Recenze Hyundai WS 2303 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hyundai WS 2303

92,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Bez barometru

Klady

  • Přehledný animovaný displej
  • Funkce odložení budíku

Zápory

  • Menší dosah venkovního čidla
  • Absence baterie
900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice Hyundai WS 2303 patří k modelům bez barometru a na rozdíl od většiny konkurenčních modelů je napájená ze sítě, bez baterií. To do jisté míry limituje možnosti jejího umístění. Připojení k čidlu je ale stále bezdrátové, jako u většiny modelů na trhu v době srovnání (říjen 2023). Dočkáte se základního dosahu 30 m a průměrně velkého, barevného LCD displeje. Z čidel nechybí teploměr a měřič vlhkosti, nedočkáte se méně obvyklého srážkoměru nebo měřiče větru.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ne

Měřič větru

Ne

Druh displeje

LCD

Podsvícení displeje

Ano

Úhlopříčka displeje (cm)

10.7

Dosah venkovního čidla (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkce

Model Hyundai vám předá informace nejen o počasí, ale také o fázích Měsíce, datu a času. Na rozdíl od konkurence neuvádí například pocitovou teplotu nebo čas východu a západu slunce. Nepostrádá funkci budíku, která je u meteostanic poměrně obvyklá, v tomto případě má navíc tlačítko Snooze k odložení budíku. Nedočkáte se ale žádných extra pokročilých funkcí, například propojení s mobilní aplikací.

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ne

Východ a západ slunce

Ne

Fáze měsíce

Ano

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ne

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Indikátor slabé baterie

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Jako hlavní výhodu zmiňovali uživatelé této meteostanice přehledný displej. Jsou také spokojení s poměrem ceny a kvality a s jednoduchostí nastavení. Jako nevýhodu uvádějí absenci baterie, to znamená, že při výpadku proudu nemá meteostanice zálohu a je potřeba ji znovu nastavit. Další recenze si můžete přečíst na stránce Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou meteostanice Hyundai je rozhodně její barevný animovaný displej. Zobrazuje také slušnou porci informací, od počasí po fáze Měsíce. Nevýhodou je především absence baterie a také kratší dosah venkovního čidla.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevyhovuje bezbateriové provedení meteostanice, mohl by se vám lépe hodit jen o trochu dražší model Sencor SWS 5600. S meteostanicí Hyundai má téměř stejné parametry, včetně dosahu čidla, není ale vázaný na napájení ze sítě. Na druhou stranu postrádá zobrazení fází Měsíce.

Závěr

Meteostanice Hyundai WS 2303 zaujme barevným displejem s předpovědí počasí, nabídne také budík, který nebývá samozřejmostí. Mezi uživateli je oblíbená, chválí nejen přehlednost a snadnost instalace, ale i poměr ceny a výkonu. Slabší stránkou je kratší dosah venkovního čidla a absence baterie, kvůli které se nastavení meteostanice při výpadku proudu vymaže. Alternativou na baterie s velmi podobnými parametry může být meteostanice Sencor SWS 5600.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hyundai WS 2303 | Hodnocení: 92,0 %
Eliška má dlouholeté zkušenosti se srovnáváním spotřebičů do domácnosti i menších přístrojů. Problematice meteostanic velmi dobře rozumí a své znalosti stále doplňuje za pomoci odborných českých i zahraničních zdrojů. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jak meteostanice fungují a co od nich můžete požadovat, to vše bez složitého technického žargonu. Na starosti má také řadu dalších zajímavých témat, většinou jde o velké domácí spotřebiče, ale věnuje se také například výběru dalekohledů nebo stanů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hyundai WS 2303

Hyundai WS 2303

900 Kč Orientační cena