Menu

Catler VS 8011 – Recenze, testy a srovnání

85,0 % Celkové hodnocení

Se speciálními funkcemi v kategorii Vakuovačky

Klady

  • Funkce marinování
  • Funkce nafukování sáčku
  • Integrovaný řezač

Zápory

  • Obtížnější zavírání
  • Některé vadné kusy
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vakuovačku Catler VS 8011 jsme do našeho srovnání zařadili v březnu 2023, kdy se na trhu řadila do zhruba střední cenové třídy. Její příkon 125 W je v porovnání s konkurencí spíše základní. Maximální šířka fólií, které můžete ve vaukovačce použít, je 30 cm, s touto hodnotou se na trhu setkáte nejčastěji, a shánění nových fólií by tak neměl být žádný problém.

Co se velikosti vakuovačky týče, nejde o úplného drobečka, váží dokonce celé 4 kg, nepůjde tak o ideální volbu, pokud hledáte přístroj, který použijete jen jednou za čas. Na to by zabírala zbytečně mnoho místa.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

125

Maximální šířka fólie (cm)

30

Hmotnost (kg)

4

Vybavení a funkce

Zajímavou stránkou tohoto modelu je zejména jeho nabídka funkcí. Samozřejmě můžete počítat s odsáváním vzduchu, zvládá i měkké odsávání či vakuování nádob. Součástí je navíc zásobník na fólie a integrovaný nůž, vše důležité tak budete mít vždy po ruce. Tyto prvky ale už nejsou nijak neobvyklé, zejména pokud se bavíme o přístrojích za několik tisíc.

Jako zajímavější můžeme vypíchnout další doplňky – vakuovačka umí kromě odsávání vzduchu sáček také nafouknout (užitečné při skladování křehkých potravin, jako jsou brambůrky) a její součástí je také razidlo, díky kterému si můžete na sáčky s potravinami vyznačit například datum vakuování.

Parametr Tento produkt
Odsávání vzduchu

Ano

Měkké odsávání

Ano

Vakuování nádob

Ano

Zásobník na fólie

Ano

Integrovaný řezák

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Svařovačku fólií Catler zatím ohodnotilo jen několik málo uživatelů. Jejich recenze jsou obecně pozitivní, chválí zejména bytelné provedení a zajímavé funkce. Negativa se v recenzích obecně příliš neobjevují, několik uživatelů ale narazilo na nefunkční kus. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Hlavním pozitivem vakuovačky Catler jsou její funkce, zejména s možností nafukování vakuovacích sáčků a ražbou data se u konkurence jen tak nesetkáte. Oceňujeme také bytelné provedení. Nevýhodou mohou být zejména větší rozměry a vyšší hmotnost, někteří uživatelé se také setkali s vadnými kusy, které vůbec nešly spustit.

Porovnání s alternativami

O něco levnější alternativou by mohla být vakuovačka G21 Nefrit. Na pohled není tak pěkná a její provedení je spíše plastové, postrádá také funkci nafukování sáčků a ražbu data. V porovnání s modelem Catler má ale vyšší příkon a nižší hmotnost.

Pokud plánujete vakuovat ve větším objemu, mohla by vám ještě více vyhovovat vakuovačka Maxxo VM Master. Ta se pyšní především vysokým sacím výkonem a zvládá nadstandardně široké fólie. Opět jí ale oproti modelu Catler chybí některé nadstandardní funkce.

Závěr

Vakuovačka Catler VS 8011 zaujme na pohled kvalitním provedením s velkým podílem nerezu a také velmi zajímavými funkcemi. Můžete se těšit například na možnost ražení data rovnou na vakuovací fólie a funkci nafukování sáčků. Její výkon je ale spíše standardní. Pokud hledáte opravdu výkonný model a oželíte některé funkce, mohla by se vám líbit vakuovačka Maxxo VM Master.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler VS 8011 | Hodnocení: 85,0 %
Eliška se jako redaktorka už řadu let věnuje srovnávání domácích spotřebičů, velkých i malých. K tomu připojila také lásku ke gastronomii a vypracovala toto srovnání vakuovaček. Při tvoření tématu čerpala nejen z českých, ale také ze zahraničních zdrojů, dočkáte se tak dostatečně obsáhlých informací psaných srozumitelným jazykem. Vysvětlí vám například, co je to měkké odsávání nebo vaření metodou sous-vide. Kromě vakuovaček má na svém kontě také srovnání velkých kuchyňských spotřebičů, například sporáků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Catler VS 8011

Catler VS 8011

3 500 Kč Orientační cena