Menu

Recenze: Elektrický kartáček TrueLife SonicBrush K150 je tvrdým oříškem pro tradiční značky

Recenze: Elektrický kartáček TrueLife SonicBrush K150 je tvrdým oříškem pro tradiční značky

Klady

+ Vynikající poměr ceny a výkonu

+ Trojice nástavců v balení

+ Nadstandardní počet čisticích módů

+ Kromě stojánku je v balení i pouzdro

+ UV sterilizace ve stojánku

+ Solidní výdrž baterie

Zápory

Pouzdro i stojánek jsou z levnějších plastů

Chybí ukazatel stavu baterie na kartáčku

Popisky se zvoleným módem nejsou dobře čitelné

Absence tlakového snímače

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Úvod

V červenci 2023 se mi do rukou dostal na testy elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush K150 UV. Ten se řadí spíše do nižší cenové hladiny, v mnoha ohledech ovšem nabízí to, co jen výrazně dražší konkurence. V základu mohu říci, že mě kartáček při plnění svého hlavního účelu dokonale uspokojil a nenašel jsem na něm žádné funkční chyby. Nenabídne sice samozřejmě tu samou kvalitu, co 3x dražší konkurence, ve své cenovce se ale řadí mezi skutečně zajímavá zařízení.

Shrnutí recenze:

  • Obecné informace – TrueLife SonicBrush K150 UV je kartáček s nabíjecím stojánkem, 3 nástavci a cestovním pouzdrem s dobrým poměrem ceny a kvality.
  • Obsluha kartáčku – Přepínání mezi režimy (Čištění, Bělení, Masáž) se provádí dvojitým kliknutím na tlačítko zapnutí. Volbu jednoho z pěti rozdílných pohybů v rámci jednoho z režimů umožňuje tlačítko níže na těle.
  • Stojánek, UV sterilizace a příslušenství – Kartáček je vybaven speciálním nabíjecím stojánkem s UV sterilizačním boxem pro hlavice kartáčku, který eliminuje přebytečné bakterie; navíc disponuje praktickým cestovním pouzdrem, ideálním pro cesty.
  • Srovnání s dražší alternativou – Ve srovnání s dražší alternativou nabízí TrueLife SonicBrush K150 vyšší počet kmitů za minutu, nižší cenu, větší počet režimů čištění, delší výdrž baterie, UV sterilizaci a více příslušenství.
  • Závěr – TrueLife SonicBrush K150 funguje spolehlivě, nabízí široký výběr režimů a není náročný na spotřební materiál. Díky UV sterilizaci je vhodný i do koupelen vybavených záchodem.

Obecné informace

Poměrně často se mi do rukou dostanou k testům i jiné produkty, než pouze chytré telefony či jiná pokročilejší elektronika. I když tedy v mém portfoliu tato zařízení převažují, neměl jsem s detailním otestováním kartáčku sebemenší obtíže. Zprvu mohu pochválit výrobce pro široké spektrum příslušenství, které se mu podařilo do balení ke kartáčku doplnit.

 

V krabici totiž kromě samotného modelu TrueLife SonicBrush K150 UV naleznete také praktický nabíjecí stojánek, trojici rozdílných čisticích nástavců a cestovní pouzdro. Kvalita použitých plastů pro sekundární vybavení odpovídá cenové hladině, nedá se říct, že by se jednalo o pouzdro na 30 let. Kartáčku se ale nutná úspora na materiálu nijak nedotkla.

Parametry TrueLife SonicBrush K150
Počet kmitů za minutu (max) 80 000
Počet režimů čištění

(včetně rozdílných intenzit)

15
Výdrž baterie 45 dní
Způsob nabíjení Bezdrátové
Hmotnost 115 g
Nabíjecí stojánek Ano
Cestovní pouzdro Ano
UV sterilizace Ano
Počet hlavic v balení 3

Obsluha kartáčku

Elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush K150 je po stránce ovládání takový trochu evergreen. Protože ale v posledních letech bývá poměrně často běžné přepínání rychlostí, chvíli mi trvalo si zvyknout na přístup vývojářů této značky. Základní režim si zvolíte dvojitým kliknutím na tlačítko zapnutí. Přepínat lze mezi režimy Čištění, Bělení nebo Masáž.

To by u většiny konkurence bylo vše, nicméně u těchto režimů lze volit ještě mezi 5 rozdílnými pohyby. Některé se liší pouze intenzitou, jiné naopak i tím, v jakém rytmu pulzují. Běžné přitom bývá spíše to, že si zvolíte režim a držením tlačítka pak už pouze upravujete jeho intenzitu. Za přístup TrueLife dávám rozhodně body navíc, člověk si může daleko lépe vybrat pohyb, který mu vyhovuje a není nepříjemný.

Stojánek, UV sterilizace a příslušenství

Specifikem modelu TrueLife SonicBrush K150 je jednoznačně jeho nabíjecí stojánek se sterilizačním boxem na hlavice kartáčku. Na jeho pravé straně je zcela standardní výstupek, na který lze kartáček nasadit a nechat jej bezdrátově nabíjet. Použité hlavice ovšem můžete umístit do sterilizačního boxu a nechat stanici eliminovat přebytečné bakterie, které na kartáčku chtě nechtě vždy zůstávají.

V našich podmínkách nedokážeme posoudit, nakolik účinná ona sterilizace UV světlem je. Ozařování UV světlem je ovšem prokazatelně účinným systémem eliminace bakterií a tak můžeme s jistotou říci, že tato funkce zubní hygieně napomůže. Spousta domácností má navíc v koupelně i záchod. Takže už jen to, že jsou hlavice kartáčku schovány v nějakém tom boxu, je rozhodně pozitivní.

 

Sterilizace probíhá po uzavření boxu po několik minut a sama od sebe se s otevřenými dvířky nespustí. Rovněž nelze spínač nikterak obelhat (o což jsme se pokoušeli), nemusíte mít proto obavy, že by se vaše ratolesti dívaly přímo do UV zářivky. Ta bude vždy za vrstvou plastu.

Příjemným doplňkem je také cestovní pouzdro. To, ač nepůsobí na pohled extrémně odolným dojmem, přežilo i několik pádů na koberec bez úhony. Házet s ním na dlažbu ovšem rozhodně nedoporučuji. Pouzdro pojme kartáček a hned dvě hlavice, takže poslouží bez obtíží i páru. Nemusíte tak s sebou tahat dva kartáčky a obohacovat batoh o zbytečné vybavení.

Srovnání s dražší alternativou

Na trhu je samozřejmě elektrických kartáčků opravdu velký výběr. Abych vám proto dokázal správně prezentovat, nakolik výhodnou koupí TrueLife SonicBrush K150 je, nabízí se srovnat tento model se zavedenou konkurencí. Pro tento účel jsem vybral zubní kartáček Philips Sonicare HX6800/87 z podobné cenové hladiny, se kterým mají uživatelé výborné zkušenosti a zároveň se jedná o jeden z nejprodávanějších typů.

Parametry TrueLife SonicBrush K150 Philips Sonicare HX6800/87
Design
Pořizovací cena 1 500 Kč (-22 %) 2 200 Kč
Počet kmitů za minutu (max) 80 000 (+29 %) 62 000
Počet režimů čištění

(včetně rozdílných intenzit)

15 2
Tlakový senzor Ne Ano
Výdrž baterie 45 dní (+221 %) 14 dní
Způsob nabíjení Bezdrátové Bezdrátové
Hmotnost 115 g Nezjištěno
Nabíjecí stojánek Ano Ano
Cestovní pouzdro Ano Ano
UV sterilizace Ano Ne
Počet hlavic v balení 3 (+200 %) 1

 

Zatímco Philips Sonicare HX6800/87 se může pyšnit zvučnějším jménem a tedy i vyšší důvěryhodností u zákazníků, TrueLife musí o svou pozici trochu více bojovat. Nabízí proto vyšší počet kmitů za minutu, nižší cenu, větší počet režimů i trvanlivější baterii. Neschází mu ani netradiční UV sterilizace a větší množství příslušenství v balení. Naproti tomu Philips Sonicare HX6800/87 disponuje oblíbeným tlakovým senzorem a průběžně informuje i o kapacitě baterie.

Jasným vítězem, a to dokonce i cenovým, je v tomto případě TrueLife SonicBrush K150. Je ale škoda, že se mu do vybavení nevlezl i tlakový snímač. Pro kvalitní čištění zubů je totiž příliš vysoký tlak nežádoucí, kartáček proto klade větší nároky na uživatele. Ten si musí sám hlídat, aby na zuby příliš netlačil. I když to zní jako naprostá banalita, celá řada lidí má potíže toto dodržovat.

Závěr

Využívání kartáčku TrueLife SonicBrush K150 jsem věnoval několik týdnů a musím říct, že mě mile překvapil. Nechci tady příliš orodovat za užitkovou věc, žádných extrémně specifických funkcí a chytrého napojení na mobil se u tohoto modelu nedočkáte. A to je asi i dobře – stejně jako u ostatních jednoduchých zařízení je i v tomto případě hlavní to, aby vše fungovalo tak, jak má. A kartáček fungoval, čistil, velkým výběrem módů mi umožnil nastavit vhodnou intenzitu a za celou dobu se nevybil.

Zajímavé je také to, že hlavice patří spíše mezi ty levnější, takže vás ani dlouhodobě spotřební materiál nevyjde na jmění. Tradičnější výrobci naopak těží ze spotřebních doplňků ve větší míře. Kartáček mohu doporučit každému, kdo nemá problémy si sám pohlídat, aby na zuby příliš netlačil. Díky UV sterilizaci a zavíracímu pouzdru na hlavice je také zajímavou variantou do koupelen, ve kterých se nachází kromě umyvadla i záchod.

Klady

+ Vynikající poměr ceny a výkonu

+ Trojice nástavců v balení

+ Nadstandardní počet čisticích módů

+ Kromě stojánku je v balení i pouzdro

+ UV sterilizace ve stojánku

+ Solidní výdrž baterie

Zápory

Pouzdro i stojánek jsou z levnějších plastů

Chybí ukazatel stavu baterie na kartáčku

Popisky se zvoleným módem nejsou dobře čitelné

Absence tlakového snímače

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Článek premium

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.