Menu

Recenze a srovnání Spartan Formule Super X125

Doporučujeme Při nákupu v kategorii koloběžek pro děti

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Nízká cena
  • Lehká konstrukce
  • Koloběžku lze složit
  • Menší nosnost
  • Rychlejší opotřebení materiálu
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Spartan Formule Super X125 je určena dětem. Napovídá tomu nejen její design, ale také její rozměry. O těch budeme mluvit v druhém odstavci této recenze. Konstrukce je velmi lehká, je totiž vyrobena z hliníku. A sami uživatelé na internetu chválí účinnost brzdy, která je v tomto případě nášlapná a umístěná na zadním kolečku. Výrobek bohužel nedisponuje stojánkem, o který byste mohli koloběžku opřít. Na druhou stranu ji lze však velmi snadno skládat a nebude problém ji kdekoli doma umístit nebo někam přepravit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Spartan
Stojánek Ne
Materiál rámu Hliník
Brzdy Nášlapná
Možnost dokoupit náhradní díly Neuvedeno
Lze složit Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak již zmínka o hliníkové konstrukci v předchozím odstavci napověděla, máme čest s velmi lehkým modelem. Dva kilogramy nebudou překážkou ani pro odrostlejší děti, které si tak samy dokážou koloběžku vzít a vyrazit s ní ven. Souvisí s tím také lehce snížená nosnost, 70 kg by však mělo malým dětem i tak bohatě stačit. Řídítka lze nastavit  na výšku 73 až 82 cm. Délka nášlapu je 31 cm a i zde tedy vidíme, že jde o dětský produkt. Minimální věk doporučovaný výrobcem jsou v tomto případě tři roky.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 2
Nosnost (kg) 70
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) Neuvedeno
Výška řídítek (cm) 73 - 83
Šířka řídítek (cm) 32
Délka koloběžky (cm) Neuvedeno
Délka nášlapu (cm) 35
Výška nášlapu (cm) 7,5
Velikost kol (přední / zadní) 4,9" / 4,9"

Hodnocení dalších uživatelů

Rodiče, kteří svým potomkům tuto koloběžku již zakoupili, si chválí především její nízkou hmotnost a pro děti atraktivním design. Zmiňují také účinné brzdy a kvalitní provedení, díky kterému by koloběžka měla vydržet i občas ne úplně šetrné dětské zacházení.

Naše hodnocení a závěr

Tato koloběžka Spartan je opravdu tím nejzákladnějším, co můžete svým dětem pořídit. Řídítka lze nastavit podle potřeby, brzdí se nášlapnou brzdou na zadním kole. Potěší nízkou hmotností a možností skládání, díky čemuž bude jednoduché s tímto výrobkem jakkoli manipulovat. Nemá stojánek a její rozměry včetně nosnosti jsou značně omezené. To je způsobeno tím, že jde o cenově dostupný výrobek. Chcete-li od koloběžky přeci jen něco víc, zvažte například další dětskou variantu – Brother Mistral.

800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Spartan Formule Super X125

Spartan Formule Super X125

800 Kč Orientační cena