Menu

Recenze a srovnání Titan X2 4w S 40l

92,8 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • TSA zámek
  • Dvojitá kolečka
  • Voděodolný zip

Zápory

  • Nemá expandér
  • Vyšší cena
  • Neustojí na místě
3 300 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Titan X2 4w S je menší kufr o objemu 40 litrů. Svými rozměry 55x39x20 cm se hodí jako palubní zavazadlo u většiny aerolinek a přijde vhod na kratší pobyty nebo služební cesty. Jeho výrobním materiálem je polykarbonát, který se pyšní vlastnostmi jako nízká hmotnost, ale naproti tomu vysoká odolnost a pružnost. Aby byl obsah kufru chráněn co nejvíce, nabídne tento model navíc i nepromokavý zip. Výrobce na něj poskytuje záruku tři roky, což je v době srovnání (srpen 2021) lepší základ.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2,3

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

U tohoto kufru musíte oželet expandér. Z cesty se tedy budete muset vrátit se stejným objemem věcí jako na počátku, nic víc se vám dovnitř nevejde. U palubních kufrů se však nejedná o nedostatek, ale o standard. Z vybavení naopak potěší čtyřmi dvojitými kolečky, která jsou plně otočná, zajistí tedy dobrou ovladatelnost. Na místě ale na rozdíl od modelů s dvěma kolečky kufr neustojí, v takovém případě jej budete muset držet, aby neujel.

Za benefit považujeme i rukojeť s možností aretace, která je navíc z lehkého hliníku a má na sobě pohodlné madlo. Podíváme-li se na bezpečnost, kromě kombinačního zámku na čtyřmístný kód zde najdeme i TSA zámek, který se hodí v některých destinacích při letištní kontrole.

Vnitřní uspořádání

Kufr X2 4w S se uvnitř dělí na dvě poloviny. V jedné máte k dispozici kompresní popruhy, jimiž můžete zajistit například oděvy, a chránit je tak proti pomačkání. Druhá strana je oddělena zipem uzavíratelnou přepážkou, na níž je umístěna také uzavíratelná kapsa určená různým nezbytnostem.

Titan X2 4w S 40l vnitřní uspořádání

Klady a zápory

Za hlavní klady tohoto modelu považujeme přítomnost TSA zámku, díky kterému jej bude možné otevřít při letištní kontrole, a to bez poškození. Vhod přijdou také čtyři dvojitá kolečka poskytující dobrou manipulaci a odolnost. V neposlední řadě chválíme voděodolný zip, spolu s kvalitním a pevným materiálem kufru zajistí, že obsah kufru zůstane v suchu.

Co modelu značky Titan vytýkáme, je snad jen jeho vyšší cena oproti jiným modelům, za kvalitu se ale vyplatí si připlatit. Také zde nenajdete expandér, s čímž je vhodné počítat. U palubních kufrů se ale nejedná o výrazný nedostatek, nemá jej většina podobných modelů na trhu. Počítejte i s tím, že kufr neustojí na místě, má totiž čtyři kolečka. V hromadné dopravě jej tak budete muset zajistit.

Závěr

Tento palubní kufr se hodí na služební cesty nebo kratší výlety. Je odolný, potěší pevným a kvalitním materiálem a nepromokavým zipem. Nechybí mu kombinační ani TSA zámek pro bezproblémovou letištní kontrolu. Z klasické výbavy kufrů mu nic neschází, rukojeť je výsuvná s možností aretace a na kufru najdete čtyři dvojitá kolečka. Váží 2,3 kg, jedná se o lepší průměr u skořepinových kufrů. Dostanete na něj záruku tři roky, což je spíše nadstandard. Kufru chybí expandér a jeho nedostatkem budiž kromě toho jen vyšší cena. Sháníte-li cenově dostupnější model, může se vám hodit Travelite CrossLITE 4W S 39l.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Titan X2 4w S 40l | Hodnocení: 92,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan X2 4w S 40l

Titan X2 4w S 40l

3 300 Kč Orientační cena