Recenze a porovnání Sage BJE 430 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sage BJE 430

93,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Objemná nádobka na šťávu i sedlinu
  • 2 rychlosti odšťavňování

Zápory

  • Vyšší cena
  • Standardní nabídka rychlostí
5 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Odstředivý odšťavňovač značky Sage s přehledem obslouží i početnější domácnost. Svědčí o tom nejen dvoulitrová nádobka na šťávu a třílitrový zásobník na zbytky. V době psaní recenze (říjen 2020) byl běžný objem obou nádob zhruba o 1 l nižší. Výhodou je také vysoký příkon 1 250 W, který se postará o účinné odstředění surovin. Při používání můžete volit ze dvou rychlostí, což je u odstředivých odšťavňovačů poměrně běžné. Plnicí otvor s průměrem 8,4 cm je dostatečně prostorný, a suroviny tak nemusíte krájet na zbytečně malé kousky. S údržbou tohoto odšťavňovače vám pomůže myčka, což není u všech modelů možné. Velikostně je vcelku standardní, na rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sage

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

1 250

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

84

Objem nádoby (l)

2

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

45

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

37

Hodnocení funkcí a vybavení

Ve výbavě odstředivých odšťavňovačů toho většinou mnoho nenajdete, přece jen je ale několik prvků, které vždy přijdou vhod. Jedním z nich je čisticí kartáček, který vám usnadní údržbu přístroje. Údržbu kuchyně vám zase zjednoduší uzávěr antidrip, díky kterému nebude po použití okolo odšťavňovače nakapáno. Nerezové sítko zajistí kvalitní procezení šťávy a oproti plastovým má také delší životnost. A nakonec pevně na lince udrží odšťavňovač protiskluzové nožky.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Zákazníci, kteří tento model zakoupili, si pochvalují zejména dostatečnou kapacitu nádobek a snadné čištění. Co se týče výtěžnosti, reakce jsou smíšené, avšak většina uživatelů je celkově s odšťavňovačem spokojena. Výtky se týkají napěněné šťávy, tento problém však trápí všechny odstředivé odšťavňovače. Někteří uživatelé také zmiňují, že sítko je třeba průběžně čistit.

Klady a zápory

Největší přínos modelu představuje vysoký výkon a velká kapacita nádobek. Odšťavňovač je tak vhodný i pro náročnější provoz ve vícečlenných rodinách. Plus vidíme i v možné volbě ze dvou rychlostí, podle tvrdosti zpracovávaných surovin.

Záporů, které by se zároveň netýkaly celé kategorie, u modelu Sage mnoho nenajdeme. Problém by pro mnohé mohla znamenat jeho vyšší cena. Je také nutné počítat s tím, že šťáva bude trochu napěněnější než napříkad od šnekových odšťavňovačů a že jí bude méně.

Naše hodnocení a závěr

Model Sage BJE 430 je jako stvořený pro početnější domácnosti. Má poměrně vysoký výkon, díky čemuž zvládne i odstředit větší objem surovin. Tomu koneckonců nasvědčují i objemné nádobky na šťávu a na dužinu. Jeho plnicí otvor je dostatečně široký, což usnadní používání i údržbu. S tou pomůže i uzávěr antidrip nebo třeba čisticí kartáček, všechny důležité prvky výbavy zkrátka u tohoto modelu najdete. Nevýhodou tak může být snad jen vyšší cena. Pokud by vás zajímala nějaká cenově dostupnější varianta, přečtěte si například recenzí odšťavňovače Bosch MES25A0.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Sage BJE 430 | Hodnocení: 93,4 %
Iva Koňaříková má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné do tohoto odšťavňovače házet neoloupané, nevyjadérkované ovoce (celý pomeranč, celé jablko…) Děkuji.

Adéla Zmeškalová

Dobrý den, otvor pro vhazování ovoce má 84 mm, velikostně jste tedy limitovaná tímto rozměrem. Z principu celé ovoce nepředstavuje problém, u pomerančů a podobných plodin to však příliš nedoporučujeme – slupka je jednak dost hořká a jednak může být chemicky ošetřena.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sage BJE 430

Sage BJE 430

5 000 Kč Orientační cena