Menu

Recenze a test E-shop Zoot

1. místo
89,8 % Celkové hodnocení
 • Lhůta na vrácení 90 dnů
 • Možnost vyzkoušení
 • Vrácení peněz za 21 dnů
 • Krátká lhůta na vyzvednutí zboží
 • 9,1/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 9,5/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 8,0/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 89,8 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Webové stránky e-shopu Zoot působí velmi profesionálním dojmem a nemusíte se bát, že byste se v nich snadno ztratili. Hned na hlavní straně najdete v horní části lištu s kontakty a informacemi o akcích, jako je doprava zdarma. Přímo na očích je také rozcestník, který je v horní části stránky ukotvený i když zrovna scrollujete dolů. To je podle nás jedna z optimálních variant řešení. Nemusíte se díky ní složitě proklikávat k jednotlivým kategoriím, vše máte jako na dlani.

Součástí rozcestníku je i sekce „O ZOOTU“, která obsahuje všechny podstatné informace o nákupu. Ty jsou navíc i ve spodní části stránky, nečeká vás tak žádné zdlouhavé hledání. Zbytek hlavní strany je věnovaný slevovým akcím, novinkám a dalším aktuálním informacím. Není ale příliš dlouhá, a tak vás na rozdíl od některých jiných e-shopů nečeká nekonečné scrollování dolů, například při hledání informací o dopravě.

Je znát, že Zoot patří mezi již zaběhlé e-shopy a stránky tak má opravdu vychytané. Vytknout jim nemůžeme snad nic, dobře fungují i v prohlížeči mobilního telefonu. Pozitivně pokračujeme i u filtrace. Zaškrtávat můžete opravdu dostatek důležitých parametrů, výhodou je, že vám stránka umožní zvolit více parametrů najednou (například více barev), což nebývá úplně samozřejmostí. Filtrovat zboží můžete i podle ceny, zároveň si jej můžete i podle ceny a dalších kritérií seřadit.

Samotná stránka produktu je přehledná, nechybí dostatek fotografií a popis produktu, včetně materiálu, ani informace o předpokládaném termínu doručení. Řídit se můžete také tabulkou velikostí. To je osvědčený model, kterého se drží řada velkých e-shopů. Některé mají navíc i sekci hodnocení, která je běžnější spíše u zahraničních e-shopů, v tuzemsku stále ještě není samozřejmostí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě Někdy ano, někdy ne 67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu Ne 44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník Ano 78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu Bez problému 56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu Informace o nákupu v horní liště a ve spodní části stránky
Filtrace Přehledná, dostatečný počet parametrů
Průvodce velikostmi Tabulka velikostí 56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Při nákupu na Zootu není nutná registrace, a tak se jí nemusíte zdržovat, pokud nestojíte o upozornění na novinky či slevové akce. Možnosti dopravy jsou u tohoto e-shopu opravdu široké, od 1 599 Kč je doprava zdarma, jinak můžete volit mezi dodáním na výdejnu (zdarma) a doručením poštou či dopravní společností za 69 Kč. Platba je možná kartou, převodem, službou PayPal či dobírkou za 39 Kč. Můžete také zaplatit až při převzetí na výdejně, bez poplatku.

My jsme zvolili doručení na pobočku, jehož výhodou je i možnost vyzkoušení. Doprava byla v tomto případě zdarma a předpokládané dodání do druhého dne (zboží jsme objednávali v pondělí 30.7.). Dodací lhůta opravdu odpovídala a zboží jsme měli na výdejně připravené hned 31.7., s možností vyzvednutí do 2.8. Z testovaných e-shopů tak bylo doručení od Zootu nejrychlejší, naopak lhůta na vyzvednutí jedna z nejkratších (například Zara vám balíček uloží až na 15 dní). Při převzetí vám prodejní asistentka nachystá oblečení do kabinky, ze které si k pokladně odnesete už jen ty kousky, které vám padnou. V drtivé většině případů vás tak nečeká nutnost vrácení zboží. Pokud si přece jen nákup rozmyslíte, zboží můžete vrátit do 90 dnů (v tomto případě je Zoot spolu s Lidl Shopem velkorysý, běžná lhůta na vrácení je do 30 dnů).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy Výdejna radosti: zdarma/ PPL, Česká pošta, In Time: 69Kč
Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč] 1 599 1 023,63
Doručení na pobočku Ano 56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce Ano 67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení 1 den
Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu] 1 3,00
Lhůta na vyzvednutí 2 pracovní dny
Možnosti platby Karta, Převod, PayPal, Dobírka (39 Kč), Platba na výdejně
Zvolená platba Hotově na pobočce 67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

K vrácení zboží jsme opět využili kamennou pobočku e-shopu, jako druhá varianta se nabízelo odeslání zdarma poštou, v obou případech vás tak vrácení nebude stát žádné peníze. Na vrácení nepadnoucího oblečení máte 90 dnů, stejně jako v Lidlu, což je trojnásobek lhůty, kterou nabízel zbytek obchodů. Převzetí oblečení proběhlo rychle a bez problémů, vrácení peněz na účet trvalo o něco déle, konkrétně 21 dní. To může být nevýhoda, pokud by vám daná částka měla nějak citelně chybět, většina e-shopů vrátila peníze výrazně rychleji.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení Výdejna/Zdarma poštou
Lhůta na vrácení [počet dní] 90 78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení Ano 78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení Na pobočce 67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní] 21 7,89

Naše hodnocení a závěr

V podstatě jediné, co můžeme e-shopu Zoot vytknout, je delší čekání na peníze při vracení zboží. Jinak byl celý nákup velice přijemná zkušenost, zboží jsme dostali ze všech e-shopů nejrychleji a jako jeden z mála obchodů nabízí Zoot možnost vyzkoušení na místě převzetí. Z obchodů na českém trhu tak patří Zoot k těm nejspolehlivějším, i když ani ostatní e-shopy v si našem testu nevedly špatně a pokud vám nebude stačit nabídka Zootu, jistě si bez problému vyberete i v některém z nich.

Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: E-shop Zoot | Hodnocení: 89,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze E-shop Zoot

E-shop Zoot

1. místo  v porovnání