Menu

Recenze a srovnání Travelite Motion S 37l

83,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • TSA zámek
  • Nízká hmotnost
  • Bohaté vnitřní členění

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
2 600 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Travelite Motion S je palubní kufr o objemu 37 litrů. Z toho důvodu se hodí na krátké výlety nebo služební cesty. Jeho rozměry najdete níže v tabulce, měly by však odpovídat požadavkům většině aerolinek na palubní zavazadla. Jedná se o tvrdý, skořepinový kufr, jehož výrobním materiálem je polypropylen. Ten se vyznačuje extrémně nízkou hmotností, naproti tomu ale i pružností a odolností. Nízká hmotnost je také jednou z kladných vlastností kufru, váží pouhé 2 kilogramy. Motion S si vede poměrně dobře i na poli výrobcem poskytované záruky, ta dosahuje tří let, což je v době psaní recenze (srpen 2021) lepší standard.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Z hlediska vybavení tomuto kufru nemáme v podstatě co vytknout. Chybí mu sice expandér, ten je ale u menších kufrů spíše raritou a jen tak na něj nenarazíte. Čím se Motion S může pyšnit, jsou čtyři dvojitá kolečka, navíc otočná o 360°, manipulace s kufrem by tak měla být hračka. Jen na místě kufr neustojí a budete jej muset zabezpečit proti ujetí, a to například v hromadné dopravě.

Samozřejmostí je i výsuvná rukojeť s možností aretace, která je navíc opatřena pohodlným madlem. Kufr se dokáže postarat i o bezpečnost obsahu – má kombinační zámek na trojmístný číselný kód a také TSA otvor pro usnadnění letištních kontrol v některých zámořských destinacích.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání tohoto kufru se hodí pro ty, kteří se vyžívají v organizaci svých věcí. V jedné polovině kufru najdete kompresní popruhy na fixaci oděvů, aby nedošlo k jejich pomačkání. Druhá polovina nabídne zipem uzavíratelnou přihrádku, na níž je umístěna menší kapsa na drobnosti. Ještě jedna menší přihrádka se poté nachází mezi oběma polovinami kufru.

Travelite Motion S vnitřní uspořádání

 

Klady a zápory

Za přednosti tohoto modelu považujeme TSA zámek, který by měl být jedním z hlavních parametrů, na které budete při výběru kufru dbát. Umožňuje totiž letištní kontrole například v USA nebo Japonsku otevřít kufr, aniž by jej poškodila. benefitem je také nízká hmotnost, ačkoli je kufr pevný, váží pouhé 2 kilogramy, což je u skořepinových kufrů méně obvyklé. Je to díky tomu, že je vyroben z lehkého, ale odolného polypropylenu.

Dále nás na kufru zaujalo jeho bohatší vnitřní vybavení, které se hodí nejen pro organizované jedince. K dispozici máte prostor na oblečení s fixačními popruhy, velkou uzavíratelnou kapsu například na kosmetiku a dvě menší přihrádky na drobnosti. Dvojitá kolečka jsou také benefitem, ale vzhledem k tomu, že jsou čtyři, jej budete muset zajistit proti pohybu, aby neujel z místa. Nedostatkem kufru je absence expandéru, což je ale u malých pevných kufrů poměrně obvyklé.

Závěr

Sháníte-li skořepinový kufr skvělého poměru ceny ku výkonu, můžeme zcela jistě doporučit Travelite Motion S 37l. Svými rozměry by měl být u většiny aerolinek akceptován jako palubní zavazadlo. Má výsuvnou rukojeť, čtyři dvojitá a plně otočná kolečka a bohaté vnitřní uspořádání. Zámek je na trojitý číselný kód a navíc zde najdete i TSA otvor. Potěší nízkou hmotností, ačkoli je pevný, váží pouze 2 kg. Chybí mu expandér, ale to je u malých pevných kufrů poměrně běžné. Pokud požadujete o něco propracovanější kufr a nevadí vám si připlatit, doporučujeme Titan X2 4w S 40l, který má například nepromokavý zip.

 

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Travelite Motion S 37l | Hodnocení: 83,7 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Motion S 37l

Travelite Motion S 37l

2 600 Kč Orientační cena