Menu

Recenze a srovnání Bosch MESM731M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii šnekových odšťavňovačů

Datum doporučení: Říjen 2020

82,9 % Celkové hodnocení
  • Objemná nádobka na šťávu i dužinu
  • Uzávěr antidrip
  • Nerezové sítko
  • Slabší výkon
  • Nižší otáčky
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Šnekový odšťavňovač Bosch nabídne dostatečně objemnou nádobku na šťávu (1 l) i na dužinu (1,3 l). Má příkon 150 W a rychlost otáčení 55 ot./min, obojí byly v době psaní recenze (říjen 2020) spíše nižší hodnoty a na odšťavení surovin si tak zkrátka chvilku počkáte. Některé části odšťavňovače jsou omyvatelné v myčce, což je vždy výhoda. Rozměrově je tento model vcelku kompaktní a má šnek umístěný vertikálně, což může být pro některé uživatele lákavá varianta.

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Typ Šnekové
Příkon (W) 150
Objem nádoby (l) 1
Objem zásobníku na zbytky (l) 1,3
Otáčky/min 55
Počet rychlostí 1
Mytí v myčce Ano
Šířka (cm) 15,2
Hloubka (cm) 15,2
Výška (cm) 42,7
Hmotnost (kg) 4,9

Hodnocení funkcí a vybavení

Výbava odšťavňovače Bosch nepostrádá žádný z důležitých prvků, na které jsme se při výběru zaměřili. S čištěním přístroje vám pomůže přibalený kartáček, množství nepořádku zase zmírní uzávěr antidrip. O kvalitní procezení se postará nerezové sítko a stabilitu odšťavňovače zajistí protiskluzové nožky. Nic z toho není u odšťavňovačů nijak neobvyklé, ne vždy ale mají odšťavňovače všechny tyto prvky najednou.

Parametr Tento produkt
Čisticí kartáček Ano
Protiskluzové nožičky Ano
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip Ano

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Bosch zaujme především svým provedením, odšťavňovače s vertikálně umístěným šnekem jsou na trhu spíše v menšině. Dobrou zprávou je také dostatečný objem nádobky na šťávu a nádržky na dužinu. Co se týče výkonu a rychlosti otáčení šneku, obojí je spíše slabší, odšťavňování tak s tímto modelem bude pravděpodobně trochu pomalejší. Ve výbavě najdete nerezové sítko, uzávěr antidrip, protiskluzové nožky i čisticí kartáček, to vše zvyšuje komfort a bezpečnost používání. Pokud vás zaujalo vertikální umístění šneku, ale hledáte cenově dostupnější model, za zvážení stojí také odšťavňovač Sencor SSJ 4042.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch MESM731M | Hodnocení: 82,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MESM731M

Bosch MESM731M

4 500 Kč Orientační cena