Menu

Nejlepší LCD do auta 2024: Srovnání podle recenzí a testů

Aktualizováno:
Autor:
Kateřina Šichová

Chcete vytvořit svým spolucestujícím v automobilu kvalitní multimediální zážitek? Potom si do vozu pořiďte LCD displej neboli monitor. Obrazovku, na které budete schopni přehrávat nejrůznější videa, poslouchat skrze ni hudbu a zobrazovat libovolný obsah.

LCD displej do auta pochopitelně není primárně určen pro řidiče. Ten se během jízdy musí věnovat řízení. Je však ideálním doplňkem pro spolujezdce v rámci dlouhých cest. S pomocí monitoru ve voze jednoduše zabavíte děti na hodně dlouhou dobu.

Pokud vybíráte nové LCD do automobilu, začtěte se do tohoto článku. Tento stručný návod vás seznámí s touto tematikou, představí vám důležité parametry těchto výrobků a navede správným směrem. Článek Jak vybrat LCD do auta se stane vaší praktickou nápovědou.


Nejlepší LCD do auta dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 Zatím nehodnoceno 4 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 10 %
Počet recenzí: 1
3 600 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 Zatím nehodnoceno 2 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 Zatím nehodnoceno 5 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 90 %
Počet recenzí: 1
800 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 Zatím nehodnoceno 1 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 97 %
Počet recenzí: 3
2 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 Zatím nehodnoceno 4 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 Zatím nehodnoceno 2 900 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 Zatím nehodnoceno 2 000 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat LCD do auta

Před nákupem nového LCD monitoru do auta vás nejprve seznámíme s možnými variantami uchycení. Každý má trochu jiné požadavky a chce tuto zobrazovací plochu nabídnout daným spolucestujícím ve vozidle. Následovat bude představení velikostí displeje. S tím pochopitelně souvisí i konkrétní rozlišení.

Při výběru LCD byste měli zvažovat i dostupné rozhraní. Na mysli máme především vstupy a výstupy pro připojení ostatních prvků. Jestliže nechcete mít problémy s přehráváním videí, zaměřte se také na podporovaná média. To znamená soubory, které lze prostřednictvím daného zařízení přehrát.

Vhod vám bezpochyby přijde i nabízené příslušenství rozšiřující použitelnost tohoto LCD doplňku. Nakonec padne zmínka o pořizovacích cenách LCD displejů do auta.

Způsob uchycení

LCD do auta nebo chcete-li CD a DVD přehrávač s displejem. Pokud se rozhodnete rozšířit váš interiér vozu o tento přínosný doplněk, nabízí se vám spousta možností. A tou první je určitě volba konkrétního umístění. LCD byste měli situovat tak, aby na něj viděly osoby, které na něj vidět mají. Řidiče v tomto směru opomeneme, protože ten se musí věnovat řízení. I z toho důvodu se nabízí tyto verze uchycení.

 • LCD na strop auta – Varianta, která umožní dívat se na monitor všem cestujícím sedícím vzadu. A to proto, že tyto typy LCD se obvykle montují doprostřed automobilu z pohledu šířky. Umístěny jsou mezi předními sedačkami tak, aby na něj viděli všichni, kdo sedí vzadu. Jeden displej poslouží více lidem najednou. Na druhou stranu, všichni musí koukat na to samé. LCD na strop auta je vyklápěcí, takže když se na monitor nikdo nekouká, je přiklopen ke stropu a téměř vůbec nenarušuje prostředí interiéru.
 • LCD na opěrku sedadla – Druhý nejpoužívanější způsob uchycení, kdy je LCD přehrávač přichycen a zadní část předních sedadel v oblasti opěrky. Díky tomu má cestující na zadní sedačce displej přímo před očima. Lidé si obvykle pořizující LCD na obě přední opěrky. Tím sice vzrostou celkové náklady, na druhou stranu každý se může dívat na to, co chce. Nehledě k tomu, že k takto vzdálené obrazovce před obličejem lze bez problému připojit sluchátka a přehrávaným obsahem nikdo neruší zbývající osádku automobilu.

Na trhu můžete pochopitelně narazit ještě na další způsoby uchycení LCD do auta. Jde však o méně časté a používané varianty. Jednou z možností jsou modely situované na palubní desku. Ty jsou méně aplikované proto, že by rozptylovaly řidiče. Výjimkou dokonce není malé provedení na sluneční clonu u spolujezdce nebo do zpětného zrcátka řidiče.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv uchycení LCD do auta, počítejte s tím, že součástí takového zařízení bude i přívodní napájecí kabel, který bude třeba do vozu instalovat. Mnohdy je to prováděno odborně tak, že není nic vidět. Při připojení LCD panelu přes konektor v autě je potřeba počítat také s tím, že si tento přístroj ukousne trošku z kapacity autobaterie. Nemělo by jít však o nic výrazného, pokud například nenecháte panel zbytečně svítit například přes noc.

Velikost displeje a rozlišení

Když už víte, kam ve voze umístíte jeden nebo více LCD displejů pro přehrávání multimediálního obsahu, přichází na řadu volba jeho velikosti. Velikost displeje je prezentována v palcích. K tomuto parametru je částečně vhodné přihlížet i podle toho, kde bude obrazovka umístěna. Z čím větší vzdálenosti na ni budou cestující ve voze pohlížet, tím by měla být větší. Nejčastěji se setkáte s LCD do auta o velikosti 7 palců. Výjimkou však nejsou ani menší displeje, které se hodí spíše na onu sluneční clonu. Zároveň si můžete dopřávat i daleko větší podívané, protože LCD do auta mohou mít 10 až 12,1 palců. Pokud byste podobný typ zařízení volili do velkých vozů, jakými jsou dodávky pro přepravu osob nebo autobusy, lze sáhnout po variantách s velikostí displeje 15,6 palce.

S rozměrností LCD obrazovky pochopitelně souvisí i rozlišení takového displeje. To prezentuje počet bodů neboli pixelů obrazovky. Čím větší bude rozlišení displeje, tím jemnějšího a ostřejšího se vám dostane obrazu. Zároveň platí, že s rostoucí úhlopříčkou by mělo úměrně růst samotné rozlišení. U běžných LCD do auta narazíte nejčastěji na rozlišení 800×480 až 1024×600 pixelů. U dražších modelů si můžete dopřávat i větších rozlišení 1280×720 až 1920×1080 pixelů, což je takzvané FullHD rozlišení.

Rozhraní

Současné LCD přehrávače do auta nemusí primárně sloužit pouze k přehrávání CD a DVD, jak by si mohl, kdo myslet. Dnes jsou na trhu daleko modernější zařízení, která vám umožní přehrát multimédia uložená na jiném nosiči nebo vám umožní propojit LCD s ostatními typy přístrojů. Právě proto byste měli přihlížet také k typu rozhraní, jakým taková obrazovka bude disponovat. Mezi ty nejpraktičtější typy patří následující.

 • USB konektor
 • HDMI
 • 3,5mm sluchátkový výstup
 • Koaxiální audio výstup
 • AV vstup
 • SCART

Poslední jmenované nachází uplatnění spíše u větších LCD přehrávačů určených pro dodávky převážející více osob a autobusy.

Podporovaná média

V závislosti na tom, jakému typu LCD do auta dáte přednost se domůžete také toho, co všechno vám zařízení bez problému přehraje. Nejčastěji jsou prodávány CD a DVD přehrávače. I u nich si však hlídejte podporovaná média, která můžete vložit do tohoto kompaktního přístroje. Mohou to být následující odnože:

 • CD-R/RW
 • DVD+R DL
 • DVD+R/RW
 • DVD-R DL
 • DVD-R/RW
 • DVD-R/-RW

Ať už budete libovolná multimédia přehrávat z CD, DVD, paměťové karty či připojeného externího zařízení, vždy si hlídejte dostatečnou výbavu podporovaných video a audio formátů. Mezi ty nejčastější se řadí tyto:

 • MP3
 • JPEG
 • MPEG1
 • MPEG2
 • MPEG4
 • AVI
 • MKV
 • MOV
 • MP4
 • XviD

Příslušenství

K zakoupenému LCD do auta můžete pochopitelně získat i bohaté příslušenství, popřípadě si jej pořídíte zvlášť. Mezi nejpoužívanější a nejpraktičtější patří tyto komponenty:

 • Propojovací kabely odlišného typu, s jejichž pomocí můžete připojit další multimediální zařízení, notebooky, tablety, mobilní telefony a podobně.
 • Napájecí kabely s koncovkou určenou pro automobilové zapalování.
 • Dálkové ovládání.
 • V sadě s LCD displejem do auta mohou být dodány jedny nebo dvoje sluchátka pro okamžité použití v autě.
 • Přenosná taška je často u LCD přehrávačů, u kterých můžete pohodlně odejmout displej a přenést je. To se hodí v okamžiku, kdy toto zařízení nechcete nechat kompletně uložené ve vozidle.
 • Různé typy držáků pro odlišné způsoby uchycení.
 • Přídavné baterie pro použití mimo vozidlo.

Cena

Každý majitel dopravního prostředku má trochu jiné nároky na LCD displej v automobilu. I kvůli tomu se výrobci snaží uspokojit všechny potenciální zákazníky a nabízí LCD přehrávače v poměrně širokém cenovém rozpětí. Na tento typ sortimentu se zaměřuje velká spousta výrobců, mezi které patří Hadex, Horizon melody, Macrom, Stualarm, Xtrons, Denver, Gogen, LENCO, Sencor a další.

Cena do 2 000 Kč

Pokud sháníte to nejlevnější na trhu, počítejte s investicí kolem 2 000 Kč. Obvykle půjde o LCD displeje, které nenabízí mnoho způsobů uchycení ve vozidle a povětšinou je budete muset umístit na palubní desku. Za tuto cenu jsou nabízeny i varianty ve zpětném zrcátku řidiče. Připravit se musíte na omezenější možnosti přehrávání a připojení jakýchkoliv externích zařízení.

Cena od 2 000 Kč do 10 000 Kč

Jestliže se chcete domoci dostatečného výběru tohoto sortimentu, investujte do LCD obrazovky více peněz. V této cenové skupině máte možnost volit jak mezi LCD přehrávači uchycenými na stropě, tak těmi situovanými na přední opěradla. K dispozici jsou panely o velikosti 7 až 10 palců s dostatečným rozlišením. Spolehnout se můžete na podporu mnohých formátů, takže problémy nebudete mít s přehráváním žádného videa a audia.

Cena od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Nároční zákazníci určitě budou vědět, kam sáhnout. Kdo si připlatí, dostane značkovou kvalitu, displej o minimální velikosti 10,1 palce a vyšší, včetně vysokého rozlišení a záruky kvalitního obrazu. Součástí takových LCD do auta jsou dálkové ovladače, kompletní montážní sady, přenosné tašky na LCD displeje a jiné příslušenství. K těmto zařízením připojíte v podstatě cokoliv.

Cena nad 20 000 Kč

Ti, kdo potřebují LCD do dodávky pro přepravu více osob nebo autobusu, zainvestují do většího displeje s úhlopříčkou až 15,6 palce. Ten bude vybaven nejrůznějšími vstupy a výstupy, takže bude kompatibilní v podstatě s čímkoliv. Cena takových panelů může s přehledem překračovat hranici 40 000 Kč.

Kateřina Šichová

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.6 z 17 hlasů

Další oblíbené testy a recenze