Menu

Recenze a srovnání Sana Juicer EUJ-707

95,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Šnekové odšťavňovače

Klady

  • Multifunkční model
  • Bohaté příslušenství
  • Záruka na motor 10 let
  • Zpětný chod

Zápory

  • Pouze jedna rychlost
  • Menší plnicí otvor
  • Nelze mýt v myčce
12 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Horizontální šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 je nejdražším modelem v našem srovnání (v květnu 2021). Také však nabízí mnoho výhod a možností dalších využití z toho důvodu jej také nevidíme jako vhodný pro někoho, kdo si chce jednou za čas odšťavnit několik pomerančů a víc neočekává. Doporučujeme jej naopak nadšeným kuchařům, kteří jej pořádně zapřáhnou. Mohou si to dovolit, výrobce poskytuje záruku na díly 5 let, na motor dokonce 10 let.

Příkon dosahuje 200 W, což je mezi pomalými šnekovými odšťavňovači běžná hodnota, ačkoliv by se ve srovnání s odstředivými modely mohla zdát jako nízká. V pořádku je také rychlost otáček kolem 70/min. Netrpělivé jedince by však mohl zamrzet relativně malý plnicí otvor a nemožnost vložit některé součástky do myčky. Přesto se však není třeba bát zdlouhavého mytí, u horizontálních šnekových odšťavňovačů je údržba o něco rychlejší než u těch vertikálních.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sana

Typ

Šnekové

Uložení šneku

Horizontální

Příkon (W)

200

Otáčky/min

70

Počet rychlostí

1 + zpětný chod

Velikost plnicího otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

1

Výška (cm)

31

Šířka (cm)

17

Hloubka (cm)

42

Hmotnost (kg)

5,7

Hodnocení funkcí a vybavení

Dostáváme se k oblasti, v níž tento model v našem srovnání (v květnu 2021) vyniká. Jako mnoho dražších šnekových odšťavňovačů totiž nabízí homogenizační pouzdro, s jehož pomocí je možné připravovat sorbety, ořechová másla a mléka nebo dětské příkrmy. Při odšťavňování můžete volit z jemnějšího sítka pro čistou šťávu bez drti a hrubšího sítka pro přípravu hutných šťáv s dužinou. Dále v balení naleznete sadu nástavců na výrobu domácích těstovin a cedník, který můžete položit nad nádobku na šťávu, aby sesbíral případnou pěnu. Zvlášt je možné dokoupit lis na výrobu domácích olejů.

Z dalších funkcí, které jsme hodnotili, vás potěší čisticí kartáček usnadňující čištění a protiskluzové nožky. Naopak se budete muset obejít bez antidrip uzávěru pro zamezení kapání při vyměňování nádobky nebo přenášení přístroje. Toto víčko je všeobecně častější mezi vertikálními typy přístrojů. Sana Juicer sice nabízí jen jednu rychlost, důležitější však je, že disponuje zpětným chodem, který umožňuje pohodlné uvolnění zaseknutého ovoce. Jedním dechem musíme dodat, že zpětný chod je běžný i u mnohem levnějších strojů.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ano

Homogenizační pouzdro

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Sana Juicer patří k nejpopulárnějším šnekovým odšťavňovačům na trhu. Zákazníci si nejčastěji pochvalují jeho variabilitu a výtěžnost. Pozitivně hodnotí jak odšťavňovací možnosti, tak i přípravu sorbetů, pomazánek a jiných pochutin. Další zmiňované benefity se týkají snadného skládání, čištění a tichého provozu.

Výtky se v uživatelských recenzí moc nevyskytují. Pokud ano, týkají se vyšší ceny či plastových součástí. Několik zákazníků také naznačilo, že by uvítali větší plnicí otvor a uzávěr antidrip.

Klady a zápory

Největším benefitem odšťavňovače je bezesporu jeho multifunkčnost, homogenizační sítko a sada nástavců na těstoviny. Jako většina lepších horizontálních odšťavňovačů nemá problém s lisováním bylinek a listové zeleniny, významným přínosem je také rychlost čištění a snadnost používání.

Mezi negativa rozhodně musíme započítat vyšší cenu, tuto investici však výrobce alespoň částečně vynahrazuje prodloužením záruky. Ve srovnání s vertikálními odšťavňovači má také menší plnicí otvor, což zejména při zpracováváním většího množství potravin znamená zdlouhavější postup.

Naše hodnocení a závěr

Horizontální šnekové odšťavňovače bývají zároveň multifunkčními přístroji a Sana Juicer EUJ-707 toto pravidlo potvrzuje. Odšťavníte s ním široké spektrum ovoce a zeleniny včetně listové, připravíte domácí špagety nebo zpracujete zmrazené ovoce na sorbet. Z tohoto důvodu je také zbytečné, aby si jej pořizovali ti, kteří jeho výhod nevyužijí. Přístroj je snadný na čištění i skládání, na druhou stranu vás však může na chvíli zdržet krájení potravin na dostatečně malé kousky, aby prošly menším plnicím otvorem. Z dalších funkcí vás potěší zpětným chodem, chybět by vám naopak mohl uzávěr antidrip. Motor disponuje dostatečným příkonem i počtem otáček a výrobce na něj poskytuje záruku 10 let. Materiálem těla přístroje je plast, přesto jde o relativně robustní a těžký odšťavňovač.

Současní uživatelé jsou spokojení s jeho výtěžností i variabilitou, potěšila by je naopak nižší cena a větší plnicí otvor. Pokud o tomto odšťavňovači smýšlíte podobně, možná zkuste přesměrovat svou pozornost na některý z vertikálních modelů, například Bosch MESM731M.

12 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sana Juicer EUJ-707 | Hodnocení: 95,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sana Juicer EUJ-707

Sana Juicer EUJ-707

12 700 Kč Orientační cena