanu je ekologické, což dokazuje 5. třída emisí NOx, a také účinné. Účinnost kotle je až 108,5 %. Topení i ohřev vody je navíc energeticky efektivní, kotel si vysloužil dvě známky A. Lehká konstrukce se umisťuje na stěnu a šetří tak místo v kotelně či koupelně.

Pokud problémy s prostorem neřešíte a preferujete ohřátou vodu v zásobníku, mohl by vás zaujmout stacionární kotel Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A | Hodnocení: 75,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

25 000 Kč Orientační cena