Menu

Recenze a srovnání Klarstein Lausanne

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických kamen

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Dobrý výkon
  • Kvalitní provedení s lesklým sklem
  • Dálkové ovládání
  • Vyšší cena v kategorii
  • Nadprůměrná hmotnost
  • Bez zvukového efektu ohně
4 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Klarstein Lausanne jsou designová elektrická krbová kamna s celkem slušným výkonem v rámci kategorie (listopad 2020). Jde volit z více stupňů vytápění a maximální výkon dosahuje 2 kW/hod. Výrobek se proto hodí spíše jako doplňkový zdroj tepla například k vyhřátí jedné místnosti. Pokud je místnost v dobře izolované budově, vytopí kamna plochu okolo 32 m2. Ve starších obydlích s velkými úniky tepla tato hodnota klesá i na polovinu. Užitečným doplňkem je dálkové ovládání, pro regulaci intenzity topení.

Obecně je pořizovací cena elektrických kamen nižší, než například u kamen na dřevo, také je ale nutné počítat s nižším výkonem. V rámci této kategorie ale patří kamna Klarstein Lausanne spíše k cenovému nadstandardu.

Celková hmotnost tohoto výrobku činí přibližně 16 kilogramů, což není úplně málo, avšak ve srovnání s jinými typy spalování jde o zlomek váhy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Klarstein
Výkon (kW/hod) 2
Typ paliva Elektřina
Hmotnost (kg) 16
Materiál Kov, sklo
Výška (cm) 56
Šířka (cm) 88
Hloubka (cm) 14
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2) 32
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2) 16
Výměník Ne

Design a funkce

Tento model je zhotovený z plechu a přední strana je skleněná, což dopřává hezký pohled do plamenů, které dokáže přístroj imitovat. Bohužel ale k obrazovému napodobování ohně výrobce nepřidal žádný zvukový efekt. Barevné provedení je pouze černé.

Jde o poměrně tenká elektrická kamna, hloubka je pouze 14 cm, což téměř odpovídá situaci, kdy na stěnu zavěsíte plochý televizor. Šířka pak činí 88 cm a výška 56 cm.

Závěr

Elektrická kamna Klarstein Lausanne se svým designem budou hodit do modernějších příbytků. Výkon 2 KW/hod se využije spíše v menších místnostech, vytopí standardní prostor s výměrou okolo 30 m2 (v zatepleném domě), u starších bytů se hodnota snižuje. Výkon se dá také regulovat, k čemu může sloužit i praktické dálkové ovládání. Kamna jsou vyrobena z plechu a přední strana je skleněná, takže nabízí lesklý povrch, který se téměř podobá televizoru. Tomu odpovídá i tvar konstrukce, kde zejména hloubka je celkem malá (14 cm), takže při zavěšení na stěnu opravdu vyvolává pocit sledování televize. Přístroj dokáže obrázkem napodobovat plameny, avšak zvukový efekt už nenabízí. Provedení je na trhu pouze v černé barvě, hmotnost je přibližně 16 kg.

Pokud sháníte elektrická kamna, ale toužíte po obyčejnější a levnější variantě, můžeme doporučit k přečtení recenzi Ardes 350.

4 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Lausanne

Klarstein Lausanne

4 900 Kč Orientační cena