Menu

Recenze a porovnání CPA Halo 11

Levná varianta v kategorii Nejlepší telefony pro seniory

Klady

  • Velká tlačítka s velkými rozestupy
  • Kompaktní rozměry
  • GPRS

Zápory

  • Slabší baterie v kategorii
  • Špatný fotoaparát
  • Není Dual SIM
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

CPA Halo 11 je model jako dělaný pro seniory nebo velmi nenáročné uživatele, kteří očekávají od telefonu pouze základní funkce a spoléhají spíše na jeho spolehlivost a odolnost.

Telefon disponuje displejem o úhlopříčce 2,4 palce a rozlišením 220 x 176 pixelů, což znamená slušné zobrazovací vlastnosti a poměrně dobrou čitelnost. Co se týká konstrukce na první pohled vás na telefonu zaujme především klávesnice, která nabízí velká tlačítka s dostatečnými rozestupy i pro méně šikovné jedince. Hmotnost 85 gramů by také neměla znamenat výraznější problémy i pro méně zdatné uživatele a telefon by měli vydržet v ruce i dlouhou dobu.

Technické parametry

Telefon disponuje baterií o kapacitě 900 mAh, což je poměrně běžná hodnota u mobilů podobného zaměření a v praxi znamená spíše podprůměrnou výdrž v pohotovostním režimu 240 hodin. Praktickým bonusem v ohledu napájení je pak nabíjecí stojánek, který odstraňuje problémy s titěrným zapojováním napájecího kabelu. Z pohledu funkcí telefon také nabízí poměrně slušnou nabídku a můžete se tak těšit například na FM rádio, MP3 přehrávač nebo svítilnu. Telefon je vybaven také fotoaparátem s menším rozlišením 0,3 MPx, který dokáže pořídit snímky ve zcela základní kvalitě a SOS tlačítkem, které v případě nouze po stisknutí zavolá pomoc na místo, kde se nacházíte díky lokalizační schopnosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání

Tlačítkové

Úhlopříčka hlavního displeje (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení hlavního displeje (px)

220 x 176

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

0,3

Kapacita akumulátoru (mAh)

900

Krytí proti vodě a prachu

Ne

DUAL SIM

Ne

Technologie připojení k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Ne

Závěr

Celkově telefon hodnotíme pro účely starších lidí nebo uživatelů s malými nároky velice kladně. Místo v našem výběru si vydobyl především díky praktické stavbě a velmi kvalitní klávesnici. Za jeho dominantu lze považovat také slušné vybavení funkcemi. Jestliže se často pohybujete ve ztížených podmínkách, zkuste se podívat na recenzi odolnějšího modelu Evolveo StrongPhone F5.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: CPA Halo 11
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem, který se v našem týmu věnuje zejména elektronice. Mobily patří mezi témata, která adoptoval po starších redaktorech nejdříve. Mimo to je technologickým nadšencem, a tak parametrům dobře rozumí. V kategorii mobilů pro seniory zdůrazňuje důležitost SOS tlačítka, ale také nutnost ověření, co ono tlačítko ve skutečnosti po stisknutí umí udělat. Některé modely pouze vytočí hovor, jiné posílají souřadnice dle GPS. Kromě mobilů se věnuje také televizím, kamerám do auta a další elektronice.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
můžete mi prosím napsat jaké má telefon rozměry?
Děkuji

Alena Cvrčková

Dobrý den,
telefon má dle manuálu rozměry 110/51/14,3 mm.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
toto bohužel u telefonů bez operačního systému možné není.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,nepřišli jsme na to jak a čím zvýšit hlasitost příchozích hovorů,děkuji za info

Bohuslava Frková

Dobrý den,

podle návodu by to mělo jít stisknutím Navigačního tlačítka dolů, čímž se aktivuje funkce Zvýšení hlasitosti.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze CPA Halo 11

CPA Halo 11

1 000 Kč Orientační cena