Menu

Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Čističky vzduchu nad 5000 Kč

Klady

  • Pro velké místnosti
  • Ventilátor i zvlhčovač
  • Integrovaný LCD displej
  • Rozkládá formaldehyd
  • Ovladač + aplikace

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nutno doplňovat vodu
19 800 Kč Orientační cena

Čistička vzduchu Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04 je jedním z nejpokročilejších zařízení na trhu. Zaujme nejen vysokým vzduchovým výkonem, ale také funkcí zvlhčování nebo likvidací formaldehydu.

Základní charakteristiky

Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04 patří mezi nejpokročilejší zařízení na trhu. Bohatá výbava a moderní funkce odpovídají tomu, že spadá do vysoké cenové relace. Díky vysokému vzdušnému výkonu 1 260 m3/hod je ideální i do rozlehlejších bytů a rodinných domů, jde o dostatek k provozu na 116 m². Pokud domácnost obývá alergik, pak výrobce doporučuje její použití v místnosti do 80 m², aby se vzduch přefiltroval alespoň 4krát za hodinu.

Hlučnost čističky vzduchu 61,5 dB patří mezi vyšší, což je pravděpodobně způsobeno integrovaným ventilátorem. Na druhou stranu ale existují i hlučnější modely. Vyzdvihnout musíme atraktivní futuristický design, kterým tato čistička vzduchu vystupuje z řady běžných spotřebičů. To je ostatně pro značku Dyson a její produkty typické. Za negativum považujeme především vysokou pořizovací cenu a fakt, že při používání zvlhčovače je nutné doplňovat vodu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dyson

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + katalytický + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

1 260

Protiprašná účinnost (%)

99,95

Doporučený prostor (m^2)

116

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

80

Minimální hlučnost (dB)

36

Maximální hlučnost (dB)

61,5

Vybavení, funkce a rozměry

Vybavení a funkce této čističky vzduchu hodnotíme velmi kladně. Nabízí totiž technologie, které u konkurence jen tak nenajdete. Je totiž vybavena nejen aktivním uhlíkovým filtrem, který neutralizuje plyny a pachy v domácnosti, ale též filtrem úrovně HEPA H13, který zachytí 99,95 % částic o velikosti od 0,1 mikronu. Nadstandardně u ní ale najdete také katalytický filtr, který dokáže likvidovat formaldehyd.

Plusové body pak čistička získává za funkci zvlhčování vzduchu, kterou oceníte zejména v teplejším počasí. Tato funkce lze samozřejmě i vypnout. Nevýhodou ve spojitosti se zvlhčováním je ale fakt, že je nutné pravidelně doplňovat vodu do nádržky. Ta je však ve srovnání s klasickými zvlhčovači velká a na jedno naplnění vydrží až 36 hodin provozu.

U této čističky sice nenajdete dálkový ovladač, zato ji lze ovládat odkudkoliv přes mobilní aplikaci, čímž rovněž zastiňuje řadu konkurentů. Výhodou je také noční režim nebo automatický režim ve spolupráci s monitoringem vzduchu. Uživatele pak jistě potěší také hloubkové čištění, které stačí pravidelně spouštět a předejdete tvorbě vodního kamene.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

2

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Spotřeba (W)

45

Výška (cm)

92,3

Šířka (cm)

31,2

Hloubka (cm)

31,2

Hmotnost (kg)

8,2

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2024) sklízí čistička vzduchu na oficiálním webu dyson.cz skvělé hodnocení 4,3 hvězdičky z 5, kdy ji doporučuje celkem 83 % uživatelů. Uživatelé si přitom nejčastěji chválí její originální design, možnosti nastavení a širokou funkční výbavu.

Prakticky v sobě pojí tři spotřebiče, tedy čističku vzduchu, ionizátor a zvlhčovač vzduchu. Z recenzí je patrné, že se čistička dokáže postarat o příjemný a zdravý vzduch v domácnosti a že jsou s ní uživatelé velmi spokojení. V rámci negativních ohlasů se nejčastěji objevuje vysoká pořizovací cena.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodu této čističky vzduchu vnímáme v kombinaci filtrů, které zajišťují vysokou efektivitu. Nadstandardně tato čistička dokáže zachytit a zlikvidovat formaldehyd, což jiné modely na trhu příliš často nenabízí. Pojí v sobě navíc i funkci zvlhčování vzduchu, takže především v létě nemusíte používat několik spotřebičů současně, osvěžit vás může i Dyson.

Pozitivně hodnotíme i futuristický design, který ocení především nároční uživatelé, stejně jako možnost ovládat čističku na dálku přes mobilní aplikaci. Negativum je ale vysoká cena a fakt, že je nutné doplňovat vodu pro zvlhčování.

Porovnání s alternativami

Pokud se chcete poohlédnout po alternativě k čističce vzduchu Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04, pak za zvážení stojí také nižší model Dyson Pure Cool TP00, který je až o polovinu levnější. Nabízí také vysoký vzduchový výkon, se kterým se hodí pro použití v místnostech o rozloze do 40 m². Bohužel u tohoto nižšího modelu ale nenajdete zvlhčovač, filtr pro likvidaci škodlivého formaldehydu ani možnost ovládat čističku vzduchu přes mobilní aplikaci.

Pokud netoužíte po futuristickém zařízení, pak je dobrou volbou čistička vzduchu Winix ZERO PRO. Jde o jeden z nejprodávanějších modelů na trhu, který je doporučován pro použití v místnostech až do 120 m².

Závěrečné shrnutí

Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04 představuje nejpokročilejší čističku vzduchu na trhu, která svými parametry zastiňuje většinu konkurence. Vyznačuje se nadstandardním vzduchovým výkonem a vysokou efektivitou, která vystačí na provoz v místnostech o rozloze až 116 m². Najdete v ní kombinaci několika účinných filtrů, díky kterým vzduch zbavuje až 99,95 % mikročástic, ale také plynů, pachů a formaldehydu, což opravdu není obvyklé.

Kladně hodnotíme také integrovaný ventilátor a zvlhčovač vzduchu, který oceníte především v letních měsících. Plusové body od nás tento model získává za futuristický design a možnost ovládání přes mobilní aplikaci. Nevýhodou je ale pochopitelně vysoká cena a fakt, že pro zvlhčování je potřeba doplňovat vodu do nádržky.

19 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04

Dyson Purifier Humidify + Cool Formaldehyde PH04

19 800 Kč Orientační cena