Recenze mobilu CPA Halo 11 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání CPA Halo 11

Klady a zápory

Klady

  • Velká tlačítka s velkými rozestupy
  • Kompaktní rozměry
  • GPRS

Zápory

  • Slabší baterie v kategorii
  • Špatný fotoaparát
  • Není Dual SIM
900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

CPA Halo 11 je model jako dělaný pro seniory nebo velmi nenáročné uživatele, kteří očekávají od telefonu pouze základní funkce a spoléhají spíše na jeho spolehlivost a odolnost.

Telefon disponuje displejem o úhlopříčce 2,4 palce a rozlišením 220 x 176 pixelů, což znamená slušné zobrazovací vlastnosti a poměrně dobrou čitelnost. Co se týká konstrukce na první pohled vás na telefonu zaujme především klávesnice, která nabízí velká tlačítka s dostatečnými rozestupy i pro méně šikovné jedince. Hmotnost 85 gramů by také neměla znamenat výraznější problémy i pro méně zdatné uživatele a telefon by měli vydržet v ruce i dlouhou dobu.

Technické parametry

Telefon disponuje baterií o kapacitě 900 mAh, což je poměrně běžná hodnota u mobilů podobného zaměření a v praxi znamená spíše podprůměrnou výdrž v pohotovostním režimu 240 hodin. Praktickým bonusem v ohledu napájení je pak nabíjecí stojánek, který odstraňuje problémy s titěrným zapojováním napájecího kabelu. Z pohledu funkcí telefon také nabízí poměrně slušnou nabídku a můžete se tak těšit například na FM rádio, MP3 přehrávač nebo svítilnu. Telefon je vybaven také fotoaparátem s menším rozlišením 0,3 MPx, který dokáže pořídit snímky ve zcela základní kvalitě a SOS tlačítkem, které v případě nouze po stisknutí zavolá pomoc na místo, kde se nacházíte díky lokalizační schopnosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání

Tlačítkové

Úhlopříčka (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

220 x 176

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

0,3

Kapacita akumulátoru

900

Krytí proti vodě a prachu

Ne

DUAL SIM

Ne

Technologie připojení k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Ne

Závěr

Celkově telefon hodnotíme pro účely starších lidí nebo uživatelů s malými nároky velice kladně. Místo v našem výběru si vydobyl především díky praktické stavbě a velmi kvalitní klávesnici. Za jeho dominantu lze považovat také slušné vybavení funkcemi. Jestliže se často pohybujete ve ztížených podmínkách, zkuste se podívat na recenzi odolnějšího modelu Evolveo StrongPhone F5.

900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: CPA Halo 11
Jakub Gulec je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
můžete mi prosím napsat jaké má telefon rozměry?
Děkuji

Alena Cvrčková

Dobrý den,
telefon má dle manuálu rozměry 110/51/14,3 mm.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
toto bohužel u telefonů bez operačního systému možné není.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze CPA Halo 11

CPA Halo 11

900 Kč Orientační cena