Menu

Recenze a srovnání Bosch MESM731M

82,9 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Šnekové odšťavňovače

Klady

  • Objemná nádobka na šťávu
  • Velká nádoba na dužinu
  • Uzávěr antidrip
  • Nerezové sítko

Zápory

  • Slabší výkon
  • Nižší otáčky
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Šnekový odšťavňovač Bosch nabídne dostatečně objemnou nádobku na šťávu (1 l) i na dužinu (1,3 l). Má příkon 150 W a rychlost otáčení 55 ot./min, obojí byly v době psaní recenze (říjen 2020) spíše nižší hodnoty a na odšťavení surovin si tak zkrátka chvilku počkáte. Některé části odšťavňovače jsou omyvatelné v myčce, což je vždy výhoda. Rozměrově je tento model vcelku kompaktní a má šnek umístěný vertikálně, což může být pro některé uživatele lákavá varianta.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Typ

Šnekové

Uložení šneku

Vertikální

Příkon (W)

150

Otáčky/min

55

Počet rychlostí

1 + zpětný chod

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníku na zbytky (l)

1,3

Výška (cm)

42,7

Šířka (cm)

15,2

Hloubka (cm)

15,2

Hmotnost (kg)

4,9

Hodnocení funkcí a vybavení

Výbava odšťavňovače Bosch nepostrádá žádný z důležitých prvků, na které jsme se při výběru zaměřili. S čištěním přístroje vám pomůže přibalený kartáček, množství nepořádku zase zmírní uzávěr antidrip. O kvalitní procezení se postará nerezové sítko a stabilitu odšťavňovače zajistí protiskluzové nožky. Nic z toho není u odšťavňovačů nijak neobvyklé, ne vždy ale mají odšťavňovače všechny tyto prvky najednou.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Homogenizační pouzdro

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Bosch zaujme především svým provedením, odšťavňovače s vertikálně umístěným šnekem jsou na trhu spíše v menšině. Dobrou zprávou je také dostatečný objem nádobky na šťávu a nádržky na dužinu. Co se týče výkonu a rychlosti otáčení šneku, obojí je spíše slabší, odšťavňování tak s tímto modelem bude pravděpodobně trochu pomalejší. Ve výbavě najdete nerezové sítko, uzávěr antidrip, protiskluzové nožky i čisticí kartáček, to vše zvyšuje komfort a bezpečnost používání. Pokud vás zaujalo vertikální umístění šneku, ale hledáte cenově dostupnější model, za zvážení stojí také odšťavňovač Sencor SSJ 4042.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch MESM731M | Hodnocení: 82,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Prosím o radu, jaký přístroj by byl vhodný na zpracování většího množství ovoce, zvláště rybízu a malin na marmeládu. Obávám se, že tyto výrobky nejsou to, co hledám.
Děkuji

Anna Skřivánková

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Rybíz je při odšťavňování trošku oříšek, spousta přístrojů si neporadí s jeho vyšším obsahem pektinů, což je brzy zahltí. Nejlépe (pokud vycházím z toho, že při odšťavňování většího množství nejspíš oceníte elektrický stroj) si s ním poradí šnekové odšťavňovače s vertikálně uloženým šnekem. Z kvalitních značek odšťavňovačů bych doporučila Sana, Kuvings nebo Hurom.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MESM731M

Bosch MESM731M

4 500 Kč Orientační cena