Menu

Recenze a srovnání Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kotle na plyn

Klady

  • Nízká cena
  • Vysoká účinnost
  • Nízké emise

Zápory

  • Nižší výkon
  • Mírně hlučnější
32 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A můžete využívat nejen k vytápění, ale také k průtokovému ohřívání vody. V obou těchto oblastech je kotel energeticky velmi účinný, získal shodně známku A, tedy druhou nejlepší. Spalování paliva, zemního plynu nebo propanu je vysoce účinné, a to až na 108,5 %. Výkon kotle je až 25,2 kW, jestli je pro vaši nemovitost dostatečná hodnota, vám vypočítá odborný topenář. K ekologickému způsobu vytápění přispívá také třída NOx 5, která vypovídá o nízké emisi oxidů dusíku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Protherm

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

25,2

Příkon (W)

105

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

104

Hlučnost (dB)

52

Rozměry a hmotnost

Kotel značky Protherm je konstruován jako závěsný, tomu odpovídá i jeho nízká hmotnost. Bez vody váží pouze 31,6 kg a je tak nejlehčí v našem srovnání (v červnu 2019). Díky krytí IPX4D se nemusíte bát umístit jej do koupelny nebo místnosti s vyšší vlhkostí. Je totiž odolný vůči stříkající vodě a také dotyku drátu. Rozměrově se v kategorii závěsných kotlů řadí do středních hodnot. Na výšku měří 74 cm, na šířku 42 cm a do hloubky zabere 30 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

31,6

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

74

Šířka (cm)

41,8

Hloubka (cm)

30

Objem zásobníku vody (l)

Nerelevantní

Závěr

Výhodou kondenzačního kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A je možnost nejen vytápět, ale také ohřívat vodu při průtoku kotlem. Díky tomu je k dispozici vždy dostatečné množství teplé vody. Spalování zemního plynu nebo propanu je ekologické, což dokazuje 5. třída emisí NOx, a také účinné. Účinnost kotle je až 108,5 %. Topení i ohřev vody je navíc energeticky efektivní a kotel si vysloužil dvě známky A. Lehká konstrukce se umisťuje na stěnu a šetří tak místo v kotelně či koupelně.

Pokud problémy s prostorem neřešíte a preferujete ohřátou vodu v zásobníku, mohl by vás zaujmout stacionární kotel Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A | Hodnocení: Dobré
Kateřina detailně zjišťuje parametry plynových kotlů a porovnává informace od výrobců s reálnými zkušenostmi zákazníků. Dokáže poradit, pro koho se hodí plynový kotel a podle čeho byste jej měli vybírat. Plynové kotle studuje také z pohledu uživatele, který chce co nejvýhodnější a zároveň spolehlivý a praktický způsob vytápění. Její články najdete také v kategorii parních čističů, sporáků na tuhá paliva nebo fotopastí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A

32 000 Kč Orientační cena