Menu

Recenze a srovnání Thermona Therm 24 KDCN

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kotle na plyn

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Třída NOx 6
  • Krytí pouze proti kapající vodě
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační kotel Thermona Therm 24 KDCN je určený pro topení zemním plynem a propanem. Velkou výhodou je nejvyšší 6. třída emisí oxidů dusíku. Na takové kotle se nevztahují žádná legislativní omezení. Kromě topení můžete tento kotel využívat také k průtokovému ohřívání vody. Za energetickou účinnost při ohřevu i topení získal známku A, stejně jako všechny kotle v našem srovnání (v červnu 2019). Jeho maximální výkon je 24 kW, výkon potřebný k efektivnímu vytápění vaší domácnosti vám spočítá odborný topenář. Účinnost až 107 % je sice vysoká, v rámci kondenzačních kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Thermona
Spalované palivo Zemní plyn, Propan
Třída NOX 6
Maximální výkon (kW) 24
Ohřev teplé užitkové vody Průtokový
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění A
Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV A
Účinnost (%) až 107

Rozměry a hmotnost

Konstrukce kotle je závěsná, čemuž odpovídá i nízká hmotnost 34 kg. Nevýhodou je slabší krytí elektrických částí, než je u těchto kotlů zvykem. Zatímco ostatní kotle odolají stříkající vodě, tento model zvládne pouze vodu svisle kapající. Pro umístění v koupelnách má tedy o něco přísnější pravidla. Rozměry kotle jsou víceméně standardní. Na výšku měří 72 cm, na šířku 43 cm a do hloubky 28 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 34
Krytí IP41D
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 72,5
Šířka (cm) 43
Hloubka (cm) 28,5

Závěr

Thermona Therm 24 KDCN je závěsný plynový kondenzační kotel, který je určený ke spalování zemního plynu a propanu. Jedná se o kotel kombinovaný, kromě vytápění je možné jím také přímo ohřívat vodu, a to průtokovým způsobem. Kotel je energeticky účinný, získal dvě známky A. Jeho slabinou je ale proti ostatním kotlům nižší krytí vůči vodě, což jej částečně limituje pro použití v koupelnách.

Jestliže hledáte parametrově podobný kotel s krytím i proti stříkající vodě, přečtěte si recenzi modelu Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

Recenze Thermona Therm 24 KDCN

Thermona Therm 24 KDCN

30 000 Kč Orientační cena