Menu

Recenze a srovnání Sage BJE 430

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odstředivých odšťavňovačů

Datum doporučení: Říjen 2020

92,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoký výkon
  • Objemná nádobka na šťávu i sedlinu
  • Vyšší cena
  • Standardní nabídka rychlostí
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odstředivý odšťavňovač značky Sage s přehledem obslouží i početnější domácnost. Svědčí o tom nejen dvoulitrová nádobka na šťávu a třílitrový zásobník na zbytky. V době psaní recenze (říjen 2020) byl běžný objem obou nádob zhruba o 1 l nižší. Výhodou je také vysoký příkon 1 250 W, který se postará o účinné odstředění surovin. Při používání můžete volit ze dvou rychlostí, což je u odstředivých odšťavňovačů poměrně běžné. Plnicí otvor s průměrem 8,4 cm je dostatečně prostorný, a suroviny tak nemusíte krájet na zbytečně malé kousky. S údržbou tohoto odšťavňovače vám pomůže myčka, což není u všech modelů možné. Velikostně je vcelku standardní, na rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sage
Typ Odstředivé
Příkon (W) 1 250
Objem nádoby (l) 2
Objem zásobníku na zbytky (l) 3
Otáčky/min -
Počet rychlostí 2
Velikost plnicího otvoru (mm) 84
Mytí v myčce Ano
Šířka (cm) 27
Hloubka (cm) 37
Výška (cm) 45
Hmotnost (kg) -

Hodnocení funkcí a vybavení

Ve výbavě odšťavňovačů toho většinou mnoho nenajdete, přece jen je ale několik prvků, které vždy přijdou vhod. Jedním z nich je čisticí kartáček, který vám usnadní údržbu přístroje. Údržbu kuchyně vám zase zjednoduší uzávěr antidrip, díky kterému nebude po použití okolo odšťavňovače nakapáno. Nerezové sítko zajistí kvalitní procezení šťávy a oproti plastovým má také delší životnost. A nakonec pevně na lince udrží odšťavňovač protiskluzové nožky.

Parametr Tento produkt
Čisticí kartáček Ano
Protiskluzové nožičky Ano
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Sage BJE 430 je jako stvořený pro početnější domácnosti. Má poměrně vysoký výkon, díky čemuž zvládne i odstředit větší objem surovin. Tomu koneckonců nasvědčují i objemné nádobky na šťávu a na dužinu. Jeho plnicí otvor je dostatečně široký, což usnadní používání i údržbu. S tou pomůže i uzávěr antidrip nebo třeba čisticí kartáček, všechny důležité prvky výbavy zkrátka u tohoto modelu najdete. Nevýhodou tak může být snad jen vyšší cena. Pokud by vás zajímala nějaká cenově dostupnější varianta, přečtěte si například recenzí odšťavňovače Bosch MES25A0.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sage BJE 430 | Hodnocení: 92,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sage BJE 430

Sage BJE 430

4 500 Kč Orientační cena