Menu

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší s funkcí vakuování v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Ideální pro vakuování
  • Pro delší čerstvost potravin
  • Metlička a sekáček
  • Mixování bez stříkanců
  • Výborné recenze

Zápory

  • Bez držáku na stěnu
  • Nemá funkci pro drcení ledu
  • Vyšší hmotnost
2 300 Kč Orientační cena

Základní specifikace a výkon

Tyčový mixér Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 je vhodný zejména pro náročnější uživatele, kteří hledají model, jenž jim nabídne něco navíc. Oproti konkurenci vyniká svým doplňkovým příslušenstvím, ve kterém mimo jiné najdete také vakuovací systém pro prodloužení čerstvosti potravin a jejich delší skladování. Samozřejmostí je zde ergonomický tvar rukojeti a odlehčený plášť, což je základ pro pohodlné ovládání a komfort i při delším mixování.

O dostatečný výkon vhodný i pro drcení tvrdých potravin (například ořechy) se zde stará 1 000W motor, což je druhá nejlepší hodnota v našem srovnání (duben 2023). Přístroj nabízí hned 12 rychlostí, čímž zastiňuje i leckteré dražší konkurenty, navíc zde nechybí pulzní spínač pro maximální výkon při náročných úkonech. Díky škále různých rychlostí máte naprostou kontrolu nad přesným nastavením a snadno tak pomocí mixéru vyrobíte omáčky, polévky i majonézu.

Hodnocení funkcí a vybavení

Za přední funkci tohoto tyčového mixéru považujeme vakuovací systém, kterým se odlišuje od konkurence. Díky vakuování můžete udržet déle čerstvé nejen samotné ingredience, ale i hotová jídla nebo svačiny. Stejně tak je vakuování vhodné při marinování masa a ryb.

Systém se skládá z vakuovacího nástavce, který jednoduše nacvaknete k tyčovému mixéru, a vakuovací dózy či sáčků, jejichž výhodou je absence BPA a také odolnost a možnost opakovaného použití, což vám ušetří budoucí náklady. Předností vakuovací dózy je pak možnost vložení do mikrovlnné trouby i myčky nádobí, navíc je vyrobená z materiálu Tritan, jenž odolává skvrnám a nepohlcuje pachy.

Praktická je i funkce AntiSplash, kterou najdete zejména u dražších tyčových mixérů. Funkce zabraňuje vyšplíchnutí ingrediencí z nádoby při šlehání či mixování, čímž vám pomůže udržet vaši kuchyň v čistotě. Samozřejmostí tak je i další doplňkové příslušenství v podobě sekáčku s dózou a šlehací metličky společně s mixovací nádobou, která má na rozdíl od vybrané konkurence také těsnící víčko, tudíž můžete například připravené dresingy, sníh z bílků nebo rozmixované ingredience snadno skladovat v lednici.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 000

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

12

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

2,3

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ne

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,8

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Vakuovací nástavec, dóza na vakuování, vakuovací sáčky, těsnící víčko

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z uživatelských recenzí je patrná velká míra spokojenosti, což ostatně potvrzuje i celkový 100% průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz (v době psaní této recenze, duben 2023). Uživatelé si zde chválí nejen běžnou sadu příslušenství pro sekání, mixování a drcení, ale především pak doplňkový vakuovací systém. Mnohé uživatele těší prodloužení čerstvosti potravin, jiní si zase vakuování chválí pro efektivní skladování marinovaného masa.

Pozitivně pak spousta uživatelů hodnotí snadnou údržbu, kdy lze z tyčového mixéru snadno vycvaknout mixovací noha, kterou je poté možné mýt v myčce. Jako nevýhodu pak někteří zmiňují příliš malou metličku na šlehání a menší objem misky pro sekání potravin, ve srovnání s konkurencí jde ale o běžné rozměry u obou doplňků (pozn. redakce).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Nejvýznamnější předností této varianty je jednoznačně fakt, že v době psaní této recenze (duben 2023) se jedná o jediný tyčový mixér svého druhu na trhu. Oproti konkurenci vyniká svým doplňkovým příslušenstvím v podobě vakuového úložného systému, díky kterému dokáže prodloužit čerstvost potravin i hotových jídel. Výhodou také je, že dóza i sáčky jsou vhodné pro opakované použití, což ušetří další náklady. Zajímavá je také funkce AntiSplash zabraňující vyšplíchnutí ingrediencí z nádoby při mixování, což je nadstandardní funkce typická spíše pro dražší modely.

Za nevýhodu můžeme považovat absenci držáku na zeď, čímž se ovšem tento model nijak neodlišuje od zbývajících produktů v našem srovnání – nutno podotknout, že držáky na zeď najdete spíše u profesionálních gastro variant. Chybí zde bohužel funkce pro drcení ledu, kterou některé cenově srovnatelné produkty nabízejí. Výrobce sice na stránkách uvádí, že díky výkonnému 1 000W motoru a širokému příslušenství mixér zvládne rozdrtit i ty nejtvrdší ingredience, ovšem o ledu se výslovně nezmiňuje, proto drcení skrze možné poškození přístroje nedoporučujeme.

Porovnání s alternativami

Jelikož je tyčový mixér Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 v současnosti jediný svého druhu na trhu (duben 2023), nelze k němu doporučit vhodné alternativy s funkcí vakuování. Pokud však tuto funkci nevyužijete, ale hledáte model s výkonným motorem a sadou příslušenství, zvažte jiné produkty z našeho srovnání. Cenově srovnatelný je například Braun MQ 7045X MultiQuick 7, který navíc umí i drtit led, avšak nemá pulzní spínač pro turbo výkon.

Naopak pokud trváte na funkci vakuování, avšak nepotřebujete tolik výkonný tyčový mixér, poohlédněte se po levnější variantě a vakuovacím systému zvlášť. Z levnějších tyčových mixérů je dobrou volbou například Sencor SHB 4460WH s příslušenstvím pro mixování, šlehání i sekání. A před nákupem vakuovacího systému si pak určitě prohlédněte naše srovnání vakuovaček, které vám pomůže s výběrem a doporučí vhodný produkt.

Závěrečné shrnutí

Tyčový mixér Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 je v době psaní této recenze (duben 2023) jediný svého druhu. Nabízí totiž funkci vakuování, která umožní delší skladování potravin a prodloužení jejich čerstvosti. Konkurence v této době nic podobného nenabízí, tudíž pokud tuto funkci doma oceníte a současně sháníte tyčový mixér, pak je to ideální volba. Nechybí zde ani další doplňkové příslušenství, a to šlehací metlička s mixovací nádobou a sekáček, který si poradí s bylinkami, ořechy, masem i cibulí. Přístroj je osazený velmi výkonným motorem a nabízí hned 12 rychlostí včetně pulzního snímače, což napovídá, že je tyčový mixér připravený i na ty nejsložitější úkony.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

2 300 Kč Orientační cena