Recenze a porovnání Spartan Formule Super X125 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Spartan Formule Super X125

74,2 % Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Koloběžky pro děti

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Lehká konstrukce
  • Koloběžku lze složit

Zápory

  • Menší nosnost
  • Rychlejší opotřebení materiálu
900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Koloběžka Spartan Formule Super X125 je určena dětem. Napovídá tomu nejen její design, ale také její rozměry. O těch budeme mluvit v druhém odstavci této recenze. Konstrukce je velmi lehká, je totiž vyrobena z hliníku. A sami uživatelé na internetu chválí účinnost brzdy, která je v tomto případě nášlapná a umístěná na zadním kolečku. Výrobek bohužel nedisponuje stojánkem, o který byste mohli koloběžku opřít. Na druhou stranu ji lze však velmi snadno skládat a nebude problém ji kdekoli doma umístit nebo někam přepravit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Spartan

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášlapná

Lze složit

Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak již zmínka o hliníkové konstrukci v předchozím odstavci napověděla, máme čest s velmi lehkým modelem. Dva kilogramy nebudou překážkou ani pro odrostlejší děti, které si tak samy dokážou koloběžku vzít a vyrazit s ní ven. Souvisí s tím také lehce snížená nosnost, 70 kg by však mělo malým dětem i tak bohatě stačit. Řídítka lze nastavit  na výšku 73 až 82 cm. Délka nášlapu je 31 cm a i zde tedy vidíme, že jde o dětský produkt. Minimální věk doporučovaný výrobcem jsou v tomto případě tři roky.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

2

Nosnost (kg)

70

Výška řídítek (cm)

73-83

Šířka řídítek (cm)

32

Délka nášlapu (cm)

35

Výška nášlapu (cm)

7,5

Velikost kol (přední / zadní)

4,9" / 4,9"

Hodnocení dalších uživatelů

Rodiče, kteří svým potomkům tuto koloběžku již zakoupili, si chválí především její nízkou hmotnost a pro děti atraktivním design. Zmiňují také účinné brzdy a kvalitní provedení, díky kterému by koloběžka měla vydržet i občas ne úplně šetrné dětské zacházení.

Naše hodnocení a závěr

Tato koloběžka Spartan je opravdu tím nejzákladnějším, co můžete svým dětem pořídit. Řídítka lze nastavit podle potřeby, brzdí se nášlapnou brzdou na zadním kole. Potěší nízkou hmotností a možností skládání, díky čemuž bude jednoduché s tímto výrobkem jakkoli manipulovat. Nemá stojánek a její rozměry včetně nosnosti jsou značně omezené. To je způsobeno tím, že jde o cenově dostupný výrobek. Chcete-li od koloběžky přeci jen něco víc, zvažte například další dětskou variantu – Brother Mistral.

900 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Spartan Formule Super X125 | Hodnocení: 74,2 %
Karolína Šerá je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Spartan Formule Super X125

Spartan Formule Super X125

900 Kč Orientační cena