Menu

Recenze a srovnání Spartan Girl

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Koloběžky pro děti

Klady

  • Lehká
  • Nízká cena
  • Skládací konstrukce

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Nemá stojánek
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tato cenově dostupná koloběžka značky Spartan je určená pro děti. Rám je tvořen z hliníku, což je velmi lehký materiál. Koloběžka má nášlapnou brzdu na zadním kole, jak tomu u podobných modelů nejčastěji bývá. Brzdí se tedy nohou. Tento model je skládací, v době psaní recenze (březen 2021) se jednalo o méně obvyklou variantu. Skládací konstrukce je však velmi užitečná při cestování nebo uskladnění koloběžky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Spartan

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášlapná

Lze složit

Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak je tomu u hliníkových koloběžek zvykem, dočkáte se zde nízké hmotnosti. Ta činí 2,7 kg. Dětem by se tak s koloběžkou mělo dobře manipulovat. Nosnost dosahuje obvyklých 70 kg. Na koloběžce se tedy můžou svézt i dospělí uživatelé, pokud svou vahou nepřekročí nosnost. Výrobcem uváděná minimální výška jezdce je 110 cm, věkově je přitom Spartan Girl vhodná pro děti od tří let.

Výška řídítek je nastavitelná v rozmezí od 63 do 82 cm. Ostatní rozměry najdete níže v tabulce. Výrobce bohužel neuvádí výšku nášlapu, která je důležitá zejména pro použití v nerovném terénu, aby se nášlapná deska nezadrhávala. Kola koloběžky jsou z gumového materiálu absorbujícího nerovnosti. Jejich velikost činí necelých 5″.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

2,7

Nosnost (kg)

70

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

110

Výška řídítek (cm)

63-82

Šířka řídítek (cm)

35

Délka koloběžky (cm)

66

Délka nášlapu (cm)

30

Velikost kol (přední / zadní)

4,9" / 4,9"

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si na tomto modelu chválí především kvalitní konstrukci i přes nižší cenu. Podle recenzí je koloběžka také lehká. Uživatelé dále oceňují skládací mechanismus, kde se však mohou viklat řídítka.

Naše hodnocení a závěr

Tuto koloběžku značky Spartan bychom pro její design doporučili spíše dívkám, dominují na ní barvy, jako je růžová a bílá. Svými vlastnostmi však nezaostává ani za chlapeckými či unisex modely. Mezi její přednosti patří skládací konstrukce, nastavitelná výška řídítek a lehký výrobní materiál. Brzda je v nášlapném provedení.

Na této dětské koloběžce však nenajdete stojánek a jistým negativem je také její nosnost. Ta dosahuje pouhých 70 kg. Pokud sháníte dětskou koloběžku s vyšší nosností, přečtěte si recenzi na Yedoo Wzoom New.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Spartan Girl | Hodnocení: Dobré
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Spartan Girl

Spartan Girl

1 000 Kč Orientační cena