Menu

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2023 v plném proudu: SS24 bude vládnout modrá a růžová

Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2023 v plném proudu: SS24 bude vládnout modrá a růžová
Zdroj: MBPFW, Technická univerzita v Liberci

První zářijový týden započal ve stylu módy. Od pátku 1.9. do čtvrtku 7.9. se koná Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představil kolekce návrhářů pro jaro/léto 2024. Hlavním sídlem pro tento event se stala historická budova Holešovické elektrárny v Praze.

 

Zahájení MBPFW SS24 si vzal na starost jeden z nejúspěšnějších návrhářů Jakub Polanka, který kromě neutrálních barev představil i kousky z různých odstínů modré. Sobotní módní show předvedla Slovenka Vanda Janda, jež začínala jako blogerka. Elegantní a sexy kousky si oblékly modelky s růžovou parukou.

Neděle byla ve znamení slovenského návrháře Michaela Kováčika a v rámci podpory mladých talentů pozval MBPFW i vítěze soutěže Van Graaf Junior Talent Jana Smejkala, který spolu s návrhářkou Dominikou Kozákovou představil zajímavé kousky. Talent zde odreprezentovali i studenti UMPRUM či Technické univerzity v Liberci. V pondělí jste zase mohli zahlédnout Denisu Dovalovou se svou značkou Denisa Dovala.

 

Jestliže jste nestihli hlavní módní show, navštívit můžete i doprovodné. Podívat se můžete na přednášku o tom, zda je móda umění či je umění móda, nebo navštívit jedinečnou výstavu dámských šatů z 60. let, které změnili definici módy. Najdete zde kousky od návrhářů jako Coco Chanel, Christian Dior, Yves Saint-Laurent či Valentino Garavani.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.