Recenze a porovnání Thermona Therm 24 KDCN | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Thermona Therm 24 KDCN

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

68,0 % Celkové hodnocení
  • Třída NOx 6
  • Spalování zemního plynu i propanu
  • Krytí pouze proti kapající vodě
  • Nutnost stavebních úprav při montáži
36 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační kotel Thermona Therm 24 KDCN je určený pro topení zemním plynem a propanem. Velkou výhodou je nejvyšší 6. třída emisí oxidů dusíku. Na takové kotle se nevztahují žádná legislativní omezení. Kromě topení můžete tento kotel využívat také k průtokovému ohřívání vody. Za energetickou účinnost při ohřevu i topení získal známku A, stejně jako všechny kotle v našem srovnání (v červnu 2019). Jeho maximální výkon je 24 kW, výkon potřebný k efektivnímu vytápění vaší domácnosti vám spočítá odborný topenář. Účinnost až 107 % je sice vysoká, v rámci kondenzačních kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Thermona

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

24

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Účinnost (%)

až 107

Rozměry a hmotnost

Konstrukce kotle je závěsná, čemuž odpovídá i nízká hmotnost 34 kg. Nevýhodou je slabší krytí elektrických částí, než je u těchto kotlů zvykem. Zatímco ostatní kotle odolají stříkající vodě, tento model zvládne pouze vodu svisle kapající. Pro umístění v koupelnách má tedy o něco přísnější pravidla. Rozměry kotle jsou víceméně standardní. Na výšku měří 72 cm, na šířku 43 cm a do hloubky 28 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

34

Krytí

IP41D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

72,5

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

28,5

Závěr

Thermona Therm 24 KDCN je závěsný plynový kondenzační kotel, který je určený ke spalování zemního plynu a propanu. Jedná se o kotel kombinovaný, kromě vytápění je možné jím také přímo ohřívat vodu, a to průtokovým způsobem. Kotel je energeticky účinný, získal dvě známky A. Jeho slabinou je ale proti ostatním kotlům nižší krytí vůči vodě, což jej částečně limituje pro použití v koupelnách.

Jestliže hledáte parametrově podobný kotel s krytím i proti stříkající vodě, přečtěte si recenzi modelu Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

36 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Thermona Therm 24 KDCN | Hodnocení: 68,0 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Thermona Therm 24 KDCN

Thermona Therm 24 KDCN

36 000 Kč Orientační cena