Menu

Recenze a srovnání Klarstein Lausanne

Moderní design v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Dobrý výkon
  • Kvalitní provedení s lesklým sklem
  • Dálkové ovládání
  • Elegantní vzhled

Zápory

  • Vyšší cena v kategorii
  • Nadprůměrná hmotnost
  • Bez zvukového efektu ohně
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Klarstein Lausanne jsou designová elektrická krbová kamna s celkem slušným výkonem v rámci kategorie (listopad 2020). Některé uživatele může oslovit také skleněný design. Pořizovací cena je trochu vyšší, chybět může i zvuková imitace ohně.

Hodnocení základních parametrů

Na kamnech jde volit z více stupňů vytápění a maximální výkon dosahuje 2 kW/hod. Výrobek se proto hodí spíše jako doplňkový zdroj tepla například k vyhřátí jedné místnosti. Pokud je místnost v dobře izolované budově, vytopí kamna plochu okolo 32 m2. Ve starších obydlích s velkými úniky tepla tato hodnota klesá i na polovinu. Užitečným doplňkem je dálkové ovládání, pro regulaci intenzity topení.

Obecně je pořizovací cena elektrických kamen nižší, než například u kamen na dřevo, také je ale nutné počítat s nižším výkonem. V rámci této kategorie ale patří kamna Klarstein Lausanne spíše k cenovému nadstandardu.

Celková hmotnost tohoto výrobku činí přibližně 16 kilogramů, což není úplně málo, avšak ve srovnání s jinými typy spalování jde o zlomek váhy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Výkon (kW/hod)

2

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

16

Účinnost (%)

Nerelevantní

Materiál

Kov, sklo

Výška (cm)

56

Šířka (cm)

88

Hloubka (cm)

14

Barva

Černá

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

32

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

16

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Hodnocení designu a funkcí

Tento model je zhotovený z plechu a přední strana je skleněná, což dopřává hezký pohled do plamenů, které dokáže přístroj imitovat. Bohužel ale k obrazovému napodobování ohně výrobce nepřidal žádný zvukový efekt. Barevné provedení je pouze černé.

Jde o poměrně tenká elektrická kamna, hloubka je pouze 14 cm, což téměř odpovídá situaci, kdy na stěnu zavěsíte plochý televizor. Šířka pak činí 88 cm a výška 56 cm.

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří již tato elektrická kamna vyzkoušeli, si pochvalují hlavně pěkný design vhodný i do obývacího pokoje, slušný výkon a spolehlivost, nebo také snadné ovládání (včetně dálkového ovladače). Stížností moc není, občas snad jen zmínky na vyšší hmotnost nebo na chybějící zvukový doprovod.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní devízy kamen Klarstein patří slušný výkon v rámci kategorie elektrických produktů, líbivý design s lesklým sklem nebo například možnost ovládání přes dálkový ovladač. Naopak v rámci kategorie jde o prémiový produkt za vyšší cenu. Nadprůměrná je také hmotnost a zejména instalace na zeď může být kvůli tomu složitější. Chybí zde také zvukový efekt, který by napodoboval praskání ohně.

Závěr

Elektrická kamna Klarstein Lausanne se svým designem budou hodit do modernějších příbytků. Výkon 2 KW/hod se využije spíše v menších místnostech, vytopí standardní prostor s výměrou okolo 30 m2 (v zatepleném domě), u starších bytů se hodnota snižuje. Výkon se dá také regulovat, k čemu může sloužit i praktické dálkové ovládání. Kamna jsou vyrobena z plechu a přední strana je skleněná, takže nabízí lesklý povrch, který se téměř podobá televizoru. Tomu odpovídá i tvar konstrukce, kde zejména hloubka je celkem malá (14 cm), takže při zavěšení na stěnu opravdu vyvolává pocit sledování televize. Přístroj dokáže obrázkem napodobovat plameny, avšak zvukový efekt už nenabízí. Provedení je na trhu pouze v černé barvě, hmotnost je přibližně 16 kg.

Pokud sháníte elektrická kamna, ale toužíte po obyčejnější a levnější variantě, můžeme doporučit k přečtení recenzi Ardes 350.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Lausanne
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nejrůznější témata do hloubky. S nasbíranými zkušenostmi vám pak poskytne dostatek informací o konkrétním tématu. V oblasti elektrických krbových kamen vám poradí, jaký je ideální výkon, jaké jsou náklady na topení, v jaké cenové kategorii se pohybují a jaké funkce mohou mít. Kromě elektrických kamen se také věnuje sekcím, jako jsou krbová kamna na dřevo či plynová kamna.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Klarstein Lausanne

Klarstein Lausanne

4 600 Kč Orientační cena