Recenze mobilu CPA Halo 11 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání CPA Halo 11

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2020

  • Velká tlačítka s velkými rozestupy
  • Kompaktní rozměry
  • GPRS
  • Slabší baterie v kategorii
  • Špatný fotoaparát
  • Není Dual SIM
900 Kč Orientační cena

Základní parametry

CPA Halo 11 je model jako dělaný pro seniory nebo velmi nenáročné uživatele, kteří očekávají od telefonu pouze základní funkce a spoléhají spíše na jeho spolehlivost a odolnost.

Telefon disponuje displejem o úhlopříčce 2,4 palce a rozlišením 220 x 176 pixelů, což znamená slušné zobrazovací vlastnosti a poměrně dobrou čitelnost. Co se týká konstrukce na první pohled vás na telefonu zaujme především klávesnice, která nabízí velká tlačítka s dostatečnými rozestupy i pro méně šikovné jedince. Hmotnost 85 gramů by také neměla znamenat výraznější problémy i pro méně zdatné uživatele a telefon by měli vydržet v ruce i dlouhou dobu.

Technické parametry

Telefon disponuje baterií o kapacitě 900 mAh, což je poměrně běžná hodnota u mobilů podobného zaměření a v praxi znamená spíše podprůměrnou výdrž v pohotovostním režimu 240 hodin. Praktickým bonusem v ohledu napájení je pak nabíjecí stojánek, který odstraňuje problémy s titěrným zapojováním napájecího kabelu. Z pohledu funkcí telefon také nabízí poměrně slušnou nabídku a můžete se tak těšit například na FM rádio, MP3 přehrávač nebo svítilnu. Telefon je vybaven také fotoaparátem s menším rozlišením 0,3 MPx, který dokáže pořídit snímky ve zcela základní kvalitě a SOS tlačítkem, které v případě nouze po stisknutí zavolá pomoc na místo, kde se nacházíte díky lokalizační schopnosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

85

Ovládání

Tlačítkové

Úhlopříčka (v palcích ")

2,4

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

220 x 176

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

0,3

Fotoaparát

Ano

Kapacita akumulátoru

900

DUAL SIM

Ne

Technologie připojení k internetu

GPRS

Jack 3,5 mm

Ne

SOS tlačítko

Ano

Závěr

Celkově telefon hodnotíme pro účely starších lidí nebo uživatelů s malými nároky velice kladně. Místo v našem výběru si vydobyl především díky praktické stavbě a velmi kvalitní klávesnici. Za jeho dominantu lze považovat také slušné vybavení funkcemi. Jestliže se často pohybujete ve ztížených podmínkách, zkuste se podívat na recenzi odolnějšího modelu Evolveo StrongPhone F5.

900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: CPA Halo 11
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
můžete mi prosím napsat jaké má telefon rozměry?
Děkuji

Alena Cvrčková

Dobrý den,
telefon má dle manuálu rozměry 110/51/14,3 mm.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
toto bohužel u telefonů bez operačního systému možné není.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze CPA Halo 11

CPA Halo 11

900 Kč Orientační cena