Recenze a srovnání Spartan Formule Super X125

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Koloběžky pro děti

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Nízká cena

Lehká konstrukce

Koloběžku lze složit

Zápory:

Menší nosnost

650 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Spartan Formule Super X125 je určena dětem. Napovídá tomu nejen její design, ale také její rozměry. O těch budeme mluvit v druhém odstavci této recenze. Konstrukce je velmi lehká, je totiž vyrobena z hliníku. A sami uživatelé na internetu chválí účinnost brzdy, která je v tomto případě nášlapná a umístěná na zadním kolečku. Výrobek bohužel nedisponuje stojánkem, o který byste mohli koloběžku opřít. Na druhou stranu ji lze však velmi snadno skládat a nebude problém ji kdekoli doma umístit nebo někam přepravit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Spartan
Stojánek  Ne
Materiál rámu  Hliník
Brzdy  Nášlapná
Lze složit  Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak již zmínka o hliníkové konstrukci v předchozím odstavci napověděla, máme čest s velmi lehkým modelem. Dva kilogramy nebudou překážkou ani pro odrostlejší děti, které si tak samy dokážou koloběžku vzít a vyrazit s ní ven. Souvisí s tím také lehce snížená nosnost, 70 kg by však mělo malým dětem i tak bohatě stačit. Řídítka lze nastavit  na výšku 73 až 82 cm. Délka nášlapu je 31 cm a i zde tedy vidíme, že jde o dětský produkt. Minimální věk doporučovaný výrobcem jsou v tomto případě tři roky.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  2
Nosnost (kg)  70
Minimální / doporučená výška jezdce (cm)  Neuvedeno
Výška řidítek (cm) 73-83
Šířka řidítek (cm) 32
Délka nášlapu (cm)  35
Výška nášlapu (cm)  7,5
Velikost kol (přední / zadní) 4.9" / 4.9!

Hodnocení dalších uživatelů

Rodiče, kteří svým potomkům tuto koloběžku již zakoupili, si chválí především její nízkou hmotnost a pro děti atraktivním design. Zmiňují také účinné brzdy a kvalitní provedení, díky kterému by koloběžka měla vydržet i občas ne úplně šetrné dětské zacházení.

Naše hodnocení a závěr

Tato koloběžka Spartan je opravdu tím nejzákladnějším, co můžete svým dětem pořídit. Řídítka lze nastavit podle potřeby, brzdí se nášlapnou brzdou na zadním kole. Potěší nízkou hmotností a možností skládání, díky čemuž bude jednoduché s tímto výrobkem jakkoli manipulovat. Nemá stojánek a její rozměry včetně nosnosti jsou značně omezené. To je způsobeno tím, že jde o cenově dostupný výrobek. Chcete-li od koloběžky přeci jen něco víc, zvažte například další dětskou variantu – Brother Mistral

Další recenze

Kompletní porovnání