Menu

Nejhorší kombinované kladivo Parkside podle uživatelů do července 2024 a jeho skvělé alternativy 

Nejhorší kombinované kladivo Parkside podle uživatelů do července 2024 a jeho skvělé alternativy 
Ilustrace: Arecenze

*Hodnocení jsou převzata z portálu Heureka.cz a vyjadřují spokojenost uživatelů, kteří produkt ohodnotili. Vypovídající hodnota takových recenzí je omezená s jejich počtem a nelze ji považovat za jediný ukazatel kvality produktu.

Kombinované kladivo je užitečným pomocníkem pro výkonné vrtání, příklepové vrtání a sekání do tvrdších materiálů. Snadno opracuje beton, kamen, kov i dřevo. Parkside má ve svém sortimentu hned několik kombinovaných kladiv za velmi příjemné ceny. Pojďme se podívat, se kterým jsou uživatelé nejméně spokojeni a jaké alternativy si naopak velmi chválí.

Nejhorší kombinované kladivo dle uživatelů

S uživatelským hodnocením 75 % (Heureka) je nejhorším kombinovaným kladivem dle uživatelů model Parkside PBH 1550 B2. Produkt zde nedoporučuje 30,8 % uživatelů. I přesto se ale jedná o 16. nejprodávanější elektrické kladivo na Heurece a 6. nejprodávanější kladivo Parkside (z celkem 10 produktů této značky). Na e-shopu Lidlu má kladivo hodnocení dokonce jen 68 %.

Parkside PBH 1550 B2 je vrtací a sekací kladivo s výkonem 1 550 W a  maximální účinnou sílou úderu 5 J. Je vybaveno sklíčidlem s rychloupínáním podle systému SDS Plus a 6stupňovou regulací otáček. Životnost stroje prodlužují vyměnitelné uhlíky a integrovaná kontrolka jejich opotřebení. Součástí balení je bohaté příslušenství (2 sekáče, 3 SDS vrtáky, mazivo, sklíčidlo s ozubeným věncem a další). Samozřejmostí je 3letá záruka Parkside.

Hlavní nevýhodou je vyšší poruchovost

Uživatelům Parkside PBH 1550 B2 nejvíce vadí vyšší výskyt poruchových kusů. V uživatelských recenzích opakovaně narážíme na zmínku o rozbití stroje už po několika prvních minutách, či hodinách chodu. V menší míře se objevují výtky na vyšší váhu. Nicméně hmotnost 5 kg je u výkonově srovnatelných kladiv běžná. Pár uživatelů uvádí jako nevýhodu nižší kvalitu zpracování a chybějící náhradní uhlíky v ceně.

Příklad uživatelských recenzí (Heureka):

Nicméně ostatní uživatelé jsou s nářadím spokojeni a pochvalují si především nízkou cenu, dobrou funkčnost a dostatečný výkon pro běžné domácí použití. Líbí se jim také kontrolka stavu opotřebení uhlíků, upínací systém SDS Plus, dobrá ergonomie a snesitelná hmotnost. Hlavní klady a zápory podle uživatelů jsou následující:

Klady

  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Dostatečný výkon pro hobby činnosti
  • Funkčnost
  • Kontrola opotřebení uhlíků

Zápory

  • Nespolehlivost (vyšší výskyt poruchových kusů)
  • Pro někoho může být těžší do ruky
  • Kvalita odpovídá nízké ceně
1 800 Kč Orientační cena

Od tak levného hobby kladiva (dokonce jednoho z nejlevnějších ve své kategorii) pochopitelně nelze očekávat kdovíjakou kvalitu. Pro případ, že narazíte na nespolehlivý kus, je tu pořád 3letá záruka a  zpravidla bezproblémová reklamace, kterou Lidl často řeší rychlým zasláním nového kusu (více zde).

Nejlepší alternativy dle uživatelů a parametrů

  • TIP: Nejlepší vrtací kladiva dle recenzí a testů najdete zde.

Vybrali jsme pro vás několik alternativ – jednu od Parkside a další od jiných oblíbených výrobců. Kritériem našeho výběru byl stejný upínací systém SDS Plus, síťové napájení a srovnatelný výkon. Pojďme tyto modely porovnat s Parkside PBH 1550 B2:

Název produktu Parkside PBH 1550 B2

(Nejhorší podle uživatelů)

Parkside PBH 1550 A1

(Nejoblíbenější ve své kategorii)

FIELDMANN FDV 201502-E

(Nízká cena a skvělé hodnocení)

Extol Craft 401232

(Cenová dostupnost a skvělé hodnocení)

Makita HR3001CJ

(Pro náročnější)

Design
Hodnocení Heureka (počet recenzí) 75 % (33) 83 % (167) 97 % (12) 90 % (68) 95 % (2)
Orientační cena 1 800 Kč 1 800 Kč 1 900 Kč 2 300 Kč 8 300 Kč
Příkon 1 550 W 1 550 W 1 500 W 1 050 W 1 050 W
Max. energie úderu 5 J 5 J 5,5 J 5 J 3,9 J
Hmotnost 4,9 kg 4,9 kg 4,9 kg 4,6 kg 4,7 kg

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.