Menu

3 plážové outfity se kterými zabodujete, ať už jedete do Řecka či na Kanáry

3 plážové outfity se kterými zabodujete, ať už jedete do Řecka či na Kanáry
Ilustrace: Arecenze

Pokud se chystáte na dovolenou na jih Evropy, nemusíte se při tvorbě plážových outfitů nijak omezovat. Právě naopak, můžete se řídit jen podle vlastního vkusu a plánovaných aktivit. Nejlepší službu vám udělají originální, ale snadno kombinovatelné doplňky, které se hodí k bikinám i jednodílným plavkám. Ideální je plážový přehoz v neutrální barvě a stylový slamák. Vzdávat se ale nemusíte ani

Jednodílné plavky a plážový přehoz

Kromě bikin zkuste tentokrát vzít s sebou i jednodílné plavky, které ale rozhodně nemusí působit nudně ani příliš sportovně. Často mají zajímavé detaily a vytvářejí elegantní až luxusní dojem. Stačí vybrat model z lesklého materiálu, s kamínky, s odhalenými zády nebo například síťovanými detaily.

Dříve oblíbená parea nahrazují v poslední době spíš plážové přehozy. V případě potřeby  se do nich zahalíte od hlavy až k patě, aby na vás sluneční paprsky nemohly. A jindy je můžete nosit jen tak na ramenou, rozepnuté a lehce rozevláté. Klasikou je černý nebo bílý přehoz, ale nosí se i béžová nebo jemné pastelové tóny, jen zvažte, jestli se vám takový model bude hodit k většině plavek, které máte s sebou.

Dokonalá dvojice bikin a košile

Pokud si nepotrpíte na krajky a vyšívání, můžete přehoz nahradit jednoduchou plážovou košilí. Nejčastěji má bílou barvu, ale setkáte se i s praktičtější smetanovou nebo pískovou. Důležité je vybrat kvalitní přírodní materiál, ideálně len nebo bavlnu, u kterých vůbec nevadí, že se mírně mačkají. Jsou ale krásně prodyšné a dobře je snáší i opálená pokožka.

K jednoduché až minimalistické košili můžete bez obav zvolit výraznější plavky. Ideální jsou bikiny s oblíbenými květinovými vzory, ale třeba i s lesklou úpravou nebo v denimovém vzhledu. Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, jestli chcete vytvořit spíš kontrastní nebo dokonale sladěný look.

Ležérně elegantní kalhoty a velký slamák

Kromě přehozů, sukní a šatů se v posledních letech nosí na pláž i kalhoty. Jde o modely speciálně vytvořené na plážové a dovolenkové aktivity, které se šijí z lehkých a splývavých materiálů a často mají ještě praktické a efektní rozparky. Sladit je můžete s vrškem od plavek, ale třeba i s háčkovaným plážovým topem. A třešničkou na dortu je rozhodně slamák s velkou krempou, který vás ochrání před slunečními paprsky a zároveň působí elegantně a žensky.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.