Recenze a porovnání Baxi Nuvola Platinum+ 24 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Baxi Nuvola Platinum+ 24

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pokročilé ovládání v kategorii Kotle na plyn

Klady

  • Třída NOx 6
  • Spaluje zemní plyn i propan
  • Odnímatelný ovládací panel

Zápory

  • Vyšší cena
  • Velké rozměry
63 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Baxi Nuvola Platinum+ 24 je kondenzační plynový kotel určený pro spalování zemního plynu a propanu. Jeho emise oxidů dusíku (NOx) patří do třídy 6, což je nejvyšší možná hodnota. Díky tomu je možné označit tento model za ekologický. Účinnost kotle je až 105,4 %, a to díky kondenzační technologii, která umožňuje využít i teplo spalin. Maximální výkon je 24,7 kW, zda je to pro vytápění vaší nemovitosti dostatečná hodnota vám spočítá odborník – topenář. Teplou užitkovou vodu ohřívá kotel s účinností třídy A, tedy tou nejvyšší. Ohřátou vodu poté uchovává v 40litrovém zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Baxi

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

24

Příkon (W)

91

Ohřev teplé užitkové vody

Zásobník

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

105,4

Energetická účinnost ohřevu vody (%)

81

Hlučnost (dB)

49

Rozměry a hmotnost

Konstrukce kotle Baxi je závěsná, stejně jako u většiny plynových kotlů. Jeho rozměry jsou ale nadprůměrné. Zkontrolujte si předem, že na něj budete mít dostatek místa a nebude vám překážet. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Krytí kotle je IPX5D, je tedy odolný proti stříkající vodě a dotyku drátem.

Zvláštností tohoto kotle je možnost vyjmutí displeje a dalších ovládacích prvků a jejich připevnění na stěnu. Kotel tak můžete ovládat bezdrátově třeba z obývacího pokoje.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

65,5

Krytí

IPX5D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

95

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

46,6

Objem zásobníku vody (l)

40

Závěr

Baxi Nuvola Platinum+ 24 je kondenzační plynový kotel, který umožňuje spalování zemního plynu nebo propanu. Jeho účinnost dosahuje až 105,4 %. Díky 6. třídě emisí NOse jedná o ekologický kotel. Výkon kotle je 24,7 kW. Jedná se o závěsnou konstrukci, rozměrově ovšem přesahuje běžné hodnoty, také hmotnost je vyšší, než je obvyklé. Výhodou modelu Baxi je možnost vyjmutí celého ovládacího panelu a díky tomu lze kotel nastavovat na dálku. Nevýhodou je ale poměrně vysoká pořizovací cena.

Jestliže hledáte kotel s podobným výkonem, ale nechcete tolik investovat, mohl by vás zaujmout model Thermona Therm 24 KDCN.

 

63 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Baxi Nuvola Platinum+ 24 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina detailně zjišťuje parametry plynových kotlů a porovnává informace od výrobců s reálnými zkušenostmi zákazníků. Dokáže poradit, pro koho se hodí plynový kotel a podle čeho byste jej měli vybírat. Plynové kotle studuje také z pohledu uživatele, který chce co nejvýhodnější a zároveň spolehlivý a praktický způsob vytápění. Její články najdete také v kategorii parních čističů, sporáků na tuhá paliva nebo fotopastí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baxi Nuvola Platinum+ 24

Baxi Nuvola Platinum+ 24

63 000 Kč Orientační cena