Menu

5 důvodu, proč je tlačítkový mobil lepší než smartphone

5 důvodu, proč je tlačítkový mobil lepší než smartphone

Pokud si myslíte, že tlačítkovým mobilům nadobro odzvonilo, není tomu tak. Stále se totiž vyrábějí nové modely, a to nejen pro seniory, ale i pro mladší generaci. Tlačítkové telefony mají oproti smartphonům totiž několik výhod. Budou ,,tlačítkáče“ novým trendem a smartphony padnou v zapomnění?

Umí více funkcí, než si myslíte

Tlačítkové telefony neslouží pouze k posílání SMS či telefonování, ale nabízí spoustu důležitých funkcí, které nemusí umět ani smartphony. Většina moderních tlačítkových mobilů má základní funkce, jako je kalkulačka, kalendář, budík (zde ale nečekejte, že si nastavíte 10 časů, většinou umožňují nastavit pouze 3–5 časů), poznámky, dual SIM, Bluetooth nebo 4G síť. Vybrané modely pak disponují i fotoaparátem. U něj ovšem nečekejte žádnou slávu, zpravidla má totiž pouze základní rozlišení 0,3 až 2 Mpx.

Najdou se i telefony, které mají vymakanější funkce, a to například funkci powerbanky. Ta umožní pomocí telefonu nabít i jiná zařízení. Dalším důvodem, proč si lidé tlačítkový mobil pořizují, jsou klasické hry. Některé modely nabízí i desítky her, které již v dnešní době na smartphonech neobjevíte.

Vydrží až 25 dní nabité

Ačkoliv tlačítkové telefony mají menší kapacitu baterie než smartphony, vydrží vám nabité o poznání déle. Jestliže je budete využívat v pohotovostním režimu, mohou vám vydržet až 25 dní. To přijde vhod, zejména jste-li v místech bez elektrické energie. Spousta lidí si je bere na několikadenní túry či jako záložní telefon do nebezpečných destinací. Jestliže chcete, aby vám telefon vydržel nabitý co nejdéle, zvolte si model s kapacitou baterie alespoň 2 000 mAh.

Mohou vám zachránit život

Vybrané modely, zejména ty pro seniory, mají SOS tlačítko, na které si můžete nastavit několik kontaktních čísel. Umožňuje také poslat SMS, kterou si předem předepíšete, či zapnout zvuk alarmu. Při přidržení tohoto tlačítka se vytočí předvolené číslo, kterému se zároveň pošle SMS. Telefony s internetovým připojením a GPS umožní v SMS zaslat i vaši polohu. SOS tlačítko přijde vhod nejen seniorům, ale i těm, kteří například cestují do nebezpečných zemích či do míst bez civilizace.

Nebudete na nich závislí

Většina tlačítkových telefonů nemá internetový prohlížeč, tudíž se vůbec nepodíváte na internet, natož abyste si stáhli nějaké aplikace jako Facebook či Instagram. Pro někoho to sice může být noční můra, někteří uživatelé to naopak vyhledávají. Poslední dobou si lidé pořizují tlačítkové telefony, aby omezili internet a měli čas na jiné věci.

Jsou malé, skladné a vydrží i pád z několika metrů

Smartphony se sice opět zmenšují, i přesto jsou však stále větší než tlačítkové. Ty mají obvykle na výšku kolem 11 cm, takže je snadno schováte i do kapsy, což se u smartphonů říct nedá, ty se totiž pomalu nevejdou ani do menší kabelky. Mnozí ocení i jejich nízkou hmotnost, která většinou nepřesahuje 100 gramů.

Jako největší výhodu zmíníme jejich odolnost. Tlačítkové telefony jsou prakticky nesmrtelné a přežijí i pád z velké výšky, a to ani nemusíte mít pouzdro a ochranné sklo. Vysoká odolnost přijde vhod při náročných sportech, turistice či jiných sportovních aktivitách.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.