Menu

Dimplex Bingham – Recenze, testy a srovnání

Vítěz srovnání v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Realisticky vypadající plameny
  • Krbová vložka pro obestavění
  • Umožňuje moderní design
  • Digitální dálkový ovladač

Zápory

  • Velmi vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Nízký výkon
70 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Dimplex Bingham se řadí mezi elektrická kamna s opravdu dobře propracovaným designem. Jejich provedení spočívá v trojstranném skle bez rámečků. Kamna jsou určena pro vsazení do korpusu, samostatně by stát neměla. Svým výkonem 1 kW se nehodí tak úplně pro vytápění, jako spíše pro perfektní doladění atmosféry bytu.

Hodnocení základních parametrů

Jak už jsme napsali výše, do kamen lze vidět skrze sklo hned ze tří stran. V nich přitom najdete imitaci dřeva a také pokročilý systém simulující plameny. Ten funguje na bázi tvorby vodní páry a jejího podsvícení LED světly. Díky tomu vzniká v kamnech efekt 3D plamenů, jenž vyhlíží podstatně realističtěji než prosté nasvícení u levnějších modelů.

Kamna sama o sobě nabízí výkon pouze 1 kW, jedná se tak spíše o model určený čistě k doladění atmosféry než pro nějaké větší sálání tepla. Nechybí samozřejmě možnost ovládání tepelného výkonu i jeho kompletní vypnutí při zachování pouhého efektu plamene. Celý efekt navíc dokresluje zvuk praskajícího hořícího dřeva.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dimplex

Výkon (kW/hod)

1

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

32

Účinnost (%)

Nerelevantní

Materiál

Plech

Výška (cm)

74,9

Šířka (cm)

73,3

Hloubka (cm)

36,1

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

16

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

8

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Hlavní klady a zápory

Největší předností modelu Dimplex Bingham je samozřejmě jeho realistické ztvárnění plamenů díky 3D efektu podsvícené vodní páry. Jedná se navíc o krbovou vložku určenou k integraci do jiné konstrukce, výslednou podobu si tak uzpůsobíte přesně podle svých požadavků.

Počítat je ale potřeba také s vysokou pořizovací cenou a poměrně nízkou schopností vytápění. K vytápění jako takovému ale ostatně nejsou elektrická kamna primárně určena.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá alternativa se nabízí model Klarstein Lausanne. Ten na rozdíl od Binghamek nabídne vyšší výkon na úrovni až 2 kW a je tak vhodný i k částečnému vytápění menších prostor. Konstrukce tohoto modelu je navíc určena pro umístění na stěnu a nevyžaduje žádnou další konstrukci. Na druhou stranu tak nemáte možnost design kamen sami uzpůsobit. Velkou výhodou je ale výrazně nižší cena.

Závěr

Elektrická kamna Dimplex Bingham jsou určena pro opravdové fajnšmekry, pro které je design životního prostoru tím zcela nejdůležitějším. Jestliže chcete doplnit místnost o imitaci krbu, která působí opravdu věrohodně, ale nenese s sebou požární normy povinné pro opravdové krby, jedná se o zajímavé zařízení právě pro vás. Od těchto kamen ale neočekávejte nějaký vysoký výkon pro vytápění. Jestliže hledáte levnější alternativu s klasičtějším designem, podívejte se také na model Klarstein Villach.

70 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dimplex Bingham
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nejrůznější témata do hloubky. S nasbíranými zkušenostmi vám pak poskytne dostatek informací o konkrétním tématu. V oblasti elektrických krbových kamen vám poradí, jaký je ideální výkon, jaké jsou náklady na topení, v jaké cenové kategorii se pohybují a jaké funkce mohou mít. Kromě elektrických kamen se také věnuje sekcím, jako jsou krbová kamna na dřevo či plynová kamna.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dimplex Bingham

Dimplex Bingham

70 000 Kč Orientační cena