Menu

Recenze a srovnání Titan Looping L

93,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Propracované vnitřní uspořádání
  • Nepropustný zip
  • Prodloužená záruka na 3 roky
  • Přihrádka na košile

Zápory

  • Vyšší cena
  • Madlo není gelové
3 900 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Kufr Titan Looping se designem drží moderního trendu metalických povrchů. Je vyrobený z odolného polypropylenu a za kvalitu ručí výrobce prodlouženou zárukou na 3 roky. Na skořepinový kufr je i poměrně lehký, hmotností se drží pod 4 kg. Najdou se ale látkové kufry, které jej v tomto ohledu ještě překonávají. Stejně jako většina skořepinových kufrů, ani tento model není vybavený expandérem, rozměry uvedené v tabulce jsou tak stabilní a kapacitu kufru nelze navýšit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

3,5

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Nepostradatelnou výbavou kufru Looping jsou prvky určené k manipulaci, v tomto případě 4 kolečka, teleskopická rukojeť a boční madlo. S touto sestavou se setkáte u většiny kufrů. Kolečka jsou dvojitá, což zaručuje hladší pojezd kufru, a nevyčnívají příliš do stran, není tak velké riziko jejich poškození. Drobným pozitivem je sladění barvy koleček s barvou kufru. Obě madla jsou standardní, pogumovaná, některé konkurenční modely mají např. madlo gelové pro komfortnější používání, to se ale tohoto kufru netýká.

Z bezpečnostní výbavy stojí za zmínku kombinační a TSA zámek, obojí dnes najdete u většiny zavazadel určených k odbavení, bez TSA zámku byste totiž mohli mít problém při bezpečnostní kontrole v některých zemích. Doplňkovým prvkem je také pogumovaný zip odolný vůči vodě, ani při vydatnějším dešti se tak nemusíte bát, že by vám do kufru zatékalo.

Vnitřní uspořádání

Způsob otevírání, tedy rozevření na dvě poloviny, je pro skořepinové kufry typický a ani model Looping není v tomto případě výjimkou. Co už úplně samozřejmé není, jsou dvě textilní přepážky a dvě sady stahovacích popruhů. Častěji se setkáte s textilní přepážkou na jedné straně a popruhy na straně druhé, v tomto případě můžete libovolně využívat obě poloviny kufru a vše zůstane bezpečně zafixované. Uvnitř najdete také několik kapes k lepšímu uspořádání a dokonce samostatnou přihrádku na košile, tu není u kufrů běžné.

Klady a zápory

Na skořepinový model je kufr Looping poměrně lehký, pozitivem je také odolnost materiálu, potvrzená prodlouženou zárukou. Silnou stránkou je i systém vnitřního uspořádání, který vám umožní vše uložit přehledně a bezpečně. Oceňujeme také nepromokavý zip. Nevýhodou je pochopitelně vyšší cena, jinak ke kufru větší výtky nemáme. Ocenili bychom snad jen gelové madlo, které by zvýšilo komfort manipulace.

Porovnání s alternativami

Pokud vám tento model vyhovuje v podstatě po všech stránkách, ale ocenili byste trochu jiný design, podívejte se na recenzi kufru Travelite Air Base L. Ten má stejné rozměry i hmotnost a velmi podobné vnitřní uspořádání. Postrádá sice přihrádku na košile, na druhou stranu se někomu může více zamlouvat svým designem nebo povrchovou úpravou odolnou vůči škrábancům.

O něco levnější a lehčí variantou je potom kufr Travelite Skaii 4w L. Jeho výhodou je kromě nižší hmotnosti také přítomnost expandéru, vzhledově je ale o třídu níže a nemá ani prodlouženou záruku, ne každému navíc vyhovují textilní zavazadla.

Závěr

Skořepinový kufr Titan Looping L můžeme doporučit uživatelům, kteří si potrpí na hezký design, vysokou odolnost a přehledné vnitřní uspořádání. Manipulace s kufrem bude dostatečně pohodlná, ačkoliv takové gelové madlo by ji pozvedlo ještě na další úroveň. Hmotnost 3,5 kg není na skořepinové zavazadlo nijak vysoká, spíše naopak. Kufru nechybí klasická výbava ve formě koleček, madel a kombinačního a TSA zámku, navíc má také speciální pogumovaný zip, díky kterému do něj nebude zatékat. Uvnitř najdete také přihrádku na košile, která není u konkurence obvyklá.

Pokud vám vyhovují parametry tohoto kufru, ale zajímalo by vás i nějaké jiné designové provedení, podívejte se také na recenzi modelu Travelite Air Base L, který je kromě vzhledu s kufrem Titan takřka totožný.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Titan Looping L | Hodnocení: 93,1 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Looping L

Titan Looping L

3 900 Kč Orientační cena