Recenze a porovnání Sage BJE 430 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sage BJE 430

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odstředivých odšťavňovačů

Datum doporučení: Říjen 2020

93,4 % Celkové hodnocení
  • Vysoký výkon
  • Objemná nádobka na šťávu i sedlinu
  • 2 rychlosti odšťavňování
  • Vyšší cena
  • Standardní nabídka rychlostí
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odstředivý odšťavňovač značky Sage s přehledem obslouží i početnější domácnost. Svědčí o tom nejen dvoulitrová nádobka na šťávu a třílitrový zásobník na zbytky. V době psaní recenze (říjen 2020) byl běžný objem obou nádob zhruba o 1 l nižší. Výhodou je také vysoký příkon 1 250 W, který se postará o účinné odstředění surovin. Při používání můžete volit ze dvou rychlostí, což je u odstředivých odšťavňovačů poměrně běžné. Plnicí otvor s průměrem 8,4 cm je dostatečně prostorný, a suroviny tak nemusíte krájet na zbytečně malé kousky. S údržbou tohoto odšťavňovače vám pomůže myčka, což není u všech modelů možné. Velikostně je vcelku standardní, na rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sage

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

1 250

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

84

Objem nádoby (l)

2

Objem zásobníku na zbytky (l)

3

Výška (cm)

45

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

37

Hodnocení funkcí a vybavení

Ve výbavě odstředivých odšťavňovačů toho většinou mnoho nenajdete, přece jen je ale několik prvků, které vždy přijdou vhod. Jedním z nich je čisticí kartáček, který vám usnadní údržbu přístroje. Údržbu kuchyně vám zase zjednoduší uzávěr antidrip, díky kterému nebude po použití okolo odšťavňovače nakapáno. Nerezové sítko zajistí kvalitní procezení šťávy a oproti plastovým má také delší životnost. A nakonec pevně na lince udrží odšťavňovač protiskluzové nožky.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Zákazníci, kteří tento model zakoupili, si pochvalují zejména dostatečnou kapacitu nádobek a snadné čištění. Co se týče výtěžnosti, reakce jsou smíšené, avšak většina uživatelů je celkově s odšťavňovačem spokojena. Výtky se týkají napěněné šťávy, tento problém však trápí všechny odstředivé odšťavňovače. Někteří uživatelé také zmiňují, že sítko je třeba průběžně čistit.

Klady a zápory

Největší přínos modelu představuje vysoký výkon a velká kapacita nádobek. Odšťavňovač je tak vhodný i pro náročnější provoz ve vícečlenných rodinách. Plus vidíme i v možné volbě ze dvou rychlostí, podle tvrdosti zpracovávaných surovin.

Záporů, které by se zároveň netýkaly celé kategorie, u modelu Sage mnoho nenajdeme. Problém by pro mnohé mohla znamenat jeho vyšší cena. Je také nutné počítat s tím, že šťáva bude trochu napěněnější než napříkad od šnekových odšťavňovačů a že jí bude méně.

Naše hodnocení a závěr

Model Sage BJE 430 je jako stvořený pro početnější domácnosti. Má poměrně vysoký výkon, díky čemuž zvládne i odstředit větší objem surovin. Tomu koneckonců nasvědčují i objemné nádobky na šťávu a na dužinu. Jeho plnicí otvor je dostatečně široký, což usnadní používání i údržbu. S tou pomůže i uzávěr antidrip nebo třeba čisticí kartáček, všechny důležité prvky výbavy zkrátka u tohoto modelu najdete. Nevýhodou tak může být snad jen vyšší cena. Pokud by vás zajímala nějaká cenově dostupnější varianta, přečtěte si například recenzí odšťavňovače Bosch MES25A0.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sage BJE 430 | Hodnocení: 93,4 %
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sage BJE 430

Sage BJE 430

4 600 Kč Orientační cena