Menu

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Akumulátorový kompresor je šikovný přístroj pro každého majitele auta či kola. Kromě toho ho doma i na zahradě využijete na mnoho dalších věcí, ať už je to nafouknutí bazénu, vířivky nebo třeba matrace pro hosty. Jak obstál aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 u zákazníků a co v této kategorii nabízí konkurence?

Akumulátorový kompresor Parkside PKA 20-Li B2

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 je multifunkční přístroj, který lze využít buďto jako kompresor s tlakem o 10,3 barech, nebo jako klasickou pumpu k nafouknutí kola nebo třeba nafukovacího bazénu. Funkci si snadno nastavíte na přehledném panelu.

Kompresor disponuje podsvíceným LCD displejem, LED osvětlením s vypínačem, integrovaným držákem na hadici a měkkým madlem pro pohodlné a bezpečné použití. Slouží nejen k nafukování, ale také k vyfouknutí vzduchu.

Alternativou od značky Parkside je například model PAK 20-Li B2 – zde také pozor na záměnu při nákupu. Tyto dva modely se v označení liší pouze minimálně a zatímco “PKA” je výkonnější a samostatně stojící “PAK” je spíše aku pumpa pro manuální použití.

Nejdůležitější parametry

 • 2v1 – funguje jako pumpa i vysokotlaký kompresor
 • LCD displej s podsvícením
 • Nastavení tlaku s automatickým vypnutím
 • LED osvětlení se samostatným tlačítkem pro zapnutí/vypnutí
 • Baterie kompatibilní s Parkside X 20 V Team
 • Maximální tlak 10,3 bar
 • průtok vzduchu pumpy 38 l/min

Příslušenství v balení

V balení společně s aku kompresorem najdete také další příslušenství:

 • ventilový adaptér
 • jehla pro nafukování míčů
 • univerzální adaptér
 • vysokotlaká hadice
 • vyfukovací hadice

Akumulátor a nabíječka nejsou součástí balení. Pokud máte ale další aku přístroje od značky Parkside, je možné, že je vaše stávající nabíječka s kompresorem kompatibilní. Jedná se o akumulátor série “Parkside X 20 V Team”.

Aku kompresor Parkside PKA 20-Li B2 a recenze od uživatelů

Kompresor Parkside PKA 20-Li B2 má v internetových recenzích uživatelů velmi dobré hodnocení. Většina z nich si pochvaluje vysoký výkon přístroje, nízkou hmotnost, snadné ovládání i přehledný displej, díky kterému je huštění kol přesnější.

Jiní zákazníci si stěžují na nižší kvalitu některého příslušenství, zejména pak hadiček pro huštění kol. Ty jsou údajně příliš tvrdé a některé nástavce se lámou.

Obecně si ale tento kompresor vede velmi dobře, i v porovnání s konkurencí. Na Heurece si vysloužil 93 % a v Lidl-shopu ho doporučuje 91 % zákazníků.

Nejlepší aku kompresory od konkurence

Podobné přístroje, jako je tento od Parkside, najdeme také u konkurenčních výrobců. Jedním z nich je například Makita DMP180Z – ten je paradoxně méně výkonný než Parkside a k dostání je za vyšší cenu. Nicméně dle uživatelů má kvalitnější příslušenství.

DeWalt DCC018N disponuje vyšším pracovním tlakem, dvěma displeji s ukazatelem tlaku i průtoku pumpy. Je podstatně těžší a dražší, hravě si však poradí i s pneumatikami od auta.

Aku kompresor Bosch Universal Pump 18V se svými parametry vyrovná modelu od Parkside. Nabízí však snazší manipulaci díky madlu a nižší hmotnosti. Jako jediný také nemá LCD displej, ukazatelem je zde podsvícený ciferník.

Srovnání aku kompresorů

Parametr Parkside PKA 20-Li B2 Makita DMP180Z DeWalt DCC018N Bosch Universal Pump 18V
Vzhled
Orientační cena 900 Kč 1 500 Kč 3 300 Kč 1 400 Kč
Max. pracovní tlak 10,3 bar 8,3 bar 11 bar 10 bar
Průtok vzduchu pumpy 38 l/min 12 l/min (při 2 bar) 14,7 l/min 30 l/min
Displej LCD s podsvícením LCD s podsvícením 2x LCD displej ne
Hmotnost 1,54 kg 1,7 kg 3,1 kg 1,2 kg

Závěr

Tento akumulátorový kompresor od Parkside najde své místo v garáži každého kutila. Za skvělou cenu nabízí vysoký pracovní tlak i průtok vzduchu při využití pumpy. Je levný, skladný a snadno ovladatelný. Co se týče funkcí a výkonu, může směle konkurovat i dražším přístrojům.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.