Menu

Nejchytřejší rychlovarná konvice do chytré domácnosti překvapí svým nadčasovým designem

Nejchytřejší rychlovarná konvice do chytré domácnosti překvapí svým nadčasovým designem
Zdroj: Govee

Součástí chytré domácnosti může být v současnosti už téměř každé elektronické zařízení v domě – od úsporných zářivek, přes spotřebiče, až po okenní rolety. Výjimkou nejsou ani rychlovarné konvice. Jednou z “nejchytřejších” je konvice Govee Gooseneck, která si rozumí s Amazon Alexou a stane se tak plnohodnotnou součástí smart home systému.

Govee Gooseneck – chytrá elektrická konvice

Tato elektrická konvice nabízí pohodlné ovládání přes Bluetooth nebo WiFi, což zaručuje stabilní a rychlé spojení. Můžete naplánovat čas vaření vody, díky aplikaci nastavíte přesnou teplotu od 40 do 100 stupňů Celsia. Funkce udržení teploty udržuje vodu ohřátou po dobu 2 hodin. Konvice ohřeje díky výkonu 1 200 W 0,8 litru vody během 3 minut. Zvukový signál oznamující ohřátí vody lze vypnout v aplikaci.

Design konvice doplní každou kuchyni. Kromě toho je i praktický – dlouhé hrdlo zajistí přesnější nalévání a ergonomické madlo zase pevný a bezpečný úchop. Govee Gooseneck je vyrobena z nerezové oceli certifikované pro styk s potravinami. Disponuje teplotním senzorem NTC, automatickým vypnutím i ochranou proti přehřátí.

To, co ji odlišuje od většiny obyčejných rychlovarných konvic, je možnost připojení k chytré domácnosti. Je kompatibilní s Amazon Alexou i Google. Ovládat nastavení tedy můžete pomocí aplikace, ale i prostřednictvím hlasového asistenta od Amazonu.

Základní parametry

Parametr Govee Gooseneck electric kettle
Vzhled
Orientační cena 1 800 Kč (cca 80 dolarů)
Příkon 1 200 W
Materiál nerezová ocel
Kapacita 0,8 litru
Počet režimů 5
Kompatibilita Hey Google, Amazon Alexa
Hmotnost 1,8 kg

Ovládání a připojení

Rychlovarná konvice se ovládá buďto manuálně na panelu, nebo v mobilní aplikaci. Zařízení spárujete jednoduše prostřednictvím Bluetooth a Wi-Fi. V mobilní aplikaci pak můžete nastavit čas ohřívání vody, teplotu, vypnout zvuk, zapnout udržování teploty a podobně.

Konvici lze spárovat také s chytrou domácností a ovládat pomocí hlasového asistenta. Dle informací od výrobce je kompatibilní s Google home i Amazon Alexou.

Kde ji koupit?

Rychlovarné konvice od značky Govee bohužel nejsou zatím na českém trhu dostupné. Zakoupit ji však můžete na Amazonu, který standardně zboží do ČR doručuje.

Na co byste však měli ještě před nákupem myslet, je fakt, že konvice je určena pro americký trh – na spotřebiči tedy nenajdeme Celsiovy stupně, zástrčka není kompatibilní s českými zásuvkami a je nutné použít adaptér.

Na našem trhu však najdeme množství spolehlivých alternativ, které lze také připojit k chytré domácnosti. Pokud trváte na retro designu s dlouhou hubicí, stejně jako tomu je u konvic Govee, skvělou náhradou je například rychlovarná konvice Brewista Smart Pour 2.

Nejlepší chytré konvice – dostupnější alternativy

Niceboy ION SmartKettle je chytrá rychlovarná konvice, jejíž čisté bílé provedení se hodí snad do každé kuchyně. S objemem 1,7 litru a skrytou topnou spirálou nabízí pět teplotních režimů od 40 do 100 °C a umožňuje udržovat vodu na požadované teplotě až 6 hodin. S příkonem 1850 W ohřeje vodu rychle a můžete ji ovládat přes mobilní aplikaci – ideální pro pohodlné nastavení času ohřevu podle vašich potřeb.

Tefal KO854830 rychlovarná konvice s digitálním displejem nabízí pět teplotních režimů od 40 do 100 °C pro jednoduchý výběr teploty. Konvici chrání dvojitá stěna, udržující vnější část chladnou, což zajistí bezpečnost při obsluze. Umožňuje udržování teploty po dobu 30 minut, má vyjímatelný filtr na vodní kámen a automatické otevírání víka. S 360° otočnou základnou a objemem 1 litru je kompaktní a snadno ovladatelná. Samozřejmostí je funkce automatického vypnutí.

Rychlovarná konvice AENO EK7S ohřeje až 1,7 litru vody. S využitím Wi-Fi a aplikace AENO umožňuje dálkové ovládání, přesné nastavení teploty od 40 °C do 100 °C a plánování provozu. Dvojitá stěna zajišťuje chladný povrch, nezávisle na vnitřní teplotě. Konstrukce z nerezové oceli eliminuje styk plastu s vodou, udržuje čistou chuť nápojů a zabraňuje korozi. Funkce automatického vypnutí, ochrana proti přehřátí, 360° základna, LED displej, hlasové ovládání a možnost udržování teploty přinášejí pohodlí i kontrolu nad přípravou nápojů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.