Menu

Nejvýhodnější spořící účet v květnu 2024: Podívali jsme se na podmínky 6 „štědrých“ bank

Nejvýhodnější spořící účet v květnu 2024: Podívali jsme se na podmínky 6 „štědrých“ bank
Ilustrace: Arecenze

I přes snižování úrokových sazeb Českou národní bankou jsou spořící účty stále zajímavou možností, jak zhodnotit své finance. Jejich velkou výhodou je možnost vybrat peníze, kdykoli potřebujete, což se například o termínovaných vkladech říct nedá. A narozdíl od investic máte jistotu, že vám zůstane minimálně nominální hodnota vkladu. Jaký spořící účet ale v současnosti vychází nejlépe? Přinášíme 6 tipů na produkty s garantovaným úrokem okolo 5 %.

1. Jarní skvělý účet Trinity Bank

Jaro ještě nekončí a i když začátkem května na tomto spořicím účtu sazba klesla, stále činí velmi příjemných 5, 58 % p. a. Jen pozor na to, že platí pouze pro nové klienty a do zůstatku ve výši 250 tisíc korun. Zbytek vkladu až do 10 milionů korun se aktuálně úročí sazbou 5,08 % p. a. a stejnou výši má také úrok pro stávající zákazníky.

2. Partners Banka „Pro dva“ nebo „Pro rodinu“

Nově se na českém trhu představuje Partners Banka, která na spořícím účtu také v květnu úrok snížila, a to na 5,06 % p. a. Výhodou je, že vás nijak neomezuje výší vkladu. Jednu podmínku ale přece jen splnit musíte – jde o využívání jednoho z balíčků „Pro dva“ nebo „Pro rodinu“. V případě produktu „Pro jednoho” je nutné zaplatit alespoň 5x měsíčně kartou. Jinak se vám po třech měsících úrok sníží na 3 %, což je poměrně zásadní rozdíl.

3. Bonusový účet Raiffeisenbank

Pokud jde o spořící účty u tradičních bank, už dlouho si prvenství drží Raiffeisenbank a nic se nemění ani v tomto měsíci. Pro 5% úročení stačí využívat její bonusové konto a kartou provést alespoň 3 platby v měsíci. Zároveň jistě oceníte také možnost okamžité platby. Jen vás může odradit potřebný zůstatek, který se pohybuje od 500 tisíc do 1,5 milionu korun.

4. Max Banka

Tuto banku možná zatím neznáte, ale jistě vám bude povědomá skupina Creditas, pod kterou patří. I tady můžete počítat s poměrně vysokou sazbou, konkrétně s 5,1 % p. a. Platí sice jen pro vklad do 500 tisíc korun, ale ani úročení nad limit není špatné, konkrétně dosahuje 5 %. Pokud tedy hledáte ideální místo pro vyšší vklady, Max Banka pro vás bude ideální volbou.

5. Fio banka

Se sazbou ve výši 5 % p. a. můžete počítat také ve Fio bance, pokud si tedy založíte její Fio konto. Limit je tu ale poměrně nízký a už částky nad 200 tisíc korun se vám budou úročit pouhými 4 % p. a.. Doporučujeme ji tedy jen méně spořivým jedincům nebo těm, kdo si rádi své úspory rozdělují do vícero finančních institucí.

6. Banka Creditas

A nakonec nesmí chybět ani sama banka Creditas. Na jejím spořícím účtu se vám bude vklad do 500 tisíc korun úročit 4,6 % p. a.. A to bez jakýchkoli podmínek. Pro vyšší částky se ale tento účet nevyplatí, u nich sazba potom sazba výrazně klesá, a to až na 2 %. Bonusem je to, že z účtu můžete okamžitě převést jakoukoli částku.

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.