Menu

Recenze a test E-shop Zoot

1. místo
89,8 % Celkové hodnocení
 • Lhůta na vrácení 90 dnů
 • Možnost vyzkoušení
 • Vrácení peněz za 21 dnů
 • Krátká lhůta na vyzvednutí zboží
 • 9,1/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 9,5/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 8,0/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 89,8 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Webové stránky e-shopu Zoot působí velmi profesionálním dojmem a nemusíte se bát, že byste se v nich snadno ztratili. Hned na hlavní straně najdete v horní části lištu s kontakty a informacemi o akcích, jako je doprava zdarma. Přímo na očích je také rozcestník, který je v horní části stránky ukotvený i když zrovna scrollujete dolů. To je podle nás jedna z optimálních variant řešení. Nemusíte se díky ní složitě proklikávat k jednotlivým kategoriím, vše máte jako na dlani.

Součástí rozcestníku je i sekce „O ZOOTU“, která obsahuje všechny podstatné informace o nákupu. Ty jsou navíc i ve spodní části stránky, nečeká vás tak žádné zdlouhavé hledání. Zbytek hlavní strany je věnovaný slevovým akcím, novinkám a dalším aktuálním informacím. Není ale příliš dlouhá, a tak vás na rozdíl od některých jiných e-shopů nečeká nekonečné scrollování dolů, například při hledání informací o dopravě.

Je znát, že Zoot patří mezi již zaběhlé e-shopy a stránky tak má opravdu vychytané. Vytknout jim nemůžeme snad nic, dobře fungují i v prohlížeči mobilního telefonu. Pozitivně pokračujeme i u filtrace. Zaškrtávat můžete opravdu dostatek důležitých parametrů, výhodou je, že vám stránka umožní zvolit více parametrů najednou (například více barev), což nebývá úplně samozřejmostí. Filtrovat zboží můžete i podle ceny, zároveň si jej můžete i podle ceny a dalších kritérií seřadit.

Samotná stránka produktu je přehledná, nechybí dostatek fotografií a popis produktu, včetně materiálu, ani informace o předpokládaném termínu doručení. Řídit se můžete také tabulkou velikostí. To je osvědčený model, kterého se drží řada velkých e-shopů. Některé mají navíc i sekci hodnocení, která je běžnější spíše u zahraničních e-shopů, v tuzemsku stále ještě není samozřejmostí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě

Někdy ano, někdy ne

67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu

Ne

44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník

Ano

78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu

Bez problému

56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu

Informace o nákupu v horní liště a ve spodní části stránky

Filtrace

Přehledná, dostatečný počet parametrů

Průvodce velikostmi

Tabulka velikostí

56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Zobrazení balení zásilky z eshopu ZOOT

Při nákupu na Zootu není nutná registrace, a tak se jí nemusíte zdržovat, pokud nestojíte o upozornění na novinky či slevové akce. Možnosti dopravy jsou u tohoto e-shopu opravdu široké, od 1 599 Kč je doprava zdarma, jinak můžete volit mezi dodáním na výdejnu (zdarma) a doručením poštou či dopravní společností za 69 Kč. Platba je možná kartou, převodem, službou PayPal či dobírkou za 39 Kč. Můžete také zaplatit až při převzetí na výdejně, bez poplatku.

My jsme zvolili doručení na pobočku, jehož výhodou je i možnost vyzkoušení. Doprava byla v tomto případě zdarma a předpokládané dodání do druhého dne (zboží jsme objednávali v pondělí 30.7.). Dodací lhůta opravdu odpovídala a zboží jsme měli na výdejně připravené hned 31.7., s možností vyzvednutí do 2.8. Z testovaných e-shopů tak bylo doručení od Zootu nejrychlejší, naopak lhůta na vyzvednutí jedna z nejkratších (například Zara vám balíček uloží až na 15 dní). Při převzetí vám prodejní asistentka nachystá oblečení do kabinky, ze které si k pokladně odnesete už jen ty kousky, které vám padnou. V drtivé většině případů vás tak nečeká nutnost vrácení zboží. Pokud si přece jen nákup rozmyslíte, zboží můžete vrátit do 90 dnů (v tomto případě je Zoot spolu s Lidl Shopem velkorysý, běžná lhůta na vrácení je do 30 dnů).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace

Ne

78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy

Výdejna radosti: zdarma/ PPL, Česká pošta, In Time: 69Kč

Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč]

1 599

1 023,63
Doručení na pobočku

Ano

56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce

Ano

67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení

1 den

Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu]

1

3,00
Lhůta na vyzvednutí

2 pracovní dny

Možnosti platby

Karta, Převod, PayPal, Dobírka (39 Kč), Platba na výdejně

Zvolená platba

Hotově na pobočce

67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

K vrácení zboží jsme opět využili kamennou pobočku e-shopu, jako druhá varianta se nabízelo odeslání zdarma poštou, v obou případech vás tak vrácení nebude stát žádné peníze. Na vrácení nepadnoucího oblečení máte 90 dnů, stejně jako v Lidlu, což je trojnásobek lhůty, kterou nabízel zbytek obchodů. Převzetí oblečení proběhlo rychle a bez problémů, vrácení peněz na účet trvalo o něco déle, konkrétně 21 dní. To může být nevýhoda, pokud by vám daná částka měla nějak citelně chybět, většina e-shopů vrátila peníze výrazně rychleji.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení

Výdejna/Zdarma poštou

Lhůta na vrácení [počet dní]

90

78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení

Ano

78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení

Na pobočce

67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní]

21

7,89

Naše hodnocení a závěr

V podstatě jediné, co můžeme e-shopu Zoot vytknout, je delší čekání na peníze při vracení zboží. Jinak byl celý nákup velice přijemná zkušenost, zboží jsme dostali ze všech e-shopů nejrychleji a jako jeden z mála obchodů nabízí Zoot možnost vyzkoušení na místě převzetí. Z obchodů na českém trhu tak patří Zoot k těm nejspolehlivějším, i když ani ostatní e-shopy v si našem testu nevedly špatně a pokud vám nebude stačit nabídka Zootu, jistě si bez problému vyberete i v některém z nich.

Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: E-shop Zoot | Hodnocení: 89,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze E-shop Zoot

E-shop Zoot

1. místo  v porovnání