Recenze a porovnání Baxi Nuvola Platinum+ 24 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Baxi Nuvola Platinum+ 24

90,0 % Hodnocení
redakce

Pokročilé ovládání

Kotle na plyn

Klady a zápory

Klady

  • Třída NOx 6
  • Spaluje zemní plyn i propan
  • Odnímatelný ovládací panel

Zápory

  • Vyšší cena
  • Velké rozměry
61 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Baxi Nuvola Platinum+ 24 je kondenzační plynový kotel určený pro spalování zemního plynu a propanu. Jeho emise oxidů dusíku (NOx) patří do třídy 6, což je nejvyšší možná hodnota. Díky tomu je možné označit tento model za ekologický. Účinnost kotle je až 105,4 %, a to díky kondenzační technologii, která umožňuje využít i teplo spalin. Maximální výkon je 24,7 kW, zda je to pro vytápění vaší nemovitosti dostatečná hodnota vám spočítá odborník – topenář. Teplou užitkovou vodu ohřívá kotel s účinností třídy A, tedy tou nejvyšší. Ohřátou vodu poté uchovává v 40litrovém zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Baxi

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

24

Příkon (W)

91

Ohřev teplé užitkové vody

Zásobník

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

105,4

Energetická účinnost ohřevu vody (%)

81

Hlučnost (dB)

49

Rozměry a hmotnost

Konstrukce kotle Baxi je závěsná, stejně jako u většiny plynových kotlů. Jeho rozměry jsou ale nadprůměrné. Zkontrolujte si předem, že na něj budete mít dostatek místa a nebude vám překážet. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Krytí kotle je IPX5D, je tedy odolný proti stříkající vodě a dotyku drátem.

Zvláštností tohoto kotle je možnost vyjmutí displeje a dalších ovládacích prvků a jejich připevnění na stěnu. Kotel tak můžete ovládat bezdrátově třeba z obývacího pokoje.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

65,5

Krytí

IPX5D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

95

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

46,6

Objem zásobníku vody (l)

40

Závěr

Baxi Nuvola Platinum+ 24 je kondenzační plynový kotel, který umožňuje spalování zemního plynu nebo propanu. Jeho účinnost dosahuje až 105,4 %. Díky 6. třídě emisí NOse jedná o ekologický kotel. Výkon kotle je 24,7 kW. Jedná se o závěsnou konstrukci, rozměrově ovšem přesahuje běžné rozměry, také hmotnost je vyšší, než je obvyklé. Výhodou modelu Baxi je možnost oddělení celého ovládacího panelu, díky tomu lze kotel nastavovat na dálku. Nevýhodou je ale poměrně vysoká pořizovací cena.

Jestliže hledáte kotel s podobným výkonem, ale nechcete tolik investovat, mohl by vás zaujmout model Thermona Therm 24 KDCN.

 

61 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Baxi Nuvola Platinum+ 24 | Hodnocení: 90,0 %
Jakub Gulec se v naší redakci dlouhodobě specializuje na technickou tématiku. Díky své technické orientaci při studiu a samostudiu se v problematice kotlů dobře orientuje. V článku vám například vysvětlí bezpečnostní požadavky na provoz plynových kotlů, ale také jejich konstrukční rozdíly s ohledem na umístění zásobníku. Na jeho články narazíte také v kategoriích bojlerů, aku vrtaček či pneumatik.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baxi Nuvola Platinum+ 24

Baxi Nuvola Platinum+ 24

61 000 Kč Orientační cena