Menu

Recenze a srovnání Travelite CrossLITE 4W S 39l

84,2 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • TSA zámek
  • Dvojitá kolečka
  • Bohatá vnitřní výbava

Zápory

  • Pouze dvouletá záruka
  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
2 500 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Hledáte-li menší cestovní kufr za přijatelnou cenu, můžeme vám doporučit model CrossLITE 4W S o objemu 39 l od značky Travelite, která má na trhu široké zastoupení. Tento kufr je vyroben z polyesteru, jedná se tedy o textilní kufr, takže je potřeba počítat s obecně nižší odolností a bude potřeba jej chránit před deštěm nebo při cestování, pokud jej nebudete mít po celou dobu u sebe. Rozměry kufru najdete níže v tabulce, odpovídají požadavkům většiny leteckých linek na palubní zavazadlo.

Výrobcem poskytovaná záruka dosahuje dvou let, což je v době srovnání (srpen 2021) naprostý základ, některé společnosti nabízejí i delší lhůtu. Spíše ale u skořepinových kufrů. Ačkoli je kufr textilní, není jeho hmotnost 2,6 kg nejnižší v našem výběru, ale spíše průměrná. Textilní kufry však obecně bývají spíše lehčí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2,6

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kufru značky Travelite nechybí žádné základní vybavení a poskytne i něco navíc. Chybí mu sice expandér, který je u textilních modelů poměrně obvyklý a umožňuje zvýšení objemu kufru, na poli bezpečnosti má ale CrossLITE 4W S plnou výbavu. Kombinační zámek je řešen trojmístným číselným kódem a nechybí zde ani TSA otvor, který přijde vhod v zahraničí při letištních kontrolách. Pohodlné a snadné manipulaci přispěje výsuvná rukojeť s aretací a také s pohodlným madlem. Rukojeť je vyrobena z lehkého hliníku.

Kufr stojí na čtyřech dvojitých kolečkách, která jsou plně otočná. Na rozdíl od modelů se dvěma kolečky ale nebude tento kufr při zastavení stát na místě a například v hromadné dopravě hrozí, že odjede z místa. Je proto nutné jej držet. Z hlediska vybavení má kufr jednu méně obvyklou vymoženost – na zadní straně je opatřen širokým popruhem, díky kterému jej můžete nasunout na rukojeť většího kufru a zjednodušit si tak přepravu zavazadel.

Travelite CrossLITE 4W S 39l popruh k nasunutí na další kufr

Vnitřní uspořádání

Kufr Travelite svým vnitřním uspořádáním příjemně překvapí všechny, kteří milují organizaci. Proto přijde vhod nejen na služebních cestách. Pod výklopným víkem najdete jednu velkou přihrádku například na oblečení a jiné nezbytnosti, která je opatřena zapínacími fixačními popruhy. Obsah kufru by díky nim měl zůstat na svém místě. Ve víku je potom z vnitřní strany menší kapsa vhodná pro uložení košilí. Je úzká, uzavíratelná a nacházejí se v ní kompresní popruhy, což zajistí, že se košile nepomačkají.

Víko je snad největší zajímavostí tohoto kufru z hlediska vybavení; ačkoli se tak nejeví, poskytuje mnoho prostoru pro vaše věci. Z vnitřní strany na přihrádce pro košile najdete ještě malou kapsu na drobnosti. Zvenčí kufru se potom dostanete do výklopné kapsy, uvnitř které se nachází přihrádka na 15,6″ notebook a menší tablet. A nakonec, na této kapse najdete ještě jednu menší kapsu na drobnosti. S orientací v této spoustě kapes a přihrádek vám pomohou obrázky níže.

Travelite CrossLITE 4W S 39l vnitřní uspořádáníTravelite CrossLITE 4W S 39l přední kapsa

 

 

Klady a zápory

Mezi hlavní výhody tohoto kufru jsme zařadili přítomnost TSA zámku, díky kterému by měl kufr zvládnout případně letištní kontroly bez újmy. Potěšující jsou také dvojitá kolečka, která poskytnou vyšší stabilitu. Vzhledem k tomu, že ale Travelite CrossLITE 4W S 39l stojí na čtyřech kolečkách, bude mít problémy stát na místě například v hromadné dopravě a bude nutné jej zajistit proti nežádoucímu pohybu.

Benefitem kufru je také jeho bohaté vnitřní uspořádání, kde najdete mnoho kapes a přihrádek jak na libovolný obsah, tak i speciálně na košile, notebook či tablet. Kufr ale není opatřen expandérem, proto na zpáteční cestě nebude možné navýšit jeho objem. Za negativum považujeme pouze dvouletou záruku, což je nutný základ a jiní výrobci poskytují i mnohem delší lhůtu.

Závěr

Tento textilní kufr značky Travelite se vám může stát skvělým pomocníkem při služebních cestách. Má bohaté vnitřní vybavení, kde nechybí kapsa na košile, notebook i tablet. Samozřejmě jej můžete využít na jakékoli kratší cesty, potěší totiž přijatelnou cenou, ale stále skvělými parametry. Nechybí mu kombinační ani TSA zámek, výsuvná rukojeť a dvojitá kolečka.

Díky speciálnímu popruhu na zadní straně jej můžete umístit na větší kufr a usnadnit si tak cestování. Hmotnost dosahuje průměrných 2,6 kg, dvouletá záruka už je ale spíše nižší hodnota a u jiných kufrů můžete najít záruku delší. Tu poskytuje výrobce například na skořepinový model Travelite Motion S 37l.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Travelite CrossLITE 4W S 39l | Hodnocení: 84,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite CrossLITE 4W S 39l

Travelite CrossLITE 4W S 39l

2 500 Kč Orientační cena