Recenze a test E-shop Tchibo

2. místo

Hodnocení:

89,5 %

Klady:

Možnost vyzkoušení na pobočce

Rychlé vrácení peněz

Zápory:

Méně fotek na postavě

Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
(max. 10)
Hodnocení nákupu a doručení
(max. 10)
Hodnocení vrácení zboží a peněz
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,5 9,2 9,2 89,5 %

Přehlednost webu a responzivita

Vzhledově se e-shop Tchibo drží dobrých standardů, jako je rozcestník v horní části. Ten je bohužel, na rozdíl od řady jiných webů, neukotvený, takže vám při posouvání stránky zmizí. Kromě rozcestníku najdete v horní části také informace o dopravě a členství v klubu Tchibo. Informace o nákupu jsou k dispozici také ve spodní části hlavní strany. Sekce nápovědy je přehledná a nemáme proti ní výhrady, i když je zde samozřejmě vždy prostor pro vylepšení (například doplněním obrázků). Na mobilu pracuje web Tchiba bez problémů, jako jeden z mála e-shopů má tento obchod dokonce mobilní aplikaci, kterou si můžete nákupy ještě usnadnit.

Filtrace oblečení je také bezproblémová a je poměrně specifická, kromě běžné ceny, barvy a velikosti můžete volit například také materiál či vzor. Následně je možné produkty seřadit podle ceny, stáří či hodnocení. Poslední zmíněná pomůcka není pro české e-shopy zcela běžná a je tak na místě vypíchnout, že Tchibo uživatelská hodnocení podporuje. Spolu s průvodcem velikostmi tak jde o další usnadnění nákupu. Kromě průvodce a hodnocení najdete na stránce produktu všechny důležité informace o dodání, vzhledu a údržbě produktu. Oproti některým dalším e-shopům jsou popisky výrazně obsáhlejší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě  Zpravidla ne 67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu  Ne 44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník  Ano 78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu  Bez problému 56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu  Převážně dole, informace o doprave v horní liště
Filtrace  Přehledná, dostatečný počet parametrů
Průvodce velikostmi  Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo 56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Platit můžete v e-shopu Tchibo v podstatě všemi oblíbenými metodami, ať už jde o dobírku, platbu kartou, převod, PayPal nebo PayPal Express. U dopravy můžete opět vybírat mezi doručením domů nebo do kamenné prodejny. V případě doručení na pobočku neplatíte nic, k vám domů dorazí balíček za 59 Kč (jedna z nejnižších částek v testu), popřípadě zdarma, pokud si objednáte zboží dražší než 1 590 Kč, což je naopak jedno z nejvyšších čísel.

My jsme si v rámci testování nechali zboží poslat na pobočku, čímž lze ušetřit nejen poštovné, ale zároveň je možné si oblečení i vyzkoušet a nepadnoucí kusy rovnou v obchodě nechat (stejný princip jako u Zootu či Answearu). Předpokládaná doba doručení byla 2.-3.8. při objednání 30.7. 2018, stejně jako většina e-shopů v testu (s výjimkou H&M) ale Tchibo tuto lhůtu předstihlo a balíček jsme přebírali již 1.8. Na převzetí nám zůstala lhůta 7 dní, což je sice o polovinu méně než například u značky Reserved (14 dní), ale naopak výrazně více, než třeba v Zootu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace  Ne 78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy  Prodejna: zdarma / Domů: 59Kč
Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč]  1 590 1 023,63
Doručení na pobočku  Ano 56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce  Ano 67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení  3-4 dny
Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu]  2 3,00
Lhůta na vyzvednutí  7 dní
Možnosti platby  Dobírka, Převod, PayPal, PayPal Express, Na prodejně
Zvolená platba  Hotově na pobočce 67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

Ze všech testovaných e-shopů jsme v případě obchodu Tchibo dostali peníze v nejkratším čase, a to přímo na místě. Už je vám tedy asi jasné, že zboží můžete vracet v kamenných prodejnách, druhou možností je potom odeslání kurýrní službou, ta už ale není zdarma. Stejně jako drtivá většina e-shopů, i Tchibo vám nechává na rozmyšlenou 30 dní, tedy více než dvojnásobek zákonné lhůty. My jsme oblečení vrátili na pobočce a jak již bylo zmíněno, jako jediný v tomto testu nám obchod vrátil peníze okamžitě. Hned za Tchibem potom najdeme například Zaru nebo Mango, kde stačilo na vrácení peněz počkat do druhého dne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení  Prodejna/Kurýrní službou - poplatek dle hmotnosti
Lhůta na vrácení [počet dní]  30 78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení  Ano 78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení Na pobočce 67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní]  0 7,89

Naše hodnocení a závěr

Stejně jako Lidl, i Tchibo je e-shop, který není zaměřený pouze na oblečení, a na designu stránek je to znát. Vše podstatné se ale na webu dozvíte, a i když může být proklikávání trochu zdlouhavější, nejde o nijak uživatelsky nepohodlné stránky. Doručení zboží je zdarma nebo za poměrně nízké poštovné. Pokud si necháte oblečení doručit na prodejnu, můžete jej na místě rovnou i vyzkoušet, což je nesporná výhoda, kterou se pyšní jen minimum onlinových obchodů. Svou zásilku dostanete velmi rychle, na prodejně byla za dva dny. Vyplacení peněz při vracení zboží proběhlo v hotovosti přímo na prodejně. Stejně jako u většiny známých značek, i v případě Tchiba jsme s průběhem nákupu spokojení a není důvod, proč bychom vám využití těchto stránek neměli vřele doporučit.

Datum:
Produkt: E-shop Tchibo
Hodnocení: 89,5 % 100 % 0 %