Recenze a porovnání Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT
Menu

Recenze a srovnání Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

90,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoká účinnost
  • Integrovaný zásobník na vodu
  • Nejlepší třída emisí NOx
  • Vysoká pořizovací cena
  • Velké rozměry
80 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační kotel Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT se od ostatních modelů v našem výběru liší zejména zásobníkem na teplou vodu, který je součástí konstrukce. Spalovat je v tomto kotli možné zemní, případně kapalný plyn, a to s vysokou účinností až 109 %. To je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání (v červnu 2019).

Vysoce účinný je kotel také v otázce využití elektrické energie při ohřevu vody i topení. V obou parametrech získal známku A. Stejně tak jsou na tom i ostatní kotle v našem srovnání. Celkový příkon 105 W, maximální výkon je 30 kW. Jestli je to dost pro vytopení vaší nemovitosti, vám spočítá odborník.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Vaillant

Spalované palivo

Zemní plyn, kapalný plyn

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

30

Příkon (W)

105

Ohřev teplé užitkové vody

Zásobník

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Účinnost (%)

až 109

Rozměry a hmotnost

Na celkové rozměry kotle mají vliv dva zásadní faktory. Zásobník teplé vody s objemem 141 litrů, a také stacionární konstrukce. Na výšku tak celý kotel měří 164 cm, do šířky má 59 cm a do hloubky zabere 69 cm. Co se týká krytí elektrických částí, to je standardní s označením IPX4D, je tedy odolné proti stříkající vodě a zásahu drátem.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

141

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Stacionární

Výška (cm)

164

Šířka (cm)

59,9

Hloubka (cm)

69,3

Objem zásobníku vody (l)

141

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktů

Výhodou kotle je vysoká účinnost a nejlepší třída emisí NOx. Nevýhodou je pak vysoká pořizovací cena a také velké rozměry. Ty jsou způsobeny umístěním zásobníku na vodu. Kotel je stacionární, což není v kategorii plynových kotlů běžné. Odpadnou vám s ním ale problémy s upevňováním na zeď.

Závěr

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT je kondenzační kotel s možností spalování zemního a zkapalněného plynu. Umožňuje ohřev vody s uložením v integrovaném zásobníku. Kvůli tomuto zásobníku je celkově zvětšena konstrukce, která je netradičně stacionární. Kotel je velice efektivní, účinnost dosahuje až 109 % a energetická účinnost jak při topení, tak při ohřevu vody, dosahuje třídy A. Nevýhodou ale zůstává vysoká pořizovací cena.

Jestliže vyžadujete ohřev vody prostřednictvím kotle bez nutnosti pořizovaní dalšího vybavení, můžete se podívat na kotel Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A s průtokovým ohříváním a srovnatelnou účinnosti.

80 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT | Hodnocení: 90,0 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

80 000 Kč Orientační cena