Menu

Aku ponorná pila Parkside Performance 20-Li PPTSA: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy

Aku ponorná pila Parkside Performance 20-Li PPTSA: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy
Zdroj: Lidl.cz

Kvalitní ponorná pila by neměla chybět v dílně žádného řemeslníka. Díky ní si ušetříte spoustu práce při řezání a vytvoříte precizní řez bez roztřepení okrajů. Hodí se například na zkracování dveří, zarovnávání různých okrajů a desek, vyřezávání rýh i řez v konkrétním úhlu. My jsme se v našem článku blíže podívali na pilu Parkside Performance 20-Li PPTSA – jak obstála u uživatelů a co ve stejné kategorii nabídne konkurence?

Aku ponorná pila Parkside Performance 20-Li PPTSA

Aku Ponorná Pila PPTSA 20-Li A1 umožňuje nastavit různé parametry jako stupeň otáček, eko režim či indikátor zátěže. K tomu přidává tepelné kontrolní zařízení a monitorování stavu chytrého akumulátoru prostřednictvím aplikace. Bezuhlíkový motor zajišťuje díky nízké míře opotřebení mimořádně vysokou životnost.

S plynule naklonitelným pilovým kotoučem a možností nastavení hloubky řezu v rozsahu 0–52 mm dosáhnete precizních výsledků. Měkký start, ochrana proti přetížení a opětovnému zapnutí, a protiskluzové držadlo s měkkým povrchem zajišťují pohodlí a bezpečnost při práci. S připojením k externímu odsávání prachu a dodaným příslušenstvím jako univerzální pilový list o Ø 140 mm, paralelní doraz a praktický kufřík, je práce s touto pilou ještě efektivnější a jednodušší.

Ponorná pila PPTSA 20-Li A1 nabízí dokonalou kombinaci výkonu, intuitivního ovládání a precizního řezání pro dřevo, plast i lehké stavební materiály jako sádrokarton. Sada obsahuje samotnou ponornou pilu, chytrý akumulátor 8 Ah PAPS 208 A1 a rychlonabíječku PLG 20 C3, vše kompatibilní se širokou řadou zařízení série „PARKSIDE X 20 V Team“.

 

6 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Zobrazit nabídky

Základní parametry

Zdroj: Lidl.cz

Parametr Aku ponorná pila Parkside Performance 20-Li PPTSA
Otáčky naprázdno 2 800 – 5 500 ot/min (6 stupňů + eko režim)
Úhel řezu –1° – 47°
Max. hloubka řezu 52 mm (při řezu 45° 38 mm)
Typ akumulátoru Li-Ion Smart akumulátor 8 Ah PAPS 208 A1
Velikost pilového listu 140 mm
Hmotnost 4,1 kg

Recenze zákazníků

I když uživatelských recenzí je na internetu poměrně málo, všechny jsou kladné. Na Heureka.cz si pila získala 98 % zákazníků a na Lidl-shop.cz jí udělili pět hvězd z pěti.

Zákazníci si pochvalují zejména kvalitní akumulátor, který se rychle nabíjí, lze jej spárovat i s mobilní aplikací a zjistit tak, kolik práce ještě přístroj na jedno nabití zvládne. Zmiňují také čistý řez, kvalitu zpracování pily i fakt, že se hodí jak pro hobby využití, tak pro profesionály.

Negativ se na model Parkside Performance 20-Li PPTSA příliš nedočtete. Pouze jeden zákazník zmiňuje, že má pila velkou spotřebu energie a po nákupu potřebovala trochu seřídit.

Alternativy od konkurence

Makita DSP600ZJ je akumulátorová ponorná pila s bezuhlíkovým motorem, nabízející výkon a preciznost při řezání. S technologií ADT pro automatické nastavení otáček, omezovačem hloubky a širokým rozsahem pokosových úhlů od –1 do 48° poskytuje přesné a pohodlné řezání. Součástí setu je standardní pilový kotouč, klíč a kufr. Tato pila je ideální pro různé druhy řezů do dřeva a nabízí výkon a praktičnost pro profesionální i domácí použití.

DeWALT DWS520KTR disponuje 48zubým kotoučem pro čisté a přesné řezy bez vylamování materiálu. Nabízí paralelní ponor a funkci eliminující zpětný ráz, což zajišťuje stabilní a pohodlné provedení práce. S nastavitelnými otáčkami a uzavřeným krytem pro zachycení až 90 % prachu nabízí kombinaci kvality, pohodlí a bezpečnosti.

BOSCH GKT 18V-52 GC BiTurbo s novou bezuhlíkovou technologií BITURBO Brushless se vyrovná síťovým pilám v kategorii 18V. Díky kompaktní konstrukci nabízí mobilitu a snadnou manipulaci. S volnoběžnými otáčkami 2.800 až 5.500 ot/min a hloubkou řezu až 52 mm (90°) nebo 32 mm (45°) se jedná o výkonný nástroj, doplněný kotoučem Expert for Wood a modulem Bluetooth Low Energy pro sledování stavu nabití.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.