Menu

Měřič srdečního tepu za 600 Kč z Lidlu: Hrozný náramek ale perfektní řešení za „pár korun“ (Recenze)

Měřič srdečního tepu za 600 Kč z Lidlu: Hrozný náramek ale perfektní řešení za „pár korun“ (Recenze)

Krokoměr Crivit, který pořídíte v Lidlu za 600 korun, nabízí mnohem víc než jen počítání kroků. Rozhodli jsme se ho tedy vyzkoušet a zjistit, zda se tato investice vyplatí. Jak měří, sedí dobře na ruce a jaké funkce uvnitř těchto hodinek najdeme?

Crivit Měřič srdečního tepu a krokoměr – základní parametry

Měřič srdečního tepu a krokoměr od privátní značky Lidlu Crivit je praktickým doplňkem nejen pro sportovce, ale pro všechny, kteří chtějí mít svůj pohyb a zdraví pod kontrolou. S těmito sportovními hodinkami můžete sledovat váš výkon při chůzi, běhu, lyžování, jízdě na kole a dalších sportech.

V údajích krokoměru se dozvíte počet kroků, ale i celkovou ušlou vzdálenost nebo průměrnou rychlost chůze. Pohlídá také vaši tepovou frekvenci bez nutnosti využívat hrudní pás – v údajích v náramku najdete aktuální, průměrný i maximální zaznamenaný tep. Mezi další funkce patří například budík, kalendář, hodiny, stopky, sledování spánku, alarm dosažení cíle, počítání času aktivity nebo počítání spálených kalorií.

Všechny zaznamenané údaje si můžete prohlédnout na LCD displeji, který disponuje podsvícením. To se zapíná zmáčknutím jednoho z postranních tlačítek, kterými sporttester ovládáte.

Další údaje

  • náramek vyroben z plastu
  • vodotěsnost do 3 barů
  • Li-Iontová baterie (nevyměnitelná) + USB nabíječka v balení
  • menu v angličtině (v balení je i český návod)
  • záruka 24 měsíců

Recenze a osobní zkušenost se sportovními hodinkami z Lidlu

Krokoměr Crivit slibuje mnohem více než obyčejné konkurenční krokoměry. Jedná se spíše o levný sporttester. Zajímalo nás tedy, jaké funkce za necelých 600 korun nabídne, jak kvalitní hodinky jsou a jaké budou “v akci”.

Po rozbalení

Sporttester je kvalitně zabalený v pevném plastovém obalu, který je nutné pro vybalení rozstřihnout. V krabičce jsem našla také nabíjecí kabel a velký návod, ve kterém jsou popsány všechny funkce.

Hodinky je nutné nejdříve nabít. Do plného nabití to trvalo necelé 3 hodiny. Nabíječka je klasicky magnetická s USB. Adaptér ale není součástí balení. Po nabití jsem podle návodu nastavila čas a datum. Menu je v angličtině, ale ovládání je intuitivní a návod je v češtině, takže nastavení a ovládání zvládne každý. Hodinky se ovládají tlačítky umístěnými po stranách. Těmi zařízení nejen nastavíte, ale také přepínáte mezi jednotlivými funkcemi.

Tělo hodinek mi přišlo na pohled docela kvalitní a bytelné. Náramek už je o něco horší – je z plastu, který působí lacině a je docela nepohodlný na ruce. Oceňuji ale mnoho otvorů na nastavení délky, díky tomu se hodí na velmi úzké i široké zápěstí.

Týden s krokoměrem Crivit – jaký je?

Na dobře čitelném LED displeji jsem si tedy nastavila čas a datum. Hned nad zobrazením času jsou aktuální kroky. Ty se jednoduchým zmáčknutím postranního tlačítka dají různě přepínat na další údaje. Při sportu jsem je například nahradila aktuální tepovou frekvencí, ráno jsem si zase zobrazila celkovou dobu spánku.

Během tréninku mi hodinky měřily nejen tep, ale také celkovou dobu pohybu. Ocenila jsem i samostatné stopky se zvukovým signálem. Super je i podsvícení displeje, které u některých levných krokoměrů nenajdete. Na hodiny nebo vaše údaje se tedy podíváte i při večerním běhu. Líbí se mi také ukládání všech zaznamenaných údajů po dobu 7 dnů. Mohla jsem si tak srovnat své výsledky, zjistit, kdy jsem nejaktivnější nebo se podívat na nejvyšší tepovou frekvenci.

Co mě naopak trochu odrazuje je design hodinek. Hodí se spíše pro pány, ciferník je na drobnější  ruce příliš velký a při pohybu jsem rukou občas omylem zmáčkla tlačítko, kterým se zapínají stopky na běh. Plastový pásek je nepohodlný a tuhý, určitě by bylo lepší použít silikon.

Hodnocení

Krokoměr a měřič tepu Crivit má všechny důležité funkce, které při sportu potřebujete. Nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Měří spolehlivě, má dobře čitelný displej a pamatuje si data až týden zpětně. Co hodnotím kladně a co mi naopak příliš nevyhovuje?

Klady

+ Přívětivá cena

+ Baterie vydrží docela dlouho

+ Dobře čitelný displej s podvícením

+ Přesné měření

+ Užitečné funkce v jednom přístroji

Zápory

Umístění bočních tlačítek je trochu nepraktické

Náramek je nepohodlný

Vodotěsnost 3 bar nestačí na plavání s hodinkami

600 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Na trhu určitě najdete mnohem lepší sporttestery, které jsou velmi přesné, dají se spárovat s mobilem nebo vzít na plavání. V této cenové kategorii ale jsou ale Crivit hodinky (při srovnání parametrů) jedny z nejlepších. Pokud nechcete do tohoto zařízení investovat tisíce a stačí vám spolehlivé měření základních dat jako jsou kroky, tep, délka spánku a podobně, budete s Crivit sporttesterem spokojeni.

Alternativy pro náročnější uživatele

Profesionálním sportovcům a náročnějším uživatelům ale základní funkce stačit nebudou. V tomto případě se vyplatí zainvestovat například do značky Garmin, která se zaměřuje na výrobu špičkových sportovních hodinek.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.