Recenze a test Vtech BM4600 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vtech BM4600

76,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Velký displej
 • Hezký design sovy
 • Otočná kamera
 • Zoom

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nutnost připojení do sítě
 • Podprůměrný dosah
3 000 Kč Orientační cena
 • 5,6/10
  Přenos signálu a napájení
 • 10/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Dětská chůvička Vtech BM4600 udělá radost i náročným uživatelům, kteří si přejí mít o děťátku co nejlepší přehled. S tím pomůže velký 4,3palcový displej rodičovské jednotky, kterou je možné spárovat až se 4 kamerami (v balení je pouze 1). Jedna kamera by však měla postačovat pro celou místnost, jak píšeme níže. Zajímavostí je vzhled dětské jednotky – maličká sova výborně zapadne do dětského pokojíčku.

Za co bohužel chůvičku pochválit nemůžeme, je její dosah. V našem srovnání je jejích 300 m ve volném prostoru i 50 m v budově podprůměrných (v srpnu 2022). Je však nutné dodat, že průměr našeho testu zvyšují zejména v tomto ohledu lepší audiochůvičky, mezi videochůvičkami tento model nijak nezaostává. Nepotěšíme ani ty, kteří by rádi nechali miminko hlídat mimo dosah elektrické sítě, dětská jednotka funguje pouze se síťovým kabelem. Rodičovská jednotka poté obsahuje akumulátor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vtech

20 % Vtech, 20 % Truelife, 20 % Philips, 13 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Video

67 % Audio, 33 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

80 % Digital, 20 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Dosah ve volném prostranství

300

393,33
Dosah v budově

50

33 % 50, 13 % 100, 7 % 75, 47 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ne

60 % Ano, 20 % Ne, 20 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Naším hodnocením možných nastavení a upozornění prochází chůvička Vtech bez ztráty kytičky. Dá vám vědět, když budou rodičovská a dětská jednotka od sebe příliš daleko, nebo když se baterie v rodičovské jednotce bude blížit k vybití. To jsou však parametry, které v našem srovnání splňovala většina chůviček.

Užitečné může být upozornění doplněné vibracemi (které ale také můžete vypnout, pokud vám nevyhovují), například pokud budete rodičovskou jednotku nosit v kapse. Díky 9 diodám zase pohledem ohodnotíte hlasitost křiku, který miminko vydává. Výhodou je také nastavení citlivosti mikrofonu, pokud nechcete, aby vám chůvička dávala vědět o každém zakňourání, nebo obousměrná komunikace, díky které máte šanci miminko uklidnit i na dálku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

47 % Ne, 47 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Počet diod

9

3,50
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení funkcí

K hodnocení funkcí této chůvičky lze přistupovat různě – na jednu stranu disponuje i vzácnějšími vychytávkami, na druhou stranu jí několik poměrně základních funkcí chybí. Mezi ty patří například noční lampička, která by posloužila jako měkké světlo při nočním kojení. Tu měla v našem srovnání (v srpnu 2022) většina modelů, tento však mezi ně nepatřil. Z námi hodnocených parametrů zde nenajdete ani přehrávání vlastních mp3 souborů, promítání noční oblohy a senzor vlhkosti, to už jsou ale velmi ojedinělé funkce, které navíc ne každý využije.

Pokud se zaměříme na to, co nám tedy chůvička může nabídnout, najdeme možnost přehrání 5 přednastavených ukolébavek. S šetřením energií pomůže Eco mód, který ztlumí obrazovku na rodičovské jednotce pokaždé, když je tato jednotka nečinná po dobu 10 minut. A teplotu v pokojíčku budete mít pod kontrolou skrz zabudovaný teploměr.

Největším lákadlem chůvičky je však její kamera. Tu lze natáčet horizontálně o 270 ° a vertikálně o 120 °, takže by měla obsáhnout celou místnost, což využijete, zejména až budou děti trošku větší. Obraz můžete navíc přiblížit pomocí dvojnásobného digitálního zoomu. A na děťátko uvidíte i ve tmě díky infračerveným LED světlům, která se automaticky zapnou v momentě, kdy dětská jednotka zaznamená nízkou hladinu světla.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

53 % Ano, 47 % Ne
Ukolébavky

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

60 % Ne, 40 % Ano
VOX systém

Ne

53 % Ne, 47 % Ano
Senzor teploty

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

67 % Nerelevantní, 33 % Ano
Otočná kamera

Ano

67 % Nerelevantní, 27 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Ano

67 % Nerelevantní, 20 % Ne, 13 % Ano

Klady a zápory

Jako hlavní benefity tohoto modelu vidíme velký displej rodičovské jednotky a ojedinělé funkce kamery. Zejména otáčení kamery na dálku je na trhu velmi vzácné. Líbí se nám i nápaditý design dětské jednotky, která tak hezky doplní dětský pokojíček. Jako nevýhodu hodnotíme nutnost mít dětskou jednotku stále připojenou do sítě, na cestách nebo na zahradě tak její schopnosti nevyužijete. Možnost provozu na baterie přitom nabídnou i mnohem levnější chůvičky. A za tak vysokou pořizovací cenu bychom mohli očekávat i delší dosah signálu.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete mít miminko neustále pod kontrolou a ocenili byste možnost mít rodičovskou jednotku stále s sebou, doporučujeme zvážit chůvičku TrueLife NannyWatch A15. Ta nabízí rodičovskou jednotku v podobě hodinek s 1,5″ barevným displejem. Její kamera však nedisponuje zoomem ani možností otáčení, to jsou speciality chůvičky Vtech.

Zajímá vás, která z chůviček v našem srovnání zvítězila? Audiochůvička Philips Avent SCD731 má ve srovnání s tímto modelem delší dosah, noční lampičku a funkci promítání noční oblohy. Její velkou výhodou je také možnost provozu obou jednotek na baterie, chůvičku tak využijete i pro hlídání dítěte například v kočárku na zahradě. Protože však jde o audiochůvičku, nenabízí přenos videa.

Naše hodnocení a závěr

Chůvičku Vtech BM4600 můžeme doporučit náročným rodičům, kteří ocení přenos videa s několika zajímavými vychytávkami. Dětská jednotka má sympatickou podobu malé sovičky, dálkově otočnou kameru, která bez problémů zkontroluje skoro celou místnost, a dvojnásobný digitální zoom. Chůvička disponuje Eco módem pro šetření energií, nastavit můžete jak citlivost mikrofonu, tak hlasitost na rodičovské straně. S uspáváním pomůže 5 přednastavených ukolébavek, výhodou je i obousměrná komunikace. Ani tato chůvička však není dokonalá, chybí jí například možnost provozu dětské jednotky na baterie nebo noční lampička. A nevyniká ani v oblasti dosahu.

Delším dosahem často disponují audiochůvičky. Například chůvička Bravo B-5033 nabízí dosah až 800 m ve volném prostoru, noční lampičku a provoz obou jednotek na baterie. Je také levnější, mnoho pokročilých funkcí jí však ovšem chybí.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Vtech BM4600 | Hodnocení: 76,1 %
Dana Široká je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vtech BM4600

Vtech BM4600

3 000 Kč Orientační cena