Menu

Další únik Parkside: Chystá se 1. aku horkovzdušná pistole Performance, baterie ale dostane zabrat (PPHLGA 20-Li A1)

Další únik Parkside: Chystá se 1. aku horkovzdušná pistole Performance, baterie ale dostane zabrat (PPHLGA 20-Li A1)
Zdroje obrázků: Youtube/@icku, Lidl, ilustrace: Arecenze

Youtuber @icku na svém kanálu Allhandmade opět upozornil na dosud nezveřejněnou novinku od Parkside. Nová aku horkovzdušná pistole nese označení PPHLGA 20-Li A1 a je vůbec prvním nářadím svého druhu v poloprofi sortimentu Performance. Co vše o horkovzdušné pistoli uniklo a jaká jsou možná úskalí?

  • Srovnání a recenze 10 nejlepších produktů Parkside v roce 2024 najdete zde

Ohřev na 500°C trvá jen 7 sekund

Aku horkovzdušná pistole Parkside Performance PPHLGA 20-Li A1 je nejčerstvější novinkou na kanále Allhandmade, který se věnuje především testování nářadí a také upozorňováním na chystané novinky. Krátké video zatím neodhaluje mnoho. Podle zvyku youtubera slouží jako upozornění na nářadí, které se mu dostalo do rukou a o kterém chystá delší videorecenzi.

Z videa je patrné, že je model vybaven ovládacím panelem s podsvíceným digitálním displejem a 5 tlačítky. Nechybí ani integrované LED pracovní svítidlo a ergonomické držadlo s měkkým úchopem. Youtuber ve videu horkovzdušnou pistoli nejprve ukáže ze všech stran, poté ji zapne a nechá nahřát na 500 °C. Nahřátí je rychlé a z 0 na  500°C trvá jen okolo 7 sekund.

Kromě požadované teploty lze na ovládacím panelu regulovat intenzitu proudu vzduchu, přepínat mezi předdefinovanými programy a zapínat režim chlazení. Výrobní štítek bohužel není čitelný, a proto si na další detaily budeme muset počkat do zveřejnění recenze, nebo uvedení produktu na trh.

Alternativa existuje jen v zeleném kabátku

Parkside má zatím v nabídce jen aku provedení ze základní zelené řady. Aku horkovzdušná pistole PHLGA 20-Li C2 je vhodná na tvarování, zahřívání či odstraňování barev, laků a lepidla. Nabízí 2 volitelné maximální teplotní stupně (250°C a 550°C). Na 350°C se ve 2. stupni a s redukční tryskou nahřeje za 30 sekund.

Pro rychlé ochlazení slouží nastavitelný studený vzduch. Samozřejmostí je ochrana proti přehřátí, monitorováním zkratu a ochranou proti hlubokému vybití. Horkovzdušná pistole je dodávána včetně úložného kufříku a 3 trysek (redukční, odrazová a plochá).

Nevýhody horkovzdušných pistolí v aku provedení

Obecnou nevýhodou aku horkovzdušných pistolí je velký příkon, kvůli kterému se budou pravděpodobně baterie poškozovat velkým vybíjecím proudem. To se pochopitelně může projevit přehříváním a rychlým vybíjením baterie. Plně nabitý akumulátoru modelu PHLGA 20-Li C2 podle výrobce vystačí jen na 8 min (2Ah), resp. 16 minut (4 Ah). Vzhledem k tomu, že novinka PPHLGA 20-Li A1 se nahřívá extrémně rychle (na 500°C jen za 7 sekund), baterie nejspíš moc nevydrží. Ale třeba nás Parkside překvapí.

Zdroj: Youtube/@icku

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Aku horkovzdušná pistole zelená řada je naprosto zbytečný produkt doufám že černá bude mnohem lepší 👍

Pavel Konfal

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.