E-shop Reserved | Recenze a test e-shopů | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test E-shop Reserved

4. místo
86,0 % Celkové hodnocení
 • Lhůta na vyzvednutí 14 dní
 • Vrácení kurýrní službou zdarma
 • Není možnost zkoušení na pobočce
 • 9,2/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 7,9/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 9,0/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 86,0 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Stejně jako například Zoot, Mango a řada dalších e-shopů, i Reserved na hlavní stránce sází na bílé pozadí, velké fotografie a lištu s rozcestníkem, která je ukotvená a přístup k ní tak máte během brouzdání po stránce neustále. K hlavní stránce neodmyslitelně patří informace o novinkách, slevách a akcích. Zběhlejší uživatelé už tuší, že ve spodní části nesmí chybět také informace o nákupu, nápověda a další užitečné odkazy.

Co se nápovědy týče, v případě e-shopu Reserved pravděpodobně už není moc co vylepšovat. Nejen, že je obsáhlá a podle našeho názoru také přehledná, ale na rozdíl od nápovědy u většiny e-shopů obsahuje i obrázky, které často člověka navedou mnohem efektivněji než psaný postup.

Když se dostanete k samotným produktům, na stránce kategorie máte vždy přístup ke dvěma náhledovým obrázkům a filtraci v horní části. Kromě základu ve formě barvy, velikosti a ceny můžete zboží filtrovat i podle charakteristiky, například tedy podle délky rukávů. Nejde o nejobsáhlejší filtraci, stále je ale oproti některým konkurentům napřed. Produkty lze následně seřadit podle ceny či data přidání. To je poměrně běžné, ale ne zcela samozřejmé.

Na stránce konkrétního produktu kladně hodnotíme možnost zjištění dostupnosti v kamenné prodejně. Naopak zde trochu postrádáme popis produktu, některé e-shopy vám přiblíží střih, materiál či způsob, jakým oblečení sedne na postavu. U tohoto se dočkáte jen materiálového složení. Nechybí ovšem tabulka velikostí ani informace o možnostech doručení a vrácení, to nejpodstatnější tedy postrádat nebudete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě

Zpravidla ano

67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu

Ano, dvě fotografie

44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník

Ano

78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu

Bez problému

56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu

Konec stránky

Filtrace

Přehledná, dostatečný počet parametrů

Průvodce velikostmi

Tabulka velikostí

56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Zobrazení balení zásilky z eshopu Reserved

Reserved je jedním z mála e-shopů, které k nákupu vyžadují registraci. Ta je výhodná zejména při častějších nákupech, pokud ovšem chcete tento e-shop využít jednorázově, může vám registrace připadat jako zbytečné zdržování. Nabídka dopravy je vcelku běžná, pokud jde o tento typ obchodu. Volit můžete z doručení přepravní společností (119 Kč) nebo doručení na prodejnu (zdarma). Pro objednávky nad 950 Kč jsou potom obě možnosti dopravy zadarmo. V našem srovnání jde o jednu z nižších hranic, například Zara vám nabídne dopravu zdarma až od objednávek ve výši 1 400 Kč.

My jsme objednávali zboží přímo na prodejnu (30.7.2018), avízovaný termín doručení byl mezi 2-4 pracovními dny. Většina e-shopů doručila balíčky do 1.8., Reserved se lehce zdržel a zboží bylo k vyzvednutí od 3.8. Stále ale nejde o nejhorší výsledek, e-shopu H&M trvalo doručení celých 10 dní. Na druhou stranu potěší doba, po kterou na vás balíček na prodejně počká. Na vyzvednutí zboží máte 14 dní, což je hned po Zaře (15 dní) nejdelší lhůta v našem srovnání. Pokud často nestíháte s vyzvedáváním zásilek, bude se vám tento benefit určitě hodit.

Pokud jde o placení, vybírat můžete z metody PayU (kartou) a PayPal. Na dobírku v tomto případě nakupovat nelze, ačkoliv ji většina konkurenčních obchodů umožňuje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace

Ano

78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy

Prodejna: zdarma / Kurýrní služba: 119 Kč

Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč]

950

1 023,63
Doručení na pobočku

Ano

56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce

Ne

67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení

2-4 pracovní dny

Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu]

4

3,00
Lhůta na vyzvednutí

14 dní

Možnosti platby

PayU (platba převodem nebo kartou), PayPal

Zvolená platba

Kartou

67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

Stejně jako například Zara nebo Mango, i Reserved umožňuje vrácení nevyhovujícího zboží v kamenné prodejně. Druhou možností je potom bezplatné odeslání kurýrní službou, v obou případech vás tak vrácení zboží nic nestojí. Lhůta na vrácení je klasických 30 dní (ze zákona máte nárok na 14 dní, většina obchodů tuto lhůtu ale minimálně zdvojnásobuje). My jsme jako nejrychlejší možnost zvolili vrácení oblečení přímo v obchodě, na peníze jsme potom čekali dva dny. To je stále ještě jeden z nejlepších výkonů, hned po Zaře a Mangu, které peníze vrátily druhý den.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení

Prodejna/Zdarma kurýrní službou

Lhůta na vrácení [počet dní]

30

78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení

Ano

78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení

Na pobočce

67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní]

2

7,89

Naše hodnocení a závěr

Ve většině ohledů podal e-shop Reserved v našem testu velmi dobrý výkon. Jsou sice obchody, které byly například s dodáním rychlejší, za nejlepšími hodnotami ale nijak výrazně nezaostává, a tak vám jeho využití můžeme bez obav doporučit. Zboží dodal za čtyři dny, na jeho vyzvednutí nám nechal až dva týdny. Nabízí bezplatné vrácení zboží včetně odběr kurýrem, peníze za vratky jsme dostali za dva dny, což je stále ještě velmi dobrý výkon. Nevýhodou oproti některým konkurentům samozřejmě zůstává nemožnost vyzkoušet zboží na místě. Kromě tohoto stále ještě ne příliš běžného prvku jsme ale nezaznamenali při našem nákupu žádné zásadní nedostatky nebo nepříjemnosti.

Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: E-shop Reserved | Hodnocení: 86,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze E-shop Reserved

E-shop Reserved

4. místo  v porovnání