Menu

Recenze a test E-shop Mango

7. místo
80,4 % Celkové hodnocení
 • Fotografie z více úhlů v náhledu
 • Lhůta na vyzvednutí 15 dní
 • Doručení jen na některé pobočky
 • Některé zboží nelze vrátit na pobočce
 • 8,7/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 7,6/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 8,1/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 80,4 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Orientaci na webu e-shopu Mango usnadňuje jednoduchý rozcestník v ukotvené liště v horní části stránky. Nejdůležitější informace o nákupu jsou k nalezení ve spodní části hlavní stránky, což je poměrně běžné řešení. Dá se k nim dostat také skrze ikonku označující osobní účet, to ale nemusí být na první pohled jasné a může vás tak čekat dlouhé scrollování. Zbytek hlavní strany je věnovaný hlavně novinkám, popřípadě slevovým akcím. Design je poměrně jednoduchý, s bílým pozadím a velkým využitím fotografií, jak je u moderních e-shopů běžné. Informace o nákupu jsou napsané přehledně a obsáhle a my v tomto směru nemáme co vytknout. Součástí jsou také například tipy na péči o prádlo nebo průvodce velikostmi.

Fotografie produktů jsou nafocené přímo na postavě, při hledání toho pravého pro vás navíc můžete rovnou prohlížet více fotek, aniž byste museli hned otevírat samostatnou stránku produktu. Filtry jsou u e-shopu Mango umístěné nalevo, u řady e-shopů je najdeme spíše v horní části. Filtrovat můžete podle základních parametrů, tedy barvy, velikosti a ceny. Ovšem po zvolení každého parametru se stránka ihned zaktualizuje a posune nahoru, což není zcela ideální. Cenu můžete volit posuvníkem, ovšem od částky okolo 1 500 Kč už se čísla překrývají a vlastně tak nevidíte, co vybíráte. Používání filtrace potom není příliš pohodlné při prohlížení na mobilním telefonu. Řadit produkty můžete podle ceny, některé e-shopy mívají řazení i podle stáří produktu a dalších parametrů.

Na stránce samotného produktu se snadno dozvíte vše, co potřebujete. Je zde dostatek fotografií, informace o doručení a vrácení, poradce pro výběr velikosti i popis produktu. Některé obchody si více vyhrály například s popisky, pro nákup je ale podle nás toto řešení zcela dostatečné. Chválíme informaci o dostupnosti v obchodu, která může přijít vhod.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě Zpravidla ano 67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu Ano, více fotografií 44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník Ano 78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu Horší filtrace 56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu Pod ikonkou uživatele a ve spodní částí (často dlouhé scrollování)
Filtrace Každý parametr se volí zvlášť, u filtrování podle ceny se čísla překrývají
Průvodce velikostmi Kalkulačka (včetně postavy a věku) 56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

E-shop Mango nabízí klasické možnosti dopravy a platby. Doručit zboží si můžete nechat na prodejnu (zdarma) nebo domů (za 150/295/495 Kč podle typu dopravy), doručení na adresu je zdarma od objednávky nad 950 Kč, což je jedna z nižších hodnot v našem porovnávacím testu, často e-shopy požadují minimální částku okolo 1 000 – 1 600 Kč. Platit můžete kartou, formou PayPal nebo dobírkou. V našem případě probíhalo doručení zboží přepravní společností, jelikož Mango nedoručuje na všechny své pobočky (stav v době objednání – 30.7.2018). V případě doručení na prodejnu by lhůta na vyzvednutí zboží byla 15 dní, tedy stejná jako u Zary a zároveň nejdelší v testu. Platba kartou proběhla přes běžnou bezpečnostní bránu a jako předpokládanou dobu doručení e-shop udával 4-5 pracovních dní. Balíček jsme dostali 1.8. spolu s většinou dalších, objednaných od konkurence.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy Prodejna: zdarma / Standardní doručení: 150 Kč / Express: 295 Kč / Urgentní: 495 Kč
Minimální částka pro dopravu zdarma [Kč] 950 1 023,63
Doručení na pobočku Ano 56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce Ne 67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení 4-5 pracovních dní
Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu] 2 3,00
Lhůta na vyzvednutí 15 dní
Možnosti platby Karta, Paypal, Dobírka
Zvolená platba Kartou 67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

Stejně jako řada dalších e-shopů, i Mango je k uživatelům vstřícné a zákonnou lhůtu 14 dní na vrácení zboží prodlužuje na 30 dní (u některých obchodů, např. Lidl nebo Zoot, se potom setkáte se lhůtou až 90 dní). Zboží můžete odnést do obchodu Mango, nebo jej odeslat na vlastní náklady. Nevýhodou je, že vrácení na prodejnu není možné u všech kolekcí, záleží tedy na konkrétním zakoupeném produktu. My jsme využili bezplatné vrácení na prodejnu, které proběhlo zcela bez komplikací a peníze jsme měli zpět na účtu hned druhý den. S výjimkou e-shopu Tchibo jde o nejrychlejší vrácení peněz (spolu se Zarou), naopak řada e-shopů s vrácením peněz čekala i několik týdnů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení Prodejna (s výjimkou některých kolekcí)/Na vlastní náklady
Lhůta na vrácení [počet dní] 30 78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení Ano (s výjimkou některých kolekcí) 78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení Na pobočce 67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní] 1 7,89

Naše hodnocení a závěr

Celkově můžeme nákup v e-shopu Mango doporučit, při našem testování jsme nenarazili na žádný zásadní problém. Malinkou výtku máme snad jen k filtraci na webových stránkách, která by mohla být o něco pohodlnější. Co se ale samotného nákupu týče, dodání trvalo jen dva dny, stejně tak vrácení peněz. Oblečení si na pobočce bohužel vyzkoušet nemůžete, můžete jej ovšem v kamenné prodejně vrátit. Problém nastane pouze v případě některých kolekcí, u kterých není možné vrácení na prodejně a budete je tak muset případně odeslat na vlastní náklady.

| Datum: | Produkt: E-shop Mango | Hodnocení: 80,4 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze E-shop Mango

E-shop Mango

7. místo  v porovnání