Recenze a porovnání CPA Halo 11

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Mobily pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Velká tlačítka a dostatečné rozestupy mezi nimi

Vybavenost funkcemi

Zápory:

Horší výdrž baterie

900 Kč
orientační cena

Základní parametry

CPA Halo 11 je model jako dělaný pro seniory nebo velmi nenáročné uživatele, kteří očekávají od telefonu pouze základní funkce a spoléhají spíše na jeho spolehlivost a odolnost.

Telefon disponuje displejem o úhlopříčce 2,4 palce a rozlišením 220 x 176 pixelů, což znamená slušné zobrazovací vlastnosti a poměrně dobrou čitelnost. Co se týká konstrukce na první pohled vás na telefonu zaujme především klávesnice, která nabízí velká tlačítka s dostatečnými rozestupy i pro méně šikovné jedince. Hmotnost 85 gramů by také neměla znamenat výraznější problémy i pro méně zdatné uživatele a telefon by měli vydržet v ruce i dlouhou dobu.

Technické parametry

Telefon disponuje baterií o kapacitě 900 mAh, což je poměrně běžná hodnota u mobilů podobného zaměření a v praxi znamená spíše podprůměrnou výdrž v pohotovostním režimu 240 hodin. Praktickým bonusem v ohledu napájení je pak nabíjecí stojánek, který odstraňuje problémy s titěrným zapojováním napájecího kabelu. Z pohledu funkcí telefon také nabízí poměrně slušnou nabídku a můžete se tak těšit například na FM rádio, MP3 přehrávač nebo svítilnu. Telefon je vybaven také fotoaparátem s menším rozlišením 0,3 Mpx, který dokáže pořídit snímky v základní kvalitě a SOS tlačítkem, které v případě nouze po stisknutí zavolá pomoc na díky lokalizační schopnosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)  85
Kapacita akumulátoru  900
Úhlopříčka (v palcích ")  2,4
Rozlišení displeje  220x176
Fotoaparát  Ano
SOS tlačítko  Ano

Závěr

Celkově telefon hodnotíme pro účely starších lidí nebo uživatelů s malými nároky velice kladně. Místo v našem výběru si vydobyl především díky praktické stavbě a velmi kvalitní klávesnici. Za jeho dominantu lze považovat také slušné vybavení funkcemi.

Další recenze

Kompletní porovnání