Menu

Recenze a test E-shop Answear

3. místo
86,1 % Celkové hodnocení
 • Nízká částka na dopravu zdarma
 • Možnost vyzkoušení na pobočce
 • Pobočky pouze v Praze a v Brně
 • 9,2/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 8,3/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 8,4/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 86,1 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Drobný problém se vstupem do e-shopu Answear můžete zaznamenat už na začátku. Pokud si název tohoto e-shopu zadáte do vyhledávače a následně kliknete na první nabízený odkaz (reklamu), zjistíte, že stránka údajně neexistuje. Naštěstí je pod touto zprávou hned odkaz na hlavní stranu obchodu, která už funkční je.

Stejně jako například Zoot, i Answear má všechny nejpodstatnější informace v horní části stránky a rozcestník je na ukotvené liště. Jednoduše řečeno, i když se budete po stránce posouvat dolů, hlavní nabídka vám bude stále k dispozici a nemusíte se k ní vracet navrch stránky.

Pro detailnější informace o nákupu je třeba sjet až na konec stránky (cesta není naštěstí příliš dlouhá, jako například u Manga), kde se dostanete ke všemu, co potřebujete o nákupu vědět. I samotná nápověda je poměrně přehledná a snadno se v ní orientuje, což nebylo v testu zcela samozřejmostí.

Samotné hledání produktu vám e-shop velmi usnadňuje, filtrace je totiž poměrně detailní. Kromě běžných kritérií, jako je cena, barva a velikost, můžete volit také střih nebo značku. Menší nevýhodou je, že se po každém zvoleném parametru stránka automaticky zaktualizuje, což může být lehce obtěžující, zejména pokud jich vybíráte více.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě

Zpravidla ano

67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu

Ano, dvě fotografie

44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník

Ano

78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu

Horší filtrace

56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu

Informace o doprave v horní liště, obchodní podmínky ve spodní části

Filtrace

Přehledná, dostatečný počet parametrů, ovšem každý se volí zvlášť

Průvodce velikostmi

Tabulka velikostí

56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Zobrazení balení zásilky z eshopu Answear

Při nákupu v e-shopu Answear můžete vybírat mezi doručením pomocí přepravní společnosti a vyzvednutím na pobočce. Ty jsou ovšem zatím jen v Brně a v Praze, většina zákazníků tak pravděpodobně využije doručení domů. Doprava je zdarma už u objednávek nad 700 Kč, což byla v našem testu nejnižší nutná částka (s výjimkou Zalanda, kde je doprava zcela zdarma). Platit můžete kartou, převodem či na dobírku. My jsme využili možnosti vyzvednout si zboží na pobočce v Brně, kde je zároveň k dispozici zkušební kabinka. Předpokládaná doba doručení byla 72 hodin (při objednání 30.7.), oblečení bylo připravené 1.8., Answear se tedy držel stejného termínu, jako většina e-shopů v našem testu.

Na vyzvednutí zboží na pobočce máte 5 dní, což je spíše kratší doba, například v Zaře nebo Reservedu na vás balíček počká i dva týdny. Na druhou stranu Zoot má lhůtu ještě kratší, na vyzvednutí jsme měli tři dny. Obchodu bychom vytkli jednu drobnost, zboží bylo při převzetí extrémně zmačkané. To může být samozřejmě do jisté míry způsobené typem materiálu, značně to ale znesnadňuje zkoušení, to potom stále vyžaduje značnou dávku představivosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace

Ne

78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy

DPD, Česká pošta: 70 Kč / Osobní odběr Praha a Brno: zdarma

Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč]

700

1 023,63
Doručení na pobočku

Ano (Praha, Brno)

56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce

Ano (Praha, Brno)

67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení

Do 3 dnů

Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu]

2

3,00
Lhůta na vyzvednutí

5 pracovních dní

Možnosti platby

Dobírka, Karta, Převod

Zvolená platba

Hotově na pobočce

67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

Na vrácení zboží bez udání důvodů vám e-shop Answear nechává 30 dní. Zákon vám garantuje 14denní lhůtu, většina e-shopů ale vychází zákazníkům vstříc a tuto lhůtu prodlužují na 30, některé i 90 dnů (například Zoot). Vrátit zboží můžete třemi způsoby – pro registrované zákazníky, jejichž zboží přesáhlo hodnotu 700 Kč se nabízí bezplatné vrácení pomocí kurýra, zákazníci bez registrace (nebo s levnějším nákupem) mohou volit mezi doručením na vlastní náklady nebo odnesením na pobočku (Praha, Brno).

My jsme vybrali třetí variantu a zboží jsme odnesli na brněnskou pobočku e-shopu. Tam bylo bez problémů přijato a peníze jsme měli zpět za osm dní. Některé e-shopy si poradily s vrácením peněz do jednoho nebo dvou dnů, ale výjimkou nebylo ani čekání cca 20 dní, nejde tedy o nejhorší výkon.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení

Výdejna/Bezplatně DPD (pro přihlášené uživatele s nákupem nad 700 Kč)/Na vlastní náklady

Lhůta na vrácení [počet dní]

30

78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení

Ano

78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení

Na pobočce

67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní]

8

7,89

Naše hodnocení a závěr

Answear patří k oblíbeným prodejcům zahraničních značek a není se čemu divit. Web e-shopu je přehledný, nákup snadný a pokud bydlíte v Brně nebo v Praze, můžete si zboží i vyzvednout a vyzkoušet na jedné z poboček tohoto obchodu. Nepadnoucí oblečení zde můžete rovnou nechat, zároveň jde na stejném místě i vrátit. Oblečení dodal obchod poměrně rychle, stejně jako většina testovaných e-shopů. S vracením peněz patřil k pomalejším, lhůta osm dní ale stále není nijak dramaticky dlouhá. Pokud vás tedy tento obchod zaujal svojí nabídkou, můžeme vám nákup bez obav doporučit a až na drobnosti, jako je například zmačkané oblečení, nemáme k e-shopu žádné negativní připomínky.

Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: E-shop Answear | Hodnocení: 86,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze E-shop Answear

E-shop Answear

3. místo  v porovnání