Menu

Parkside míchač PFMR 1600 B2 po 2 letech používání: Slouží dobře, ale znovu bych jej nekoupila (Recenze)

Parkside míchač PFMR 1600 B2 po 2 letech používání: Slouží dobře, ale znovu bych jej nekoupila (Recenze)

Vzhledem k tomu, že průběžně rekonstruujeme dvougenerační dům, nesmí v naší dílně chybět míchač stavebních materiálů. Vlastně máme dokonce dva stejné kusy, které se nám doma sešly náhodou. Elektrické míchadlo PFMR 1600 od Parkside je šikovný pomocník a už více než dva roky usnadňuje práci. K některým jeho vlastnostem mám ale výhrady. O své zkušenosti se s vámi ráda podělím.

Představení produktu

Parkside PFMR 1600 B2 je elektrické metlové míchadlo určené pro míchání různých stavebních materiálů včetně práškových a tekutých barev a tužších směsí betonu, fasádního lepidla či malty. Výkon míchače lze přizpůsobit konkrétní hustotě směsi pomocí elektronické regulace otáček (max. 700 ot./min v několika přednastavených stupních). Zařízení je vybaveno funkcí Soft Start (pomalý rozběh otáček).

Míchač barev a malty Parkside PFMR 1600 B2, který máme doma, je starší generace aktuálně prodávaného modelu s označením PFMR 1600 C4. Parametrově a vzhledově se tyto modely v zásadě neliší, až na o 100 otáček vyšší maximum u novější generace C4. Výrobcem rovněž zůstává německá společnost OWIM, která pro Parkside vyrábí řadu ručního nářadí a dalšího dílenského příslušenství. V tabulce najdete nejdůležitější parametry produktu:

Parametr Hodnota
Orientační cena  1 700 Kč (novější generace C4)
Jmenovitý příkon 1 600 W
Otáčky naprázdno 0 – 700 min-1 (u generace C4 je to max. 800 min-1)
Upínání metly M14
Délka síťového kabelu 4 m
Rozměry

  • pouze míchadlo
  • délka metly
 

26,4 x 19,4 x 31 cm

57 cm

Hmotnost s metlou 5,2 kg
Ø univerzálního míchadla 138 mm
Záruka 3 roky
Příslušenství  1 univerzální míchadlo (2dílné)

2 montážní klíče

 

Osobní zkušenosti

Míchalo jsme koupili před více než 2 roky na umíchání stavebních směsí při rekonstrukci našeho rodinného domu. Používáme jej poměrně často na rozmíchání barev, fasádního lepidla, štuku, nivelační stěrky či menšího množství betonu, kvůli kterému se nevyplatí špinit míchačku. Později jsme podědili ještě tentýž kus. Oba fungují zatím bez problému, ten poděděný je dokonce ještě starší.

Míchadlo si bez obtíží poradí i s hustou směsí betonu. Přívodní kabel je dostatečně dlouhý a vyrobený z poddajného materiálu. Pozitivně hodnotím Soft Start, který zajistí pozvolný náběh otáček (viz video). A jako u všech produktů Parkside také prodlouženou tříletou záruku. Regulace otáček je zde ale nedomyšlená, protože funguje pouze při spuštěném spínacím tlačítku (viz video). Proto je míchadlo někdy hůře ovladatelné.

Model s jediným míchadlem (vyrábí se i dvojité) má tendenci klást odpor a zahánět na jednu stranu. Je to ale o zvyku a i jako žena nemám problém s nářadím umíchat i hustší směs. Míchadlo je při chodu pocitově poměrně hlučné, nemám ale zkušenost s konkurenčními produkty, a nemůžu proto srovnávat. K míchadlu bych určitě doporučila pořídit velké stavební vědro. Do malého kýble je míchadlo nevhodné, neustále naráží do stěn a těžko se ovládá.

Klady

+ Bezproblémový chod již 2,5 roku

+ Cenová dostupnost

+ Dostatečný výkon i pro hustší směsi

+ Ideální na příležitostné hobby práce

+ Funkce Soft Start

+ Dostatečně dlouhý a poddajný přívodní kabel

+ 3 letá záruka

Zápory

Horší ovládání regulace otáček

Než si zvyknete, horší manipulace

Pocitově hlučnější chod

1 700 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Parkside PFMR 1600 je spolehlivé hobby míchadlo ideální i pro hustší stavební směsi. Produkt nám dobře slouží už 2,5 roku a hodnotím jej 75 %. I přestože jsem s ním docela spokojené, stejný model už bych znovu nepořídila z důvodu horší ovladatelnosti.

Dala bych přednost Parkside dvojitému míchadlu PDRW 1800 B1 s protiběžnými metlami. Dvojitá míchadla se při práci tolik neperou s obsluhou a směs umíchají efektivněji. Mohou být ale o něco těžší do ruky. Orientační cena dvojitého míchadla Parkside je 1 700 Kč.

Pokud byste chtěli požívat míchadlo i v místech, kde není dostupná elektrická síť, můžete si pořídit aku provedení. Aku model naleznete v sortimentu Parkside pod označením PFMRA 20-Li A1. Produkt se prodává bez aku rovněž za 1 700 Kč, nebo v setu s akumulátorem a nabíječkou za 2 800 Kč.

Související články

Parkside aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 po 6 měsících používání: Svítí dobře, ovládání nenadchne

Parkside aku řetězová pila PKSA 40 Li B2 po půl roce používání: Slušný výkon a příjemná obsluha

Absolutní Parkside propadák, který se nevyplatí: Stolní vrtačka PTBM 400 A1 po roce používání

Parkside elektrický rázový utahovák PDSSE 550 A1 po 3 letech používání: Slušný výkon, průměrná kvalita

Parkside vysavač PWD 30 A1 po 2,5 letech používání: Perfektní výkon a kvalita za pár korun

Parkside multisvářečka PMSG 200 A2 po 1,5 roce používání: Příslušenství rovnou vyhoďte (Recenze)

Koupili jsme soustruh Parkside za 900 Kč: Parkside PDM 600 B2 funguje, ale dláta jsou prakticky k ničemu

Parkside stolní bruska PNTS 250 C2 po 2 letech používání: I za akční cenu je drahá (Recenze)

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.