Menu

Otestovali jsme 3 aku vysavače od Samsungu: Proč je nejlevnější ten nejlepší?

Otestovali jsme 3 aku vysavače od Samsungu: Proč je nejlevnější ten nejlepší?

V červnu jsem měla možnost otestovat tři cenově odlišné vysavače od Samsungu. Test probíhal uživatelsky a cílem bylo zjistit, jak si poradí s různými nečistotami na odlišných podlahách. Zkoušela jsem je proto na vinylové podlaze, dlažbě a koberci se středně dlouhým vlasem. Vysavač byl nastavený na nejvyšší výkon a pohybovala jsem s ním vpřed a vzad. Byl nejdražší vysavač nejlepší? Nebo na tom byl úplně stejně jako ten za dvojnásobně nižší cenu? Celý test najdete v našem srovnání.

Samsung BeSpoke Jet AI: Není lepší než jiné modely, cena ale mluví jinak

Samsung BeSpoke Jet AI patří k vyšší řadě tohoto výrobce a zároveň se jedná o jeden z nejdražších aku vysavačů. Samsung totiž vsadil na technologii AI. Ne, bohužel za vás vysávat nebude, ale dokáže detekovat typ podlahy a podle toho nastavit výkon. Možná více bych ocenila, kdyby uměl detekovat prachové částice a podle úrovně znečištění nastavit výkon. Tím disponuje například Dyson Gen5detect Absolute a to má výrazně nižší cenu.

Samsung mě bohužel neoslovil ani konstrukcí, která je sice bytelná, ale tím i dost těžká. I z krátkého vysávání mě bolela ruka. Obyčejný design ani zmiňovat nebudu. Dostáváme se však k testu vysávání, kde si vedl velmi dobře. Vzhledem k jeho extrémně vysoké ceně bych to i očekávala. Skvěle si vedl na všech typech podlahy, kde snadno odstranil kávu, kočkolit, cornflakes i piliny. Trochu mouky ovšem zanechal ve spárách, stejně jako ostatní modely.

BeSpoke Jet AI tedy rozhodně dokáže dobře vysávat, to ale i mnohem levnější modely. Pokud jste technologií AI posedlí, pravděpodobně se vám bude líbit. Pokud ale hledáte ‚‚normální‘‘ vysavač, který bude skvěle vysávat i bez těchto vymožeností, určitě se podívejte jinam. Jeho cena je totiž opravdu přestřelená. Možná za to může i vysýpací stanice, kterou beru jako velkou výhodu, jelikož zároveň funguje i jako nabíjecí. Vysavač tak do ní jednoduše odložíte.

Samsung Jet 95 Complete Extra: Jeho cena neodpovídá funkcím

Samsung Jet 95 Complete Extra patří k dražším vysavačům z vyšší řady, přesto se nejedná o nejdražší model. Vzhledem k ceně bych očekávala více funkcí, jako je například automatický výkon, který tento vysavač postrádá. Nabízí ale displej, kde vidíte nastavený výkon, zbývající čas a případné chyby. Výhodou také je teleskopická tyč, kterou mají téměř všechny Samsung vysavače. Má i nabíjecí stojánek, který zároveň slouží jako místo pro odložení příslušenství.

Na rozdíl od BeSpoke Jet AI je poměrně lehký, ale přitom má pevnou a stabilní konstrukci. Ocenit musím také LED osvětlení hubice. Při vysávání si vysavač vedl velmi dobře. Výsledky byly v podstatě stejné jako u BeSpoke Jet AI. Snadno se zbavil všech nečistit, až na mouku, kterou nechal trochu ve spárách. Vlasy na koberci se zároveň nenamotávaly na kartáč.

Samsung Jet 95 Complete Extra patří ke kvalitním vysavačům, ale když jej srovnám například s vysavačem Dyson, který má stejnou cenu, mohl by mít funkce navíc. Dyson má totiž i detekci prachových částic, pomocí které nastaví automaticky výkon. Samsung doporučuji všem, kteří hledají kvalitně zpracovaný vysavač, který je účinný na všech podlahách.

Samsung Jet 65 Pet: Skvělý poměr cena/výkon zahrabal i ‚‚AI‘‘ vysavač

Samsung Jet 65 Pet patří k nejnižší řadě tohoto výrobce, čemuž odpovídá i nízká cena. I přesto mě ale velmi překvapil. Za mnohem dražšími modely totiž nijak nezaostával. Jedinou nevýhodu jsme viděla v tom, že mu chybí displej či nějaké ukazatele, kdy byste viděli nastavený výkon. Ten totiž poznáte pouze podle hlučnosti. Nastavit si můžete celkem tři výkonnostní stupně. Stav baterie pak poznáte na baterii, kde najdete indikátory.

Samsung nezaostával ani ve vysávání. Se všemi nečistotami si velmi dobře poradil, a to i s jednou multifunkční hubicí. Ostatní dražší modely měly totiž hubice dvě. Jediné, co mu dělalo problém, byly cornflakes, které nevysál na koberci ani na vinylu. Jinak se ale zbavil všech nečistot na jedničku.

Pokud nepotřebujete vysavač s displejem, ‚‚AI‘‘ vymoženostmi, nabíjecím stojánkem nebo vysýpací stanicí, Jet 65 Pet vám určitě postačí. Navíc má lehkou konstrukci, takže není těžký do ruky. Jeho zpracování přitom odpovídá oběma dražším modelům. Překvapila mě také filtrace, kde se Jet 65 osvědčil nejlépe. Za mě tento vysavač rozhodně doporučuji, a to i náročnějším uživatelům.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.