Menu

Recenze a srovnání ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

78,1 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Střední kufry

Klady

  • Záruka 10 let
  • Kombinační i TSA zámek
  • Dvojitá kolečka
  • Cena versus vlastnosti

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
  • Chybí jmenovka
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L je středně velký kufr o objemu 60 litrů. Tak velké kufry se hodí na klasickou týdenní, popřípadě dvoutýdenní dovolenou, nebo na kratší cesty pro dvě osoby. Rozměry kufru najdete níže v tabulce. V případě tohoto modelu se jedná o skořepinový kufr vyrobený z polykarbonátu. Tento materiál nabídne nižší hmotnost než například méně kvalitní ABS, zároveň ale vyšší pružnost a odolnost proti tlaku.

Hmotnost kufru činí 3,6 kg, což je v době srovnání (červenec 2022) v kategorii lepší průměr. Co je ale nadstandardně dobré, je neuvěřitelná 10letá záruka, kterou výrobce na kufr poskytuje. U skořepinových kufrů se jedná o dlouholetou garanci nezávadnosti, standardem je doba okolo 5 let.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Rock

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

67

Šířka (cm)

46

Hloubka (cm)

26

Hmotnost (kg)

3,3

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Z hlediska vybavení si kufr značky Rock vede na svou cenovou kategorii velmi dobře. Za běžné vybavení považujeme rukojeť s aretací a kombinační zámek, kterým je možné uzamknout jezdce zipů ke stěně kufru tak, aby se nedal otevřít. Velkým benefitem je poté TSA otvor, se kterým se nemusíte bát ani letů do zemí dále od nás. Tento otvor totiž využije letištní kontrola k tomu, aby mohla zkontrolovat obsah kufr, a samotný kufr přitom nemusela otvírat násilím.

Kufr Jackson M stojí na čtyřech kolečkách, která jsou navíc dvojitá pro zvýšení odolnosti. Najdete na něm madla z horní a boční strany pro lehčí manipulaci. Bohužel mu chybí užitečné vybavení, jako je jmenovka nebo expandér, který je u skořepinových kufrů poměrně obvyklou součástí a umožňuje navýšení jejich objemu.

Vnitřní uspořádání

Kufr se po otevření rozdělí na poloviny. V jedné z nich najdete kompresní popruhy na uchycení veškerého obsahu a malou kapsičku na ty nejmenší nezbytnosti. Druhá polovina je celá uzavíratelná přepážkou na zip. Na této přepážce je potom další kapsa na drobnosti, jako je například kosmetika a podobně. Toto vnitřní uspořádání je u skořepinových kufrů naprosto standardní a nijak nevybočuje z běžného normálu.

Klady a zápory

Za hlavní přednosti tohoto kufru považujeme jeho přijatelnou cenu vzhledem ke všem vlastnostem. Kufr sice postrádá expandér nebo jmenovku, neschází mu ale bohaté vnitřní uspořádání typické pro tvrdé kufry, kombinační i TSA zámek nebo 4 dvojitá kolečka. V jejich případě ale myslete na to, že kufr sám neustojí na místě, například v hromadné dopravě jej tak budete muset držet, pokud ho nepoložíte na zem. Nadstandardní je u tohoto kufru značky Rock jeho záruka, výrobce na něj poskytuje záruční lhůtu až 10 let.

Porovnání s alternativami

Jako vhodná alternativa se v kategorii nabízí SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties. Zatímco kufr Rock Jackson je svým designem určen spíše mužům nebo jako unisex model, kufr SuitSuit svým designem v pastelových barvách cílí spíše na oblíbenost u žen. Má podobné vlastnosti jako oba typy zámků, hmotnost nebo výrobní materiál, je ale víc propracovanější, čemuž také odpovídá jeho cena i uživatelské recenze. Pokud sháníte palubní kufr v podobné cenové relaci, mohl by se vám líbit textilní Travelite CrossLITE 4W S 39l. Ten má ale výrazně kratší záruční dobu.

Závěr

Kufr ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L je 60litrový skořepinový kufr vyrobený z polykarbonátu, který nabídne skvělé vlastnosti za přijatelnou cenu. Ve střední velikostní třídě má průměrnou hmotnost, pro tvrdé kufry je zase typické jeho vnitřní uspořádání. Potěší ale 4 dvojitými kolečky či přítomností TSA i kombinačního zámku, který je ne vždy u kufrů součástí. Největším benefitem je jeho záruka, kterou výrobce udává až na dlouhých 10 let. Z cenově přijatelných skořepinových kufrů velikosti M můžeme jako alternativu doporučit SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta, který je o něco lehčí, nemá ale TSA otvor.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L | Hodnocení: 78,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

ROCK Jackson TR-0180/3-M PC 60 L

2 700 Kč Orientační cena