Menu

Otestován fotoaparát Samsungu Galaxy S24 Ultra: v testu DXOMARK se nezařadil ani v TOP 15

Otestován fotoaparát Samsungu Galaxy S24 Ultra: v testu DXOMARK se nezařadil ani v TOP 15

V lednu letošního roku představil Jihokorejský gigant Samsung svou nejnovější řadu Galaxy S24. Telefony letos vsadily zejména na umělou inteligenci a vylepšení konstrukčního provedení. Ve smyslu fotoaparátů se toho ale na telefonech moc nezměnilo, všichni jsme tedy byli zvědaví, jak si v tomto ohledu povede zejména vlajkový Samsung Galaxy S24 Ultra letos ve srovnání s konkurencí. Jak dopadl v uznávaném testu DXOMARK?

Nejchytřejší Samsung Galaxy S24 Ultra

Jak jsem již zmínil výše, Samsung Galaxy S24 Ultra letos potkala nemalá vylepšení v podobě nasazení umělé inteligence. Celá řada Galaxy S24 nabízí sérii pokročilých funkcí, ať už se jedná o automatické překlady telefonních hovorů v reálném čase, úpravy fotek nebo třeba souhrn textu z vyfoceného dokumentu, pokroky jsou veliké.

Kromě toho se nejnovější Jihokorejská vlajka ukázala světu v částečně titanovém těle, s líbivější a odolnější konstrukcí, výrazně vylepšeným displejem i pokrokovým odolným sklem Gorilla Glass Armor. Ve smyslu fotoaparátů se fakticky změnil ale pouze periskopický fotoaparát, který má větší snímač, ale i menší optické přiblížení než v minulosti.

Bohužel není vše jen růžové

Před týdnem vydal server DXOMARK (společnost zaměřená na profesionální a odborné testování fotoaparátů) hodnocení modelu Galaxy S24 Ultra právě z pohledu jeho fotografických schopností. Telefon obdržel 144 bodů, což je jednoznačně pěkný výsledek, ve srovnání s konkurencí ale bohužel zaostává.

To se dalo s ohledem na minimum hardwarových změn očekávat, vlajkový Samsung Galaxy S24 Ultra se ale umístil rovnou na 16. příčce tabulky a předčily jej i rok staré modely (např. Honor Magic5 Pro). Celkově se Samsung Galaxy S24 Ultra posunul oproti předchozí generaci zase o kousek vpřed, v příštím roce ale už bude muset Samsung přijít asi s většími vylepšeními fotoaparátů.

Pokud byste chtěli měnit Galaxy S23 Ultra za novější model čistě z pohledu kvality fotek, taková výměna se vám nejspíše moc nevyplatí. Na celou situaci se ale podívám podrobněji, jakmile se mi vzorek k testování dostane do rukou. DXOMARK kvantifikuje výsledky poměrně vědeckou metodou a ne vždy se s jeho hodnocením zcela ztotožňujeme, většinou jeho hodnocení ale odpovídá skutečnosti.

Zajímavost: Zatímco v minulosti Samsung více méně vyhrával kategorii zoomu, letos se mezi prvními bohužel neumístil.

Související články

Otestován displej Samsungu Galaxy S24 Ultra: Brutální odolnost může rozpoutat revoluci

Samsung Galaxy S24 jsme vyzkoušeli mezi prvními: Levnější, lepší, stylovější a AI v hlavní roli

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.