Recenze a porovnání Thermona Therm 24 KDCN | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Thermona Therm 24 KDCN

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Kotle na plyn

Klady

  • Třída NOx 6
  • Spalování zemního plynu i propanu

Zápory

  • Krytí pouze proti kapající vodě
  • Nutnost stavebních úprav při montáži
39 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační kotel Thermona Therm 24 KDCN je určený pro topení zemním plynem a propanem. Velkou výhodou je nejvyšší 6. třída emisí oxidů dusíku. Na takové kotle se nevztahují žádná legislativní omezení. Kromě topení můžete tento kotel využívat také k průtokovému ohřívání vody. Za energetickou účinnost při ohřevu i topení získal známku A, stejně jako všechny kotle v našem srovnání (v červnu 2019). Jeho maximální výkon je 24 kW, výkon potřebný k efektivnímu vytápění vaší domácnosti vám spočítá odborný topenář. Účinnost až 107 % je sice vysoká, v rámci kondenzačních kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Thermona

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

24

Příkon (W)

70

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

107

Hlučnost (dB)

52

Rozměry a hmotnost

Konstrukce kotle je závěsná, čemuž odpovídá i nízká hmotnost 34 kg. Nevýhodou je slabší krytí elektrických částí, než je u těchto kotlů zvykem. Zatímco ostatní kotle odolají stříkající vodě, tento model zvládne pouze vodu svisle kapající. Pro umístění v koupelnách má tedy o něco přísnější pravidla. Rozměry kotle jsou víceméně standardní. Na výšku měří 72 cm, na šířku 43 cm a do hloubky 28 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

34

Krytí

IP41D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

72,5

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

28,5

Objem zásobníku vody (l)

Nerelevantní

Závěr

Thermona Therm 24 KDCN je závěsný plynový kondenzační kotel, který je určený ke spalování zemního plynu a propanu. Jedná se o kotel kombinovaný, kromě vytápění je možné jím také přímo ohřívat vodu, a to průtokovým způsobem. Kotel je energeticky účinný, získal dvě známky A. Jeho slabinou je ale proti ostatním kotlům nižší krytí vůči vodě, což jej částečně limituje pro použití v koupelnách.

Jestliže hledáte parametrově podobný kotel s krytím i proti stříkající vodě, přečtěte si recenzi modelu Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

39 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thermona Therm 24 KDCN | Hodnocení: Dobré
Kateřina detailně zjišťuje parametry plynových kotlů a porovnává informace od výrobců s reálnými zkušenostmi zákazníků. Dokáže poradit, pro koho se hodí plynový kotel a podle čeho byste jej měli vybírat. Plynové kotle studuje také z pohledu uživatele, který chce co nejvýhodnější a zároveň spolehlivý a praktický způsob vytápění. Její články najdete také v kategorii parních čističů, sporáků na tuhá paliva nebo fotopastí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Thermona Therm 24 KDCN

Thermona Therm 24 KDCN

39 000 Kč Orientační cena