Menu

Stavím koupelnu svépomocí: Osvědčil se mi přísavný zvedák a další 3 produkty Parkside

Stavím koupelnu svépomocí: Osvědčil se mi přísavný zvedák a další 3 produkty Parkside
Foto: Lucie Sobotová, Arecenze

Pokud se hodláte pustit do stavby či rekonstrukce bytu, mám pro vás pár tipů na cenově dostupné produkty Parkside z Lidlu. Všechny používám pravidelně při svých stavebních projektech. Naposled mi usnadnily práci při obkládání nové koupelny.

Dvojitý přísavný zvedák Parkside

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Pro snadnější manipulaci s většími formáty dlažby a obkladů používám dva dvojité přísavné zvedáky Parkside. Lze je použít na zvedání, držení a přenášení jakýchkoli hladkých desek (skla, okenních tabulí, obkladů…). Před připevněním je třeba se ujistit, zda je povrch hladký a že přísavka bezpečně drží.

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Pokud má dlažba reliéf nebo je zaprášená, přísavky na podkladu nemusí držet. Doporučuji proto před každým použitím očistit desku i přísavky vlhkým hadrem nebo houbou od prachu a dalších nečistot. Maximální nosnost zvedáku ve vodorovné poloze je 70 kg, ve svislé 45 kg. Přísavné zvedáky mají průměr 118 mm.

Lasery Parkside

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Při obkládání stěn si kontroluji rovinu nejen vodováhou, ale i pomocí laserů Parkside. V dílně mám dva – starší verzi aku křížového liniového laseru Parkside Performance PKLLP 360 A1 se zeleným paprskem a obyčejný červený křížový liniový laser Parkside PKLL 7 E4, který mi zůstal po testu.

  • Recenzi Parkside Performance PKLLP 360 A1 najdete zde, recenze Parkside PKLL 7 E4 je k dispozici v tomto článku.

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Zelený laser Performance se stativem je lepší, paprsek je lépe vidět a má velký rozsah 360°. Červený je vhodný spíš pro jednodušší projekty jako věšení poliček. Často ale používám variabilní držák od červeného laseru, když potřebuji upevnit zelený laser do velké výšky.

Fotogalerie: Heureka (se svolením)

Laser Performance přežil během pěti let používání několik pádů z výšky až 3 metrů a pořád měří přesně. Nevýhodou je ovšem chybějící indikátor stavu nabití a malá membránová tlačítka znemožňují ovládání v rukavicích.

Aku LED reflektor PLSA 20-Li A1

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 používám téměř při každé rekonstrukci. Výkon je více než dostatečný. K dispozici jsou dvě úrovně intenzity svícení – 100 % a  50 % výkonu. S jednou 4Ah baterií v režimu 100 % intenzity vydrží svítit nejméně 3,5 hodiny

  • Recenzi aku LED reflektoru PLSA 20-Li A1 najdete zde.

Výhodou jsou kompaktní rozměry, díky kterým se reflektor snadno přenáší. Jediné, co bych zařízení vytkla je ovládací panel s malými tlačítky umístěný na hůře přístupném místě pod madlem. Časem jsem si ale zvykla.

Fotogalerie: Heureka (se svolením)

Míchač barev a malty PFMR 1600 B2

Fotogalerie: Lucie Sobotová

Elektrické míchače Parkside PFMR 1600 B2 mám dva. Používám je už několik let na míchání lepidla na obklady, fasádního lepícího a stěrkového tmelu, štuku i betonu. Kus, který jsem v poslední době používala častěji, už není v nejlepším stavu. Za dobu používání se ale vyplatit. Jeho jedinou větší nevýhodou je nepohodlná regulace otáček – malá tlačítka a možnost regulace otáček pouze za chodu.

Lidl začal tento model po delší prodlevě opět prodávat. Od pondělí 14. dubna je k dostání na prodejnách za 1 000 Kč (s kupónem). Parkside má v sortimentu také aku verzi PFMRA 20-Li A1, kterou ale nedoporučuji kvůli velkému nároku na energii. 

Zdroje: Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze

Rubriky

#arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.